Enter your keyword

post

En İyi Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü

En İyi Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü

En İyi Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü

HOCASI İLE MATEMATİK BİLGİLERİNİ BEYNE AKTARMAK

En İyi Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü Hocası ile Matematik// Geometri bilgileri için geçmişini değiştiremezsin ama gelecek ise şu an avucun içinde olduğunu sakın unutmamalısınız.

En İyi Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü Hocası ile Matematik //Geometri bilgilerini beyne kayıt edebilme konusunda birçok çalışmalar yapılmıştır. Çok yıllar önce Konfüçyüs öğrencinin iç dünyasındaki bilgi eksikliği ve bunun nasıl kapatılabileceği üzerine çok ince düşünmüş, sonunda buna karar vermiştir:

En İyi Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü Hocası ile Matematik bilmeyen ve bilmek isteyen çocuktur, öğretin ona.

En İyi Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü Hocası ile Bilen ve bildiğini bilmeyen uykudadır, uyandırın onu.

En İyi Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü Hocası ile Bilmeyen ve bilmediğini de bilmeyen akılsızdır, sakının ondan.

En İyi Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü Hocası ile Bilen ve bildiğini de bilen liderdir, izleyin onu.

Şu anda çevreden geçen araçların gürültüsü, oturduğunuz sandalyenin verdiği his gibi veya Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeninizin Matematik //Geometri konularını anlatırken çıkardığı sesler birçok şey duyu organımız tarafından beynimize gönderiliyor. Bu veriler çok fazla olduğundan, beyin bütün hepsini değerlendiremediği için “algı filtreleri” kullanır. Beyin tüm gelen mesajlar içinden “kafasına göre seçim yaparak” değerlendirir. Gelen duyu vericilerinin çoğunluğu üzerinde işlem yapmaz. Biz buna algıda seçicilik deriz.

En İyi Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü Hocası ile Matematik//Geometri öğrenmek için aklını en iyi şekilde kullan…

En İyi Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü Hocası ile Matematik//Geometri sorularını yüksek hızda çözme

Sağ beyin mantığı/sol beyin yaratıcılığı

En İyi Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü Hocası ile Matematik // Geometri problemlerini hızlı okuma ve çözme

En İyi Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü Hocası ile hafızanızı geliştirme…

Bunların hepsini ve daha fazlasını Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmeniniz yanınızda olduğunda Matematik sorularını anlaşılır bir biçimde çözebileceğinizi biliyor musunuz?

En İyi Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü Hocasına göre, Matematik bilgilerini çok boyutlu kayıt yapmanın gücü

En İyi Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü Hocası ile bilginin beyinde derin izler bırakabilmesi için onu çok boyutlu kayıt etmek gerekmektedir. Yani hem görüntüsü, hem sesi, hem hissi, hem tadı, hem de kokusu ile! Bazen ilk üç kanaldan yapılan bilgi girdisi de yeterli olabilir. Buna çok kanallı kayıt denir.

Çok kanallı kayıt iki şekilde yapılabilir. Birincisi bilgiyi hayali olarak görmek, konuşturmak (dinlemek), tadına bakmak, koklamak ve onun nasıl bir şey olduğunu hissetmektir. Bu kolay ve maliyeti olmayan bir yoldur. İkincisi ise o bilginin olduğu ortamda gerçekten yaşamaktır. Çok kanallı kayıt yaparak dersi deneyime dönüştürün.

Çok kanallı kaydedilen bir Matematik//Geometri bilgisi beyinde daha çok çağrışım yapacak ve diğer bilgilerle ilişki kuracaktır. Dinlediğiniz bir derste not tutarak ve anlatılanları görsel şemalara çevirerek bilginin hem kulaktan hem de gözden alınmasını sağlayabilirsiniz. O bilgileri yüksek sesle okuyarak göz ile beraber kulak yolu ile de kaydedebilirsiniz. Bir arkadaşınızla beraber önce konuyu ayrı ayrı okuyup, sonra birbirinize anlatabilirsiniz. Bu durum da iyi duyu organının birlikte kullanılmasını sağlamış olur. Unutmayınız ki dersi deneyime dönüştürmenin yolu çok kanallı kayıttır.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocası sizlere, “İlköğretimden üniversiteye” giden bu yolda başarılar dilerken, “Matematik// Geometri Çözen kurşun kaleminiz sivri, sol beyninizin algılaması güçlü olmasını” temenni eder..

Unutmayınız ki, “Her zaman her akşam Geometri // Matematik sorusu çözen kazanır.”

Sevgi ve saygılarımla…

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

02.05.2021

 

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.