Enter your keyword

post

Çok İyi Matematik Özel Ders Bahçeşehir

Çok İyi Matematik Özel Ders Bahçeşehir

Çok İyi Matematik Özel Ders Bahçeşehir

MATEMATİK DERSİ İÇİN FARKLILIK OLUŞTURMAK

Çok İyi Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocası diyor ki: Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmeni ile, Matematik/Geometri öğrenmek akıntıya kürek çekmek gibidir, durduğun anda geri gidersin.” Matematik//Geometri için bütün büyük işler küçük başlangıçlarla olur. Bahçeşehir Matematik Özel Ders ile başarı varış noktası olmayan bir yolculuktur. Bu yolculukta geçici başarısızlıkların sizi yenmesine izin vermemelisiniz. Matematik//Geometri için her bir engel kararlılığınızı daha da güçlendirmelidir. İşte Matematik Özel derste bizler, her bir öğrencimize okul hayatları ve bundan sonraki yaşamları boyunca bu öğretileri öğretmeye çalışıyoruz. Okullarda çocukların sosyal yönlerinin gelişmesini sağlamak için öğrencilerin farklı alanlarda kendilerini ifade etmeleri sağlayabilecek ortamlar ve etkinlikler hazırlamaya özen göstermelidirler. Bizler herkesin aynı olduğu bir toplum yerine temel değerlerde birbirine güvenen, farklılığı ile toplumun tümüne katkıda bulunmuş insanlardan oluşan bir ortam oluşturma hedefindeyiz.

Çok İyi Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocası ile bakış açımızı canlı, özgün ve çağa uyumlu hale getirmek için en önemli hedeflerimizdir.

-Kişisel yeteneklerinin farkında olan ve bunları yapacağı çalışmalarla geliştiren,

-Matematik dersinden ödün vermeyen, sorumluluk sahibi, çalışkan, ne istediğini bilen ve kendini ifade edebilen,

-Matematik ve Geometri derslerinde başarıya odaklanmış ve azimle hedefine ulaşmak isteyen öğrenciye Matematik özel ders öğretmeni desteğini esirgememektedir.

-Seviye belirleme sınavları ile öğrencinin yoğun çalışmaları sonucunda başarı durumları Bahçeşehir Matematik Özel Ders öğretmeni yakından takip edilmektedir. Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmeni bu değerlendirmeleri analiz ederek, öğrencinin hangi konularda eksikliklerini tespit eder ve sorunun giderilmesi için elinden geleni yapar.

Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmeni, öğrenci ile velisi arasında bir köprü vazifesi görerek, verilen ödevlerin karşılıklı takip yapmak adına ödev takip sistemi kullanır.

Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmeni, haftalık Ödev Çizelgeleri oluşturur. Öğrencinin çalışması gereken matematik konularını ve soru hedeflerini belirler.

-Matematik//Geometri başarısını artırmak için, hedef çıtası her hafta yükseltilir. Tabi ki, bunun sonucunda matematik soru sayı da artırılır.

Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmeni zaman zaman çalışılmış matematik konularını geri dönerek pekiştirme yapmanızı sağlar.

-Matematik/Geometri dersini öğrenmek ve kavramak isteyen bir tutum içinde olmanızı sağlar.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni hedefe ulaşılma oranını tekrar gözden geçirerek sorun varsa çözer.

-Öğrencinin başarı durumu değerlendirilerek, gerekli önlemler alınır.

-Öğrencinin çalışma ortamı gözden geçirilerek geri bildirim yapılır.

Sizin Sorununuz Matematik//Geometri Dersi Çalışmamak mı?

Ders çalışma konusunda doğru bildiğiniz yanlışlar olabilir. Bu konuda sorunlarınız varsa öncelikle bu yanlışlıklar düzeltmelisiniz.

Yanlış çalışma alışkanlıkları genellikle şunlardır:

  • Amaçsız, plansız ve programsız çalışmak,

  • Evin değişik yerlerinde çalışmak,

  • Yatarak, uzanarak çalışmak,

  • TV karşısında ya da müzik dinleyerek ders çalışmak,

  • Sebep sonuç ilişkisini araştırmadan ezberleyerek çalışmak,

  • Matematik dersini başaramayacağına inanmak, anlayamadığı için dersi bırakmak,

  • Matematik /Geometri derslerine ön yargılı olmaktır.

Şayet, yanlış çalışma alışkanlıklarına sahipseniz, ders çalışma konusundaki sorunlarınız, büyük ölçüde bundan kaynaklanmaktadır. Matematik ders çalışma planı yapmak, bu sorunuzu çözecektir.

Planlı Matematik//Geometri çalışmanın yararları

Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocası ile öğrendiğin Matematik//Geometri konularına yeterince zaman ayırmanın ve çalışmanın verdiği bir güveni sağlar. Matematik//Geometri konularından ne kadar test çözeceğinizi belirlemelisiniz. Yapmak istediğiniz matematik testlerini çözdükçe huzurlu olmanızı sağlar. Matematik dersinin bazı konularını anlamak uzun süre aldığından bu duruma önlem almış olursunuz. Annenizle ders çalışma konusunda tartışmayı önlemiş olursunuz. Etkin ve bilinçli matematik ders planı yapmak ders kendinizi daha iyi motive olmanızı sağlar. Ayrıca günlük matematik dersini çalışmanın da birçok yararları olduğu araştırmalar sonucunda tespit edilmiştir. Bunlardan en önemlisi beyinde uzun süre hafızada kalmasıdır. Bir sonraki işlenecek matematik konularına ön hazırlık yapmış olursunuz. Geçmişteki matematik teoremleri ve Matematik//Geometri bağıntılarını tekrar imkânını bulmuş olmanızı sağlar. Matematik dersinde öğrendiklerinizi sindirmek için aralıklı ve tekrar ederek çalışmalısınız. Matematik konularını bir bütünlük içinde kavramaya çalışmalısınız.

Öğrencinin Halleri

Okulun ilk günü 1. Sınıflarla ilk Matematik //Geometri dersini yapan bir öğretmen, teneffüs zili çaldığında çocuklara zilin çaldığını, teneffüse çıkabileceklerini söyler. 1-2 dakika sonra öğrencilerden birisi ağlamaklı bir halde öğretmenin yanına gider ve “Öğretmenim teneffüsü bulamadım, nerede? Der. İki ay boyunca öğretmenler odasında bu muhabbete gülerler…

Öğretmenliğinin 2.yılında olan bir Türkçe dersi sınavında şöyle bir soru sorar:

-Gitmek fiilini di’li geçmiş zamanla tüm şahıslarla çekimseyiniz.”

Cevap söyle:

-Be gitti, sen gittin ve o gitti… Siz gittiniz, biz gittik, onlar kaldılar…”Ertesi gün öğrenciyi çağıran öğretmen, “Yavrum bu yazdıklarını beni güldürmek için mi yazdın? Der.

– Hayır, öğretmenim, birilerinin gidenleri beklemesi gerekmez mi? Diye cevap verir.

Unutmayınız ki, bir öğrencinin zekâsı bilgisine göre değil, bilgi edinme yeteneğine göre ölçülür…

Çok İyi Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocası sizlere başarı diler.

Karakayalı, Cevat

22.06.2021

Math Cevat Tutor

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.