Enter your keyword

post

Beylikdüzü En İyi Yüz Yüze Matematik Özel Ders

Beylikdüzü En İyi Yüz Yüze Matematik Özel Ders

Beylikdüzü En İyi Yüz Yüze Matematik Özel Ders

MATEMATİK DÜŞÜNCELERİN MÜTHİŞ GÜCÜ

Beylikdüzü En İyi Yüz Yüze Matematik Özel Ders Hocası diyor ki: YKS Matematik sınav problemini çözmek için düşünce goncadır; dil tomurcuktur. Eylem ise bunların arkasındaki meyvedir.  YKS Matematik dersini içte başaramadıysan, dışta asla başaramazsın. “Matematik için başarı bir hayalle başlar. En son ne zaman hayal kurdun, gel biraz hayalleri üzerinde konuşalım… Düşünce Gerçekten Bu Kadar Güçlü mü? Düşüncelerin sana YKS Matematik sınavları için çalıştıracak güç sağlıyorsa bu durum çok iyidir.  Düşüncelerin sana günde yüzlerse test çözdürebiliyorsa düşüncelerin sana sabah erken kaldırıp okula gitme gücü kazandırıyorsa ne kadar güzel. Düşüncelerin sana gerekli zamanlarda hayır demesini biliyorsa. Düşüncelerin sana, zamanını planlı kullanmayı sağlıyorsa, Düşüncelerin sizi, başarı odaklı, yaşamayı öğretiyorsa, sizin düşünceleriniz davranışlarını etkiliyor demektir.

Beylikdüzü En İyi Yüz Yüze Matematik Özel Ders hocasına göre, bir öğrenci Matematik/Geometri derslerindeki başarıya annesinin, veya babasının, Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocasının tıpkı yelkenin etkisi mantığı ile hareket ederse bir yerlere gelebilir. Fakat, bu onun gerçekleştirebileceği asıl başarı değildir. Eğer öğrenci Matematik/ Geometri çalışmak için düşüncelerini kontrol edebilirse, buharlı gemi misali… Gerçek başarı potansiyel enerjisini kinetik enerjiye çevirerek bulacaktır.

Beylikdüzü En İyi Yüz Yüze Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası size sesleniyor; aklınızdan hiç çıkarmayın:

“Yelkenli gemiler de limana ulaşırlar; buharlı gemiler de.

Ama yelkenli gemiler limana daha zor ve daha geç ulaşır veya ulaşamaz.

Buharlı gemiler ise limana daha kolay ve daha hızlı istedikleri limana ulaşır.

Yelkenli gemiler denizlerde dev dalgalara daha çabuk teslim olur.

İstemediği bir limana sığınmak zorunda kalabilir.

Buharlı gemiler ise dalgalarsa mücadelede daha dayanıklıdır ve asla pes etmez.

O istemediği limana değil, istediği limana daha kolay ulaşır.”

Beylikdüzü En İyi Yüz Yüze Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocasına göre, düşünceler iç başarının tuğla taşlarıdır. Eğer tuğla taşlarını yerli yerine koyarsanız, başarı duvarınızı başarı düşünceleri ile örerseniz, Geometri//Matematik derslerinde başarısızlığın önüne büyük ve yıkılmaz bir set çekmiş olursunuz.

Dünyanın en fazla izlenen spor müsabakalarından olan olimpiyatlar yüzyıllardır düzenlenmektedir. Olimpiyatlarda 1954 yılına kadar hiçbir atlet 1 mili 4 dakikanın altında koşamamıştı. O yıla kadar bütün atletler 1 milin 4 dakikanın altında koşmanın imkansız olduğuna kendilerini inandırmışlardı. Onlar beyinlerinde başarısızlık duvarı örmüşlerdi. Duvarın arkasındaki başarı ovalarını göremiyorlardı. Ta ki Roger Bannister adlı bir atlet bu duvarı yıkıp 1954 yılında 1 mili 4 dakikanın altında koştuğuna kadar… O önce bu olumsuz düşüncelerini değiştirmiş ve kendisinin bunu başaracağına inandırmıştı. Roger Bannister’ın bu başarısı, birçok atletin de olumsuz ve başarısızlık ihtiva eden düşünce ve duygularını değiştirmişti. Çünkü Roger Bannister’ın başarısından sonra tam 37 atlet daha 1 mili dört dakikanın altında koşmuştu.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası unutmayın ve hafızaya atın diyor. “Her Matematik sorularını çözen öğrenciler büyük düşünür. Onların bireysel başarısı sınıfı ve kendilerini yönlendirir. Geometri/ Matematik sorularını çözemeyen öğrencilerin yerine çözen vardır. Bu nedenle çözemeyen öğrencilerin bireysel başarısı yoktur. Sınıfın ve başkalarının başarısını sahiplenirler. Çözemeyen öğrenciler, çözen öğrencilerin başarısı ile övünürler. Çözen öğrenciler ise en büyük başarıyı yakalama peşinde oldukları için övünmeye dahi vakit bulamazlar.”

Düşüncelerinizin gücünü, davranışlarınızı ne kadar etkileyebildiğinizden anlayabilirsiniz. Sürekli futbolu düşünen bir öğrenci, okul yolunda bile top sürer gibi yürür. Matematik dersinde başarıyı düşünen bir öğrenci ders çalışması gereken zamanda, okula iki adım ileri bir adım geri gediyorsa, başarıya yönelik düşünceye sahip değildir. Buna “piyano düşüncesi” diyebiliriz. Bir kişi piyano bileti aldığında beyninde zenginlikle ilgili onlarca düşünce oluşur. Ama bu düşünceler onu bir türlü zenginleştiremez. O düşünceler “talih kuşuyla” beraber uçup gider. Daha da kötüsü “piyano düşüncesine “ sahip kişiler yattığı yerden zengin olmayı düşünür. Zengin olma düşüncesi onu harekete geçirmez. Eğer sizde “piyano düşüncesine” sahipseniz ders çalışmadan, bedel ödemeden yani harekete geçmeden üniversite sınavını kazanacağınızı, istediğiniz başarıya ulaşacağınızı düşünürsünüz.  Ama üzgünüm yanılıyorsunuz. Çünkü düşünceleriniz sizi harekete geçirmiyorsa, “başarı odaklı” düşünmüyorsunuz.

Beylikdüzü En İyi Yüz Yüze Matematik Özel Ders Bakırköy hocası, düşünceleriniz sizi başarı yönünde sizi harekete geçirebiliyorsa bu durum “büyük düşünce” der. Yola yüksekten başlamaya cesaret etmeliyiz. Hep yükseği düşünmeliyiz. Bunun anlamı şudur: “Düşüncelerimiz bizim limitimizi belirler.”  Düşüncelerin ne kadar güçlü ve etkili olduğu deneylerle ispat edilmiştir. Araştırma ve deneylerin dışında asıl düşüncenin gücünü yaşayanların sözlerine kulak vermenin önemi büyüktür.

Matematik Özel Ders Bahçeşehir Hocası YKS Matematik Geometri sınavlarına hazırlanırken sizlere başarılar diler.

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

14.08.2021

 

 

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.