Enter your keyword

post

En İyi 10 Matematik Özel Ders Atakent

En İyi 10 Matematik Özel Ders Atakent

En İyi 10 Matematik Özel Ders Atakent

En İyi 10 Matematik Özel Ders Atakent Hocası diyor ki: YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken hedeflerine göre çalışmalısın. Öğrencilere tavsiyem, Matematik dersini anlayarak çalışmaları ve zaman yönetimini iyi yapmaları gerekir. Ünlü oyun yazarı Arthur Miller, Matematik// Geometri derslerini “Tam Öğrenme” olgusu konusunda şöyle diyor:

En İyi 10 Matematik Özel Ders Atakent Hocası : 

Önceden Matematik öğrenenler indirimli fiyattan öğreniyorlar,

Otoriteden Matematik öğrenenler, özgürlük bedeli ile öğrenirler,

Deneyerek Matematik öğrenenler etiket fiyatından öğrenirler,

Yaşamdan Matematik öğrenenler, gecikme zammıyla öğrenirler,

Yaşamdan  da Matematik öğrenemeyenler, boşa gitmiş yaşamlarıyla öğrenirler.

En İyi 10 Matematik Özel Ders Atakent hocasına göre, YKS Matematik dersini tecrübeden öğrenmek çok önemli fakat bir o kadar da zordur. Çünkü öğrencinin egosu ya tecrübeden öğrenmesini frenliyor ya da aksine cesaretlendiriyor. Burada en önemli şey kendi alanına odaklanmak ve çok çalışmaktır. Hiç çalışmadan başarılı olmuş öğrenci görmedim. Başarılı olmuş bütün öğrenciler mutlaka etkili ve verimli çalışanların arasından çıkmıştır. Çok çalışıp istediği sonucu alamayan vardır ama çalışmadığı halde başarılı öğrenci hiç tanımıyorum. Öğrencilere tavsiyem çalışmaları ve zaman yönetimini iyi yapmalarıdır. Öğrencinin düşünmesi gereken şudur : “Ben niçin çalışmalıyım? Ailem için mi, çevrem için mi, yoksa kendim için mi?”

En İyi 10 Matematik Özel Ders Atakent hocasına göre, gelecekte muhtemelen anne-babanızla birlikte olamayacaksınız! Sağ olsalar bile. Farklı şehirlerde olacaksınız, farklı yaşamlar sürdüreceksiniz. Hayatın direksiyonunda siz olacaksınız. Hayatın içerisinde bazı şeylerin “keşke”leri  hiç olmuyor. Geriye dönüp baktığımızda “keşke” lerin sayısı çok az, “iyi” kilerin sayısı fazla ise şanslısınız. Yol yakınken şayet, Matematik // Geometri derslerinizde sorununuz varsa, özel öğretmenden destek olmanızdır. Zaman öyle enteresan bir şey ki, sizin buraya geldiğiniz anla şimdi arsında geçen zamanı geçen zamanı geri almak imkânsızdır. Zaman yönetiminde en önemli şey öğrencilerin iradelerine hâkim olmalarıdır. Eğer hâkim olabilirlerse bir takım hobileri de kontrol edebilir,  telefona ayırdığı zamanı kontrol edebilir, bilgisayar oyunlarına ayırdığı zamanı da! Bazen öğrencilerle sohbet ederken zamandan şikâyet ettiklerini duyuyorum. Oysa zaman çok geniş, yeter ki onu çok iyi yönetebilsin.

En İyi 10 Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocasına göre,  gerçekten bahanen kalmadı. İhtiyacın olan bütün motivasyonu bulabileceğin www.cevathoca.com sitesinin yazılarını keyifle okumanı talep ediyor.

Karakayalı, Cevat

01.11.2021

Math Cevat Tutor

 

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.