Enter your keyword

post

En İyi YKS Matematik Üniversite Hazırlık Beylikdüzü

En İyi YKS Matematik Üniversite Hazırlık Beylikdüzü

En İyi YKS Matematik Üniversite Hazırlık Beylikdüzü

YKS MATEMATİK SINAVLARINA HAZIRLANIRKEN BEŞ NOKTA

En İyi YKS Matematik Üniversite Hazırlık Beylikdüzü Hocası diyor ki: Matematik Özel Ders Veren Beylikdüzü hocası ile kimseden alkış beklemeden YKS Matematik //Geometri sınavlarına hazırlanmaya devam etmeyi # çalışan öğrenci bilir. Matematik Geometri dersinde öğrendiğiniz bilgi ve kavramaları unutmamaya en iyi ilaç: TEKRAR… TEKRAR…YİNE TEKRAR! Düzenli tekrar yapmayan her öğrenci, daha önce öğrendiği Matematik//Geometri bilgileri çok az hatırlayacağı için, bilgiler arasındaki bağlantıyı kurmakta zorlanır, verimi düşer. Bunun sonucu da zaman ve emek kaybı demektir. Bu durum da kısır döngüye ve umutsuzluğa yol açar. Öğrencinin YKS Matematik Geometri sınavlarında başarması için düzenli tekrar kesinlikle şarttır.

En İyi YKS Matematik Üniversite Hazırlık Beylikdüzü Hocası der ki: YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken beş nokta

-Matematik İçin Motive Ol

Matematik Geometri Özel Ders Verenler öğretmeninle Matematik öğrenmek için, “içindeki savaş ya da kaç” güdüsü, seni birazcık da olsa korkutan şeylerin üstesinden gelmene yardım edebilir. Fakat YKS Matematik-Geometri sınavında, hedefine ulaşır ulaşmaz, bir dinlenme periyodu ile kendini ödüllendirmeyi alışkanlık edersen senin için doğru bir hareket tarzı olur. Doktor Shawn Talbott, “Stresi motivasyon olarak kullanmanın en büyük destekçilerindenim ama kendini yenilemek ve toparlamak için mola vermen gerek ve şart” diyor

 –Matematik//Geometri Öğrenmek İçin Kendini Rahat Bırak

YKS Matematik/Geometri sınavına hazırlanırken, “bir soru daha” sendorumundan uzak durmalısınız. Yatağa girmeden aradan çıkarmak istediğin LYS matematik için bir soru daha, uzun süreli huzursuzluğa neden olur. LYS Geometri sınavı için, yapacaklar listeni illa ki tamamlaman gerekiyorsa listene son madde olarak dinlenmeyi eklemelisin. Matematik Özel Ders Verenler, “bir şeyi kabul edilebilir görmen için bunun yazılı olması mı gerekiyor? O halde yaz.” diyor

 –Susmak İçin Dinle

Matematik/Geometri konularını çalıştıktan sonra, YKS Matematik//Geometri  sorularını çözemediğinde, otururken bile tırnaklarını koltuğun yastığına ya da avuçlarına geçiriyorsan, sessizce oturup meditasyon yapmak senin için seçenek bile sayılmaz. Bunun için zihnini yatıştıracak ve bu konu ile ilgili taktik için bir Bahçeşehir Geometri  Özel Ders Verenden destek şart. Bu sayede gevşeyebileceğini ve başka bir şeye konsantre olabilirsin.

-Doğru Nefes Al

Huzursuzlukla başa çıkmanın en etkili yollarından biri, derin nefesler almaktır. Ayrıca derin nefes uyku kaliteni ve enerji seviyeni de yükseltir. Yeni başlıyorsan şunu dene: 10-20 dakika boyunca aldığın her nefese karşılık iki kat sürede nefes ver. İnatçı uyku sorunları ile boşa çıkmak içinse 8-16-32 tekniği ile doğru nefes alabilirsin. Sırt üstü yatıp diyaframını kullanarak 8, sağa dönerek 18, sola dönerek 28 kere derin nefes veriyorsun.

-Durumunu Kabullen

En İyi YKS Matematik Üniversite Hazırlık Beylikdüzü Hocasına göre, bazen YKS Matematik//Geometri sorularını çözemediğinde ve huzursuzlukla baş etmenin en kolay yolu onu kabullenmekten geçer. Beylikdüzü Matematik Özel Ders Verenler e göre, “Huzursuz hissettiğin bir anda, bir saniye için dur ve olan biteni kavramaya çalış” diyor. Unutma ki, Matematikte ilerlemek için sana öğretildiği gibi davranmak zorunda değilsin. Hatta şunu bağıra bağıra söyle. “Olduğum gibi mutluyum. Kendimi seviyorum.” Bu tip küçük adımlar, sağlıklı değişimler için seni cesaretlendirecektir.

En İyi YKS Matematik Üniversite Hazırlık Beylikdüzü Hocası için; Kavanozdaki Taşlar:

Zamanı iyi ve üretken olarak kullanımı konusunda Bahçeşehir Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü zaman zaman kurslar düzenlerler. İşte bu kurslardan birinde Beylikdüzü Matematik Geometri Özel Ders verenler  zaman kullanma uzmanı öğretmen, ÖSS öğrencilerine, “Hadi, küçük bir deney yapalım” demiş. Masanın üzerine kocaman bir kavanoz koymuş. Sonra bir torbadan irice kaya parçaları çıkarmış, dikkatlice üst üste koyarak kavanozun içine yerleştirmiş. Kavanozda taş parçası için yer kalmayınca sormuş; ”Kavanoz doldu mu?”

Sınıftaki herkes, “Evet, doldu” yanıtını vermiş.

“Demek doldu ha “ demiş hoca. Hemen eğilip bir kova küçük çakıl taşı çıkarmış, kavanozun tepesinden içeri dökmüş. Kavanozu eline alıp sallamış, küçük parçalar büyük taşların sağına soluna yerleşmişler.

Yeniden sormuş öğrencilerine; “Kavanoz doldu mu?”

İşin sanıldığı kadar basit olmadığını sezmiş öğrenciler; “Hayır, tam da dolmuş sayılmaz” demişler.

“Aferin” demiş Beylikdüzü Matematik Özel Ders Verenler zaman kullanım hocası. Masanın altından bu kez de bir kova dolusu kum çıkarmış. Kumu kaya parçaları ve küçük taşların arasındaki bölgeler tümüyle doluncaya kadar dökmüş. Ve yeniden sormuş yeniden; “Kavanoz doldu mu?”

“Hayır, dolmadı” diye bağırmış öğrenciler.

Yine aferin demiş hoca. Bir sürahi su çıkarıp kavanozun içine dökmeye başlamış.

Sormuş sonra; “Bu gördüklerinizden nasıl bir ders çıkardınız?”

Matematik//Geometri dersini  çok seven atılgan bir öğrenci hemen fırlamış,

“Şu dersi çıkarttık. Günlük iş programımız ne kadar dolu olursa olsun, her zaman için yeni işler bulabiliriz.”

“O da doğru ama” demiş, Beylikdüzü Matematik Geometri Özel Ders Verenler zaman kullanma hocası;” Çıkartılması gereken asıl ders şu; Eğer büyük taş parçalarını baştan kavanoza koymazsanız daha sonra asla koyamazsınız.”

Ve ardından herkesin kendi kendine sorması gereken soruyu sormuş

“Öğrencilik hayatınızda büyük taş parçaları hangileri, onları ilk iş olarak kavanoza koyuyor musunuz? Yoksa kavanozu kumlarla ve su ile doldurup büyük parçaları dışarıda mı bırakıyorsunuz?

Matematik//Geometri için dün yaptığınız şey size hala çok iyi görünüyorsa, bugün yeterli değilsiniz demektir.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası sizlere, YKS Matematik//Geometri Sınavlarında   başarılarınızın daim olmasını diler.

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

16.05.2021

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.