Enter your keyword

post

Çok İyi Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Çok İyi Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Çok İyi Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Çok İyi Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası diyor ki: Motivasyona ihtiyacın varsa bu yazı size…Ey öğrenci, size YKS Matematik sınavları için iki müjdeli haberim var: YKS Matematik Geometri sınavlarına hazırlanırken asla vazgeçme. Kesinlikle başarırsın. Böyle çalışmaya devam edersen AYT/TYT Matematik sorularını şıkır şıkır çözersin. En çok Matematik sorularını çözemeyenler, ben nasıl olsa çözemiyorum diyenlerdir. Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü hocası ile beraber olduğunuzda Matematik /Geometri derslerinden korkmanıza gerek olmadığını göreceksiniz. Gerçekten Geometri korkusu öğrencinin peşini bırakmayan ama tedavisi olan salgın bir hastalık gibidir. Daha kötüsü hem sana hem de etrafındaki kişilere bulaşma riski olan berbat bir hastalıktır. Etrafındaki öğrenci arkadaşlarını Matematik korkusu açısından iki bölüme ayırabilirsiniz:  Geometri korkusu yayanlar, Geometri korkusu savarlar.

Çok İyi Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocasına göre, Matematik// Geometri sınavları öğrencilik hayatının önemli dönüm noktalarından biridir. Hangi üniversite ve hangi koşullar altında nasıl bir öğretim ve eğitim alacağınıza bu girdiğiniz sınavlardaki sonuçlar etki eder ve geleceğinizi biçimlendirir. Şunu bilmelisiniz ki, hangi meslek, hangi lise ya da hangi üniversiteye gideceğiniz sorusunun cevabını belirleyecektir. Bu yüzden bu sınavlara hazırlanan öğrenciler, Geometri//Matematik YKS sınavını ciddiye almalı ve çevresindeki kişileri de bu yönde telkinleri daha fazla önem vermelidirler. Ayrıca Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmeninin fikirlerini de dikkate almalıdır.

Çok İyi Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeniniz der ki: YKS Geometri İçin Soru Çözerken dikkat Edilmesi Gereken Noktalar… Daha önceki seneklerde çıkmış olan soru türleri mutlaka gözden geçirmeli, soru tiplerini iyi kavranmalıdır.

-Bolca soru çözerek soru çözme tarzınızı geliştirmiş olmalısınız. Soru çözerken kullandığınız kendinize özgü kısa yollar veya formülleri artık tam anlamı ile oturtmuş olmalısınız.

-Test çözme tekniklerini iyi kullanmalısınız. Şöyle ki, bazen doğru cevabı bulurken de yanlış seçenekleri eleyerek doğruya ulaşmayı iyi bilmelisiniz.

-Soru dağılım analizini çok iyi yakalamalısınız. Yani, fazla soru çıktığı bilinen konulara mutlaka daha fazla ağırlık vermelisiniz. Bunu yaparken az soru çıkmış buna da çalışmayayım mantığını göz ardı etmeyiniz. Bu mantık çokta sağlıklı olmadığı bilinmelidir.

-Çok deneme yaparak test çözme hızınızı kontrol etmelisiniz. Eğer denemelerde soruları yetiştiremiyorsanız yavaşsınız anlamına gelir. Dünden hızlı olmanın tek yolu her gün konu eksiklerini bilerek bolca soru çözmektir.

Geometri/Matematik dersinden eksik olduğunuz konu ile ilgili olarak konuları tespit etmek ve onların üzerine odaklanmak sınavlara hazırlanan öğrenciler için en çok kullanılan net artırma tekniğidir.

Nerelerde yanlış yaptığınızı ve bu yanlışın neden yapıldığını çabucak tespit edip kontrol altına almalısınız. Yanlış yapılmasının bir sebebi vardır. Bunlar sırası ile:

-Konu eksiği

-Dört işlem hatası dikkat eksikliği

-Okuduğunu iyi anlayamama,

-Konular arasında bağlantı kuramam

Çok İyi Geometri Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocasına göre, yukarıda belirtilen maddeler göz önünde bulundurulduğunda tespit net olarak ortaya konulmuş, teşhis aşaması sonuçlanmış ve tedaviye geçilmiş olacaktır.

Çok İyi Geometri Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocası sizlere, başarı azminin, yaşama sevincinin asla eksilmediği ve dileklerinize ulaşmanızı diler.

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

12.06.2021

 

 

 

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.