Enter your keyword

post

En İyi Matematik Özel Ders Ataköy

En İyi Matematik Özel Ders Ataköy

En İyi Matematik Özel Ders Ataköy

En İyi Matematik Özel Ders Ataköy yol gösterici hocasının öğrencilere tavsiyeleri var. YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken, her şey üst üstte geliyor olabilir. AYT Matematik soruları sizi zorluyor ve yoruyor olabilir. Siz Matematik çalışmaya devam et. Yorulursan dinlen fakat devam etmekten sakın vazgeçme. Çalışma yolun bir ara yokuş olabilir, ama hedeflediğin üniversiteyi düşün. Üniversitenin kapısını araladığında, bütün güzellikler seni bekliyor.

En İyi Matematik Özel Ders Ataköy Hocasına göre, hafızanızın yapısından faydalanmalısınız. Bilimsel olarak iki tür bellek vardır. Uzun süreli bellek ve kısa süreli bellek olmak üzere iki çeşittir. İlk öğrenilen Matematik bilgileri, kazanılan beceriler kısa süreli bellekte toplanır ve depolanır. Öğrenilen Matematik ve Geometri bilgilerinin tekrar hatırlanabilmesi için mutlaka uzun süreli belleğe atılmalıdır. Bilgilerin uzun süreli belleğe atabilmenin en kolay yolu tekrar etmektir. Yapılması gereken o gün öğrenilen bilgileri hemen tekrarını sağlamaktır. Dahası, kısa süreli bellekteki bilgileri tekrar ederek uzun süreli bellekte kalıcı olmasını sağlamaktır. Bu nedenle de, Bakırköy Matematik Özel Ders Hocası için, öğrenme tekrarlarını yapılması veya bu bilgi ve becerilerin kullanılması gerekir.

En İyi Matematik Özel Ders Ataköy Hocasına göre, duyu organlarına göre matematik bilgilerinin kalıcılık oranlarını bilmek öğrenci için çok önemlidir. Okuduklarının % 10 unu ve duyduklarının % 20 ini hatırlarla. Gördüklerinin % 30 unu, hem görüp hem de gördüklerinin % 50 sini ve görüp, işitip ve anlattıklarının %80 ini de hatırlayabilir. Görüp, işitip, dokunup ve anlattıklarının % 9o’ ını, hatırlamaktadır.

En İyi matematik Özel Ders Ataköy Hocası için sistemli bir program dâhilinde tekrar edenler de çok iyi hatırlarlar.

45 dakika sonunda, 5 dakika tekrar eden öğrencini bilgileri saklama süresi 1 gün,

1 gün sonunda, 10 dakika tekrar eden öğrencinin bilgileri saklama süresi 1 hafta,

1 hafta sonunda, 20 dakika tekrar eden bir öğrencinin bilgileri saklama süresi 1 ay,

1 ay sonunda, 30 dakika tekrar eden bir öğrencinin bilgileri saklama süresi UZUN SÜRELİ HAFIZA dır.

Unutmaya karşı en iyi ilaç: TEKRA, TEKRAR VE YİNE TEKRAR!

Düzenli tekrar yapmayan öğrenci, öğrendiği Matematik bilgilerini çok az hatırlayacağı için, bilgiler arasındaki bağlantıyı kurmakta zorlanır ve verimi düşer. Bu da zaman kaybıdır. Kısır döngüye ve umutsuzluğa yol açar. Bu nedenle öğrenci daima sürekli tekrarlar yapmalıdır.

En İyi Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası sizlere, hedeflediğiniz Üniversiteye girmeye yetecek  kadar sınavlarda netler diler.

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

24.11.2021

 

 

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.