Enter your keyword

post

Bakırköy YKS Matematik Üniversite Hazırlık

Bakırköy YKS Matematik Üniversite Hazırlık

Bakırköy YKS Matematik Üniversite Hazırlık

YKS Matematik Sınavları İçin RAĞMENCİ Misiniz Yoksa, SAYDIRICI Mısınız?

Bakırköy YKS Matematik Üniversite Hazırlık Hocası diyor ki: YKS Matematik Sınavlarına hazırlanan iki türlü öğrenci vardır. Rağmenciler ve Saydırıcılar. Rağmenci tipi öğrenciler kayıtsız şartsız YKS Matematik dersine bahanesiz çalışırlar. “YKS Matematik Sınavlarında başarılı olamazsın” diyenlere rağmen mücadele ederek buz kıran gibi ilerler.  Saydırıcı tipi öğrenciler ise, “şartlar farklı olsaydı ve ellerinde imkân olsaydı YKS Matematik sınavlarından çok yüksek netler yapabileceğini anlatırlar. YKS Matematik sınavlarına çalışmayarak söylenme sebebi, rağmecilerin başarı nedenidir.

Bakırköy YKS Matematik Üniversite Hazırlık

Bakırköy YKS Matematik Üniversite Hazırlık

Bakırköy YKS Matematik Üniversite Hazırlık Hocasına göre, zor matematik problemleri akılla çözenler zorluklara göğüs geren rağmenci öğrencilerdir. Mücadeleci öğrenciler öğrencilik yıllarında en acımasız Matematik sorularını çözerek YKS Matematik sınavlarında çok yüksek net yapanlardır.

Bakırköy YKS Matematik Üniversite Hazırlık Hocasına göre, YKS Geometri sınavlarına hazırlanan bir öğrenci kendini en iyi rağmenci görmelidir. Eğer, en iyi rağmenci olduğunuza inanmazsanız gerçek potansiyelinizi asla sergileyemezsiniz. Matematik öğrenmek için anahtar kelime: SABIR ve ZAMAN dır. Matematik sınavlarından başarılı olarak, üniversiteli olabilmenin en önemli özelliği verimli ve etkin çalışmaktır. Yani bedel ödemektir. Bazı öğrenciler “önce bir sınava girelim; puanlar belli olsun; alacağım puana göre tercihlerimi yaparken hedef de kendiliğinden ortaya çıkacaktır.” Diye düşünebilirler. Unutmayınız ki; “Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgâr yardım etmez.”

Zor Matematik problemleri akılla çözen zorluklara göğüs geren Rağmenci öğrenciler vardır. Matematik Üniversite Hazırlık Ataköy Hocasına göre, hedef, belirli bir zaman diliminde ulaşılması gereken en iyi yüksekliktir. Bu hedefe ulaşma gerekçesi ise amaçtır. “Niçin Matematik Geometri çalışmalıyım?” sorusuna verilen cevap ya da cevaplar amaç; çalışmanızın sonunda ulaşmak istediğiniz yükseklik ise hedeftir. Hedef belirlerken gerçekçi olmalı, öğrenci kendini iyi tanımalı. Hedef ulaşılabilir olmalıdır.

Beylikdüzü Matematik Üniversite Hazırlık hocası, yapılan bir araştırmaya göre, öğrencilere özel bir hedefleri ve hedeflerine nasıl ulaşacağına planları olup olmadıkları soruldu. Öğrencilerin yalnızca %3 ‘ü yazılı hedef belirti. Araştırmacılar 20 yıl sonra hayatta kalanlarla tekrar görüştüler. Ulaşılan sonuç ise, “Hedefleri olduğunu ve bunları nasıl elde edebileceğini yazılı olarak ifade edenler diğerlerine göre işlerinde daha başarılı oldukları ve hedeflerine ulaştıklarını tespit etmişlerdir.

Üniversite Hazırlık Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası sizlere, aydınlık bir bakış açısına sahip olmana yetecek denli güneş diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

26.12.2012

Kaynakça: RAĞMENCİLER, Mümin Sekman, Alfa Yayınları 2021

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.