Enter your keyword

post

Matematik Birebir Özel Ders Bakırköy

Matematik Birebir Özel Ders Bakırköy

Matematik Birebir Özel Ders Bakırköy

YKS MATEMATİK SINAVLARI YAKLAŞIRKEN

Matematik Birebir Özel Ders Bakırköy Hocası diyor ki: YKS Matematik deneme sınavlarından yüksek net yapmak isteyerek hayallerini kendi gücüyle gerçekleştirebileceğine inanan öğrenci şevklidir. Kendine güveni tamdır. İnançlıdır ve yaşama sevinci müthiştir. Öğrencinin gelecek yaşantısındaki umudu, onun şimdiki gücünün kaynağıdır.

Matematik Birebir Özel Ders Bakırköy

Matematik Birebir Özel Ders Bakırköy

Matematik Birebir Özel Ders Bakırköy hocasına göre, “Sen Matematik sınav sorularını çözersin, biraz çabala, eninde sonunda başaracağından eminim sevgili çocuğum!” diye hitap eden anne/babalar çocuğunu cesaretlendirdiği için çocuğu eninde sonunda başarılı olur. Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmeni, öğrencisine “sen yapabilirsin!” “Kendi hayallerini ve hedeflerini geçekleştirebilecek güç sende var!” mesajını vererek öğrencisi Matematik TYT sınavından başarılı olmasının yolunu açar.

Matematik Birebir Özel Ders Bakırköy hocası için, Matematik sınav stresini ve motivasyonu kontrol eden her öğrenci başarılı olur. Fakat, stresin AYT Matematik sınavı için azalttığını bilir. Motivasyonu artırmak için stresten nasıl uzak durabiliriz? İşte bu sorunun cevabı birden çok fazladır. Birçok çözüm ve yöntem vardır. Bilindiği gibi stresi en çok yaşayan öğrencilerdir. Senelerce, deneyimlerim sonuçlarına göre üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin en çok sınav stresi yaşarlar. Bu yüzden üniversite YKS Matematik sınavlarına hazırlanan öğrencilerin yaşadığı psikolojiyi yakından takip ediyorum. Öğrencilerin yaşadığı sorunlara şunlardır.

  1. TYT Matematik deneme sınavlarında başım ağrıyor.

  2. Hemen hemen hastalanıyorum.

  3. Matematik sorularını çözerken dört işlem hataları çok yapıyorum.

  4. İstediğim bölümü kazansam başka hiçbir şey istemiyorum.

  5. TT Matematik sınavları ile ilgili artık birçok kabuslar görmeye başladım.

      6.Tırnaklarımı koparıyorum. Saçlarım çok dökülüyor.

  1. Çok gerginim ve bağışıklık sistemim çöktü. Kendimi nasıl sakinleşmeyim.

Bu nedenle, stresin olumlu bir yönü de öğrencilere Matematik // Geometri derslerini  çalışma gücü vermesidir. İlk önce harekete geçmek için bir ihtiyaç ortaya çıkar, ihtiyacın giderilip giderilmeyeceği düşüncesi stresi meydana getireceği ortaya çıkar. Stresi oluşturan eylem ortadan kaldırılırsa stres de ortadan kalkar, eylemler ihtiyaçların giderilmesi için yetersiz kalırsa vücutta yıkıcı hasar oluşur. Stresin vücut üzerinde bir takım etkileri vardır. Bazıları aşağıda belirtilmiştir: Kasılmış mide, gergin kaslar, yüksek nabız gibi…

Matematik Özel Ders Bakırköy hocası şöyle ifade eder. “Biliyorsunuz ki, öğrencilik yaşantınızda Matematik//Geometri çalışmayı ertelemek geleceğinizdeki mutluluğu ertelemektir. Bakırköy matematik Özel Ders  hocası için, öğrencilik hayatınızı keyifli bir yolculuğa dönüştürmek sizin elinizdedir.”

Karakayalı, Cevat

02.10.2021

Math Cevat Tutor

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.