Enter your keyword

post

YKS Özel Matematik Kursu

YKS Özel Matematik Kursu

YKS ÖZEL MATEMATİK KURSU İLE ZİRVEDE KALMAK

YKS Özel Matematik Kursu ile TYT Matematik sınavına hazırlık başarılı olmak zor, başarılı kalmak daha zordur. YKS Matematik Geometri konularını öğrenirken ‘ben bana yeterim’ demeyin. Demene- Yanılma yolu ile çok vakit kayıp edersiniz. Benden söylemesi… Rakipleriniz YKS Matematik Geometri Özel Ders Öğretmeni ile sessizce yol alırken, siz geride kalırsınız.”  Sabahın altısında kalkıp YKS Matematik Geometri çalışmak, onda yemek, akşam altıda yemek ve onda yatmak öğrenciyi on kere on yaşatır. İşte o zaman hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

YKS Özel Matematik Kursu İstanbul

YKS Özel Matematik Kursu

 

YKS Özel Matematik Kursu için, TYT Matematik Geometri Özel Ders öğretmeninin görevi, başlangıç çizgisi belli, varış çizgisi belli olmayan bir maraton olduğunu artık fark etmelisiniz. Matematik Geometri derslerini çalışmak bir zorunluluk değil bir alışkınlık olduğuna inanan TYT Matematik Geometri Özel Ders öğretmenleri, öğrencilerinin de bu benzer anlayışla hayata hazırlanmaları yolunda çalışmalarına devam etmektedirler. “Başarılı olmak zor, başarılı kalmak daha da zor…” olduğu düşüncesine öğrencilerin içten gelen bir duygu ile inanmaları gerekmektedir. YKS Matematik Geometri derslerinde başarılı kalmak için de çok çalışmak gerektiğine inanıyorum. Kalabalıkta ayakta kalmanın yolu en önde koşmaktır.

Matematik Geometri derslerinden tarihe geçmiş insanlara baktığımızda sürekli çalıştıklarını kendilerini yetiştirdiklerini görürsünüz. Matematik Geometri Özel Ders öğretmeninin temel direktiflerinden biri de “TYT Matematik Geometri için, amatör ruhla profesyonel çalışmak felsefesidir.” YKS Özel Matematik Kursu içinde YKS Matematik Geometri Özel Ders öğretmeni de bu felsefeyi sürdürerek öğrencilerine dünden daha iyi olmaları için çalışmalar yapıyor ve onları bir adım daha ileriye götürmek için daha fazla çalışması gerektiğinin bilincindedir.

  • Gideceğiniz yeri bilmiyorsanız, vardığınız yerin önemi yoktur.”

YKS Özel Matematik Kursu içinde Matematik Geometri öğrenirken, başarıya ulaşmak için kendine hedef koymanın önemi çok büyüktür. Öğrencilerin tüm emekleri, yanlış tercihlerle, hedefsizlikle ziyan olabilmektedir. Bu durumda rehberlik çok büyük önem arz etmektedir. Öğrencilerin birebir görüşmeler, meslek tanıtım toplantıları, yetenek testleri gibi hedefleri doğru belirleme çalışmalar yapması gerekmektedir.

  • Daha iyi olmaya çalışmayan iyi olarak da kalamaz.”

Daha iyi olmak için öğrencileri deneme sınavları ile durumlarını gözlemlemeliyiz. Eksik konularını ve anlamadıkları yerleri tespit etmeliyiz. Her hafta “sınava doğru” deneme ile başarı durumunu belirlemeliyiz.

  • Takımın aklı, takımdaki bireylerin aklından daha büyüktür.”

Güçlü ve başarı hizmet için ekip ruhunun şart olduğunu benimsemeliyiz. Matematik Geometri Özel Ders Atakent Öğretmeninin yaşamaları ancak takım oyunu oynamaları ile mümkündür. Öğrencinin diğer derslerinden de başarılı olması gerekir.

  • Nereye gittiğini bilene bütün dünya yol verir.”

Öğrenciler kendilerine bütün derslerden hedef koymaları gerekmektedir. YKS Özel Matematik Kursu içinde YKS Matematik Geometri Özel Ders Bakırköy öğretmeni analiz yaparak öğrencilerin eksikliklerini belirleyip, bu doğrultuda çalışma yapması gerekir. Öğrencilere sorun odaklı değil, çözüm odaklı düşünme alışkanlığı kazandırmaya çalışmalıyız.

Yaşamın en muhteşem mutluluğu, öğrencinin sevdiği bir şeye inanmasıdır… Başarılar dilerim.

Cevat Karakayalı

11.12.2017

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.