Enter your keyword

post

En İyi YKS Matematik Özel Ders Atakent

En İyi YKS Matematik Özel Ders Atakent

En İyi YKS Matematik Özel Ders Atakent

YKS MATEMATİK SINAVLARI İÇİN NETLERİNİ ARTIRMANIN YOLLARINI ARAMAK VE TAKTİK GEREK VE ŞART

En İyi YKS Matematik Özel Ders Atakent hocası der ki: Bir öğrenci YKS Matematik sınavlarına çalışmadığı zaman ne ederse kendisine eder, ama sorarsan ya hayattır, ya da kaderdir der! Çabalar acı vermeye başladığında kendisini zorlamaya devam eden öğrenci TYT Matematik sınavlarında başarıyı yakalayacaklardadır. Gelecekte çok istediği ve sevdiği mesleği yapmak isteyen öğrenciler Bakırköy Matematik Özel Ders Öğretmenin gösterdiği yoldan gitmelidirler.

En İyi YKS Matematik Özel Ders Atakent hocasına göre, zorlu geçen bir 11.Matematik dersini daha geride bıraktınız. Bazı öğrenciler Matematik sınavlarının zorluluğu nedeniyle istediği başarıyı elde edememesi, TYT /AYT Matematik sınavları sürecini zorlaştırdı. 11. Matematik ile ilgili yaşanan olumsuzlukları, karamsarlıkları bir an önce geride bırakıp AYT Matematik ile ilgili çalışmalara başlamak gerekiyor. YKS Matematik sınavları hazırlık sürecinin en önemli aşaması planlı ve verimli çalışmaktır.

En İyi YKS Matematik Özel Ders Atakent Hocası ile YKS Matematik Sınavlarına Planlı Çalışma

En İyi YKS Matematik Özel Ders Atakent hocasına göre, birçok öğrenci planlı çalışmanın önemine inansa da uygulamasa da başarısız olur. Öğrenciler genel olarak okul yaşantılarında yazılılara hazırlanırken anlık çalışmalarla sonuca gittiği için, planlı çalışmaya uymakta zorlanmaktadır.  Planlı çalışmaya başladığında ise iki üç hafta 8 ilk deneme sınavında)  gibi kısa bir sürede sonuç beklemektedir. Dört yılın birikimini bir yıla sığdırmak için çok zorken iki veya  üç haftalık bir çalışma ile yüksek bir başarı beklenmesi gerçekçi değildir. Özellikle kalan yaklaşık altı ay gibi süre içerisinde planlı çalışmanın önemini bilmeli, pes etmeden düzenli olarak çalışmaya devam etmelidir.

En İyi YKS Matematik Özel Ders Atakent hocasına göre, planlı çalışmak, Matematik sınavlarına hazırlanmak için ayıracağınız süreyi doğru ve etkin bir şekilde nasıl kullanacağınızı belirlemektir. Günlük çalışma süresi öğrencinin öğrenme kapasitesine, Matematik //Geometri derslerindeki temel bilgisine ve derslerdeki eksikliklerine göre değişir. Bu süre belirlendikten sonra ne kadarını konu çalışmaya ne kadarını soru çözmeye ayıracağınızı belirlemelisiniz. Eğer konu eksiğiniz varsa önceliğiniz bunları tamamlamak olmalıdır. En ince detaylarına kadar bilmediğiniz konulardan soru çözmek doğru değildir çünkü çözdüğünüz terslerde çok boş ve yanlışlarınız çıkar moraliniz bozulur ve çalışma isteğiniz azalır.

Planlı Matematik çalışmak, çalışma isteğinizi artırır ve süresini kısaltır. Bunun anlamı şudur, az zamanda daha çok çözmektir. Sınav paniğini önler ve çalışma verimini artırır. Ayrıca çalışmanın etkili ve kalıcı olmasını sağlar. Kendinizi YKS Matematik sorularına daha kolay vermenizi sağlar ve yardımcı olur.

Planlı çalışmayı sürdürebilmek için moralinizi yüksek tutmak önemlidir. Çok çalışıp, bir sürü soru çözüp, girdiğiniz deneme sınavlarından düşük netler yapmak istikrarınızı bozmamalıdır. Moralinizi hep en üst düzeyde tutup gerekirse matematik Geometri Özel Ders öğretmeninizden motivasyon konusunda destek almalısınız. Atakent Matematik Özel Ders öğretmeniniz bu süreçte gittiğiniz yolun uzmanıdır. Siz öğrencilik yaşantınızda ilk veya ikinci kez bu yoldan geçiyorsunuz ancak onlar her yıl yüzlerce öğrencinin sınav sürecini gözlemliyor ve öğrencilerin yolarındaki engelleri sorunsuz geçmesini sağlıyor.  Bu sebepten dolayı sınav hazırlık sürecinde onları fikirleri çok önemlidir.

YKS Matematik Sınavlarına Verimli Hazırlık Ve Çalışma

En İyi YKS Matematik Özel Ders Atakent Hocası için, her çalışma bir amaca yönelik olmalıdır. Bu amacı iyi belirleyerek ( sınıf geçmek, okulu bitirmek, Matematik sınavlarını kazanmak gibi…) hedefleriniz doğrultusunda plan yapmak ve planı uygulamak verimli çalışmanın temel yapı taşlarıdır. Amaç belirlemeniz dikkatinizin dağılmasına, daha az hayal kurmanıza, planlı ve programlı ders çalışmanıza yardım eder. Verimli çalışma için eksik olduğunuz, bilmediğiniz konuları tespit etmek, önceden önlem almanızı ve önce bu konuları çalışıp eksiklerinizi tamamlamanız için önemlidir. Sürekli olarak bildiğiniz derse ya da konuyu çalışmak bunlarla ilgili bolca test çözmek sizi mutlu eder ve çalışmış olmanın verdiği bir huzurla vicdanınızı rahatlatır ancak başarılı olmanızı sağlamaz. Çünkü eksiklerinizi belirleyip bunları tamamladığınız sürece başarılı olabilirsiniz.

Yapmanız gereken en önemli şeylerden birisi öğrendiğiniz konuları tekrar etmektir. Unutmayınız ki, öğrenmenin en önemli temel unsuru ve kalıcı durumu tekrar etmektir. Öğrenciler öğrendiklerinin yarısından fazlasını 21 dakika içinde unutmamaktadırlar. Unutmanın önüne geçebilmek için düzenli tekrarlar yolu ile öğrendiklerini beynine perçinlemelidirler. Yapılan bu tekrarlar ders çalışma programının en iyi temelini oluşturur.

Hiç unutulmamalıdır ki, başarılı her öğrenci her türlü engele rağmen çalışmaya yılmadan devam edendir. İlerlemenin durduğu yer, engellerin bahaneye dönüştüğü yerdir. YKS Matematik sınavlarda tam yapmış öğrencilerin bahanesi yoktur Bahanenin var olduğu yerde başarı kesinlikle yoktur!

MATEMATİK ÖZEL DERS BAKIRKÖY HOCASINDANN KISSADAN HİSSE

Matematik //Geometri derslerini çok seven bir öğrenci, berbere gitmiş. Berber müşterisine, “şu içeri giren öğrenci var ya dünyanın en salak öğrencisi, izle şimdi” diyerek öğrenciyi yanına çağırmış. Bir elinde 1 TL diğer elinde 5 TL öğrenciye uzatarak  “hangisini istiyorsun? Demiş. Öğrenci 1 TL’ ye almış ve çıkıp gitmiş. Adam müşterisine dönerek” gördün mü? Hiç değişmiyor bir aptal demiş. Daha sonra müşterisi tıraşını olup dışarı çıkmış ve 100 metre ötede dondurma yiyen öğrenci ile karşılaşmış.  Öğrenciye “Niçin 5 TL yerine 1 TL’yi aldın? Demiş. Öğrenci dondurmasını yalayarak “ eğer 5 TL’yi aldığım gün bu oyun biter” demiş.”

Matematik Özel Ders Bakırköy hocası sizlere Matematik//Geometri sınavlarında başarılar dilerim.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

25.09.2021

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.