Enter your keyword

post

En İyi 10 Matematik Özel Ders İstanbul

En İyi 10 Matematik Özel Ders İstanbul

En İyi 10 Matematik Özel Ders İstanbul

En İyi 10 Matematik Özel Ders İstanbul Hocası diyor ki: Matematik çalışan YKS Matematik sorusunu çözer. Az bilen akıl verir. Bilmeyen eleştirir. Çalışmayan çamur atar. Hangi tür bir sınava hazırlandığınız çok öğrenin. Hazırlandığınız sınavın teknik yapısı ve soru dağılımını çok iyi bilmelisiniz.

En İyi 10 Matematik Özel Ders İstanbul hocası için, psikolojik hazırlık yani, motivasyon (güdüleme) düzeyini en üst seviyede tutma, dikkat ve konsantrasyonu sağlama, kaygıyı kontrol etme, sağlıklı bir mesleki karar süreci geçirme boyutu olduğunu sakın unutmayın. Hedefler çok önemlidir. Hedeflerinizi önceden belirleyin. Başarıya odaklı bir çalışma temposu oluşturun. Verimli ve etkili öğrenme teknikleri kullanın.

En İyi 10 Matematik Özel Ders İstanbul hocasına göre, TYT/AYT Matematik sınavlarına hazırlanma sürecinde çok değil, verimli disiplinli ve etkin çalışma yöntemlerini kullanın. Günlük zamanlamanızı çok iyi değerlendirin. Hazırlayacağınız programda ders ve sosyal hayatı çok iyi dengelemeli ve ayarlamalısınız. Girdiğiniz sınav sonuçlarını sağlıklı bir biçimde iyi değerlendirin ve sizin netlerinizi artıracak stratejileri belirleyin.

En İyi 10 Matematik Özel Ders İstanbul Hocası soruyor, Matematik//Geometri derslerinde başarılı öğrenmenin sırrı nedir? Başarılı öğrenme yüzde elli moral durumuna, yüzde elli teknik yeterliğe bağlıdır. Teknik, nasıl öğrenileceğini bilmek, öğrenmeyi öğrenmiş olmak demektir. Motivasyon ise Matematik konusunu öğrenme isteği duymak ve problem çözme anında içinde bulunan duygusal durumun öğrenmeye uygun olmasıdır. Sonuç olarak öğrenme başarımızın yarısı, kendinizi öğrenmeye müsait duygusal duruma getirebilmemiz, diğer yarısı ise nasıl ders çalışmamız gerektiğini bilmemize bağlıdır. Başarılı öğrenmenin temeli, beyin ve bedenin öğrenmeye doğru bir şekilde ve ihmal edilmeden hazırlanmasıdır. Yarışmacıların yarışmaya hazırlanması gibi, öğrenci de kendini ders çalışmaya psikolojik ve fizyolojik yönden hazırlamalıdır.

En İyi 10 Matematik Özel Ders İstanbul hocasına göre, bazı öğrencilerin bir konsantrasyon süresi vardır. Bu süre aşıldığında doğal olarak konsantrasyon bozulacaktır. Bilindiği gibi beynin konuya odaklanma süresinin bittiği noktaya konsantrasyon eşiği denir. Dikkat eşiğinin geçildiğini anlamak çok kolaydır. Okuduklarınız zihninizde bazı görüntüler çağrıştırmaya başlıyorsa ve bu görüntülerden hareketle başka konulara düşünce planında iç konuşmalar yapmaya başlarsanız ve bu iç konuşmalarda konudan konuya atlar duruma gelmişseniz; okuduklarınız yaşadıklarınız anımsatıyorsa ve siz de yaşadıklarınız düşünmeye başlıyorsanız konsantrasyon eşiğinizi geçmişsiniz demektir.

En İyi  Matematik Özel Ders İstanbul hocası sizlere, “İlköğretimden üniversiteye” giden bu zorlu  yolda, sizlere başarılar dilerken, “Beylikdüzü En İyi Matematik Özel Ders içinde sol beyninizin algılaması güçlü olmasını” diler.

Sevgi ve saygılarımla…

Cevat Karakayalı

10.11.2021