Enter your keyword

post

Beylikdüzü Matematik Dersi Verenler

Beylikdüzü Matematik Dersi Verenler

Beylikdüzü Matematik Dersi Verenler

YKS Matematik Sınavlarında Puan Artırıcı İp Uçları

Beylikdüzü Matematik Dersi Verenler

Beylikdüzü Matematik Dersi Verenler

Beylikdüzü Matematik Dersi Verenler öğretmeni diyor ki:  YKS matematik sınavlarında “Turlama Tekniği”  uygulamak önemlidir. TYT  Matematik sınavına hazırlanan öğrenciler, birinci turda cevapladığı normal, ikinci turda çözülecek zor sorularla puanlarını daha da yükseltme şansına sahip olacaklardır.  AYT Matematik sınav sorularını cevaplarken ipuçlarını iyi değerlendirmek gerekir. Soruyu yanlış cevaplamanın birkaç nedeni olabilir. Beylikdüzü Matematik Dersi Verenler öğretmenine göre, soruyu doğru okuyamamak, verilen ipuçlarını değerlendirememek, algılama hatası, bilgi eksikliği, kavrama yetersizliği olabilir. Çok uzun ifadeli sorularda birtakım ipuçları veriliyorsa bunlar mutlaka değerlendirilmelidir.

Beylikdüzü Matematik Dersi Verenler öğretmeni soruyor; YKS Matematik sınavlarında için puan artırıcı ipuçları nelerdir? Sınava başlamadan önce ön hazırlık gerekeceğini unutmayınız. TYT Matematik sınava başlamadan önce birkaç saniyenizi o bölümün yer aldığı sayfaları hızla gözden geçirmelisiniz. Böyle yapmanın faydası, hem testin yapısı ve sorulardaki nitel ve nicel değişiklikleri kavramayı karşı hazır olmanızı sağlayacak hem de sınava psikolojik olarak hazır olmanızı sağlayacaktır. Hız ve tam isabet arasındaki denge kurulmalıdır. TYT Matematik sınavında hız ve zaman arasında denge iyi kurulmalıdır. Zaman kazanma düşüncesi ile çok hızlı cevap verme hata yapma olasılığını artırır.

AYT Matematik soruları ile inatlaşmamak gerekir. Sınav sorularının bölümlere göre getirileri aynı olmasına rağmen, zorluk düzeyleri aynı değildir. Her öğrencinin yapabileceği kolay nitelikte sorular vardır.  Seçici sorular da olacaktır. Karşılaşılan soru üzerinde belirli bir süre geçtiği halde hala çöze ulaşılamıyorsa fazla zaman kayıp etmeden diğer sorulara geçilmelidir. Unutmamak gerekir ki aynı testteki zor ve kolay soruların puan değerleri aynıdır. Önemli olan zor olan soruları çözmek değil, çok soru çözmektir.

Beylikdüzü Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü öğretmenine göre, her bölüme ayrılacak zaman belli olmalıdır. Öğrenciler girdikleri alanlara yönelik ayıracakları zaman da farklılık arz edecektir. Puan getirilerine uygun olarak uygulanacak zaman belirleme stratejileri öğrencilere avantaj sağlayacaktır. TYT Matematik sorularını cevap kağıdına aktarmak için, “Kodlama Stratejisi” geliştirilmelidir. Puan getirici hareketler ancak soruları çok dikkatli okumak, doğru çözmek uygun biçimde cevap anahtarına kodlamayla mümkün olacağı bilmelisiniz. Her soru TYT Matematik soru için kitapçığından cevap kağıdına, cevap kağıdından soru kitapçığına gidip gelmek hem ciddi bir zaman kaybına hem de dikkat yoğunlaşmasını engelleyen bir durumdur.

Beylikdüzü Matematik Dersi Verenler öğretmeni, “İlköğretimden üniversiteye” giden bu yolda, sizlere başarılar dilerken, “YKS Matematik sınav sorularını çözen kurşun kaleminiz sivri, sol beyninizin algılaması güçlü olmasını” diler.

Karakayalı, cevat

Math Cevat Tutor

18.12.2019

 

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.