Enter your keyword

post

Beylikdüzü En İyi Matematik Üniversite Hazırlık

Beylikdüzü En İyi Matematik Üniversite Hazırlık

Beylikdüzü En İyi Matematik Üniversite Hazırlık

Beylikdüzü En İyi Matematik Üniversite Hazırlık Hocası der ki: Geometri //Matematik sınavlarına hazırlanan bir öğrenci kendini en iyi görmelidir. Şayet en iyi olduğunuza inanmazsanız gerçek potansiyelinizi asla sergileyemezsiniz. Matematik //Geometri öğrenmek için anahtar kelime: SABIR. Matematik// Geometri sınavlarından başarılı olarak, üniversiteli olabilmenin en önemli özelliği verimli ve etkin çalışmaktır. Yani bedel ödemektir. Bazı öğrenciler “önce bir sınava girelim; puanlar belli olsun; alacağım puana göre tercihlerimi yaparken hedef de kendiliğinden ortaya çıkacaktır.” Diye düşünebilirler. Unutmayınız ki; “Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgâr yardım etmez.” 

Beylikdüzü En İyi Matematik Üniversite Hazırlık Hocasına göre, hedef, belirli bir zaman diliminde ulaşılması gereken en iyi yüksekliktir. Bu hedefe ulaşma gerekçesi ise amaçtır. “Niçin Matematik// Geometri çalışmalıyım?” sorusuna verilen cevap ya da cevaplar amaç; çalışmanızın sonunda ulaşmak istediğiniz yükseklik ise hedeftir. Hedef belirlerken; gerçekçi olmalı, öğrenci kendini iyi tanımalı. Hedef ulaşılabilir olmalıdır.

Beylikdüzü En İyi Matematik Üniversite Hazırlık hocası, yapılan bir araştırmaya göre, öğrencilere özel bir hedefleri ve hedeflerine nasıl ulaşacağına planları olup olmadıkları soruldu. Öğrencilerin yalnızca %3 ‘ü yazılı hedef belirti. Araştırmacılar 20 yıl sonra hayatta kalanlarla tekrar görüştüler. Ulaşılan sonuç ise, “Hedefleri olduğunu ve bunları nasıl elde edebileceğini yazılı olarak ifade edenler diğerlerine göre işlerinde daha başarılı oldukları ve hedeflerine ulaştıklarını tespit etmişlerdir.

Beylikdüzü En İyi Matematik Üniversite Hazırlık : “Matematik //Geometri dersine geç kalmıştı. İlk ders Matematik dersi idi. Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası ve arkadaşlarını rahatsız etmemek için bahçede dolaşmış ve dersin bitmesini beklemişti. İkinci ders için sınıfa girdiğinde sınıf tahtasında sonunda soru işareti olan iki soru gördü. Defterini ve kalemini çantasından çıkartıp hemen iki sorusunu defterine yazdı.

Beylikdüzü En İyi Matematik Üniversite Hazırlık Hocası: Defterde çözülmeyi bekleyen iki sorusu vardı. Defterini açtı, soruya baktı, sorular bayağı zor görünüyordu. Matematik dersini çok sevdiğinden sınıfta durumu fena sayılmazdı. Soruları çözmek için çok uğraştı. Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocası böyle bazen ödevler verirdi. Fakat kontrol etmezdi. Ancak Matematik//Geometri ödevini yapanlar mutlaka bunun karşılığını en azından iltifatla alırdı. Bu durum bazen karne notuna da etki ederdi.

Ertesi gün uzun uğraşılardan sonra çözdüğü soruları öğretmeninin masasının üzerine koydu. Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeninin işlemi kontrol ederken çok değişmişti. “Nasıl çözdün bu iki soruyu?” dedi. Öğretmen heyecanla. “Bu soru 150 yıldır çözülemiyordu. Ben dün tahtaya Matematik problemlerini anlatırken bu soruları yazmıştım. Kendim çözmeyi denedim çözemedim. Diğer arkadaşlarımın da deneyemeyeceğini düşünüyordum. Çok enteresan dedi.”

Öğrenci çok iyi cevap verdi öğretmenine:

“Dün Matematik dersine geç kalmıştım. Tahtada matematik sorusunu görünce diğer ödevler gibi zannettim. Çok zorlandım ama çözdüm.”

Hoca sınıfa döndü:

“İşte arkadaşlar 151 yıllık soru dediğimiz, gerçekte 151 yıllık ön yargı imiş.” Bizler gerçekten ön yargılarımızdan kurtulabilirsek, daha önceki yıllara ait tüm soruları da çözebiliriz.”

Beylikdüzü En İyi Matematik Özel Ders Hocası sizlere matematik sınavlarında başarılar diler.

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

12.05.2021

 

 

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.