Enter your keyword

post

YKS Matematik Özel Dersi Bahçeşehir

YKS Matematik Özel Dersi Bahçeşehir

YKS MATEMATİK ÖZEL DERSİ İLE MATEMATİK BİLGİLERİNİ BEYNE AKTARMAK

YKS Matematik Özel Dersi ile matematik Geometri dersini öğrenmek için dün tecrübedir öğren, yarın tahmindir planla, bugün fırsattır kullan. YKS Matematik Özel Dersi ile Matematik Geometri öğrenmek için aklını en iyi şekilde kullan. YKS Matematik Özel Dersi ile YKS Geometri sorularını yüksek hızda çözme. YKS Matematik Özel Dersi öğretmeninden sonra, sağ beyin mantığı/sol beyin yaratıcılığı.

YKS Matematik Özel Dersi Bahçeşehir

YKS Matematik Özel Dersi Bahçeşehir

YKS Matematik Özel Dersi öğretmeninden sonra, YKS Matematik problemlerini hızlı okuma ve çözme. Bunun sonucunda hafızanızı geliştirme.Tüm bunların hepsini ve daha fazlasını Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmeniniz yanınızda olduğunda YKS Matematik sorularını anlaşılır bir biçimde çözebileceğinizi biliyor musunuz?

YKS Matematik bilgilerini beyne kayıt edebilme konusunda birçok çalışmalar yapılmıştır. Yıllar önce Konfüçyüs öğrencinin iç dünyasındaki bilgi eksikliği ve bunun nasıl kapatılabileceği üzerine ince ince düşünmüş, sonunda şuna karar vermiştir:

Şu anda çevreden geçen araçların gürültüsü, oturduğunuz sandalyenin verdiği his gibi veya YKS Matematik Özel Dersi Bahçeşehir öğretmeninizin YKS Geometri Birinci Oturum ve İkinci Oturum konularını anlatırken çıkardığı sesler birçok şey duyu organımız tarafından beynimize gönderiliyor. Bu veriler çok fazla olduğundan, beyin bütün hepsini değerlendiremediği için “algı filtreleri” kullanır. Beyin tüm gelen mesajlar içinden “kafasına göre seçim yaparak” değerlendirir.

Okuyarak öğrenmede veya Matematik problemini çözerken iki kritik unsur vardır:

  • Bakış kalitesi
  • Görüş kalitesi

Öğrencinin bakış kalitesi göze, görüş kalitesi beyne bağlıdır. Hem bakış kalitesi hem de görüş kalitesi geliştirilebilir. Okuma hızı da iki şeye bağlıdır.

  • Gözün bilgi toplama hızı
  • Beynin bilgi işleme hızı

Gözün okuma sırasındaki görevi beyni “kesintisiz” bir biçimde veri ile desteklemektir. Eğer göz, beynin bilgi işleme hızının altında YKS Matematik bilgilerini gönderirse, aradaki boşlukta, beyin o konudan kopar ve başka bir şeyle ilgilenmeye başlar. Böylece “dikkat dağılması” gerçekleşir.

YKS Matematik için, çok kanallı kayıt yaparak dersi deneyime dönüştürün

Çok kanallı kaydedilen bir bilgi beyinde daha çok çağrışım yapacak ve diğer bilgilerle ilişki kuracaktır. Dinlediğiniz bir derste not tutarak ve anlatılanları görsel şemalara çevirerek bilginin hem kulaktan hem de gözden alınmasını sağlayabilirsiniz. O bilgileri yüksek sesle okuyarak göz ile beraber kulak yolu ile de kaydedebilirsiniz. Bir arkadaşınızla beraber önce konuyu ayrı ayrı okuyup, sonra birbirinize anlatabilirsiniz. Bu durum da iyi duyu organının birlikte kullanılmasını sağlamış olur. Unutmayınız ki Matematik özel Dersi deneyime dönüştürmenin yolu çok kanallı kayıttır.

 “Her bakış için gözlem, her gözlem için bir düşünce, her düşünce bir bağlantı ve ilişki doğurur.”

Beyninizdeki imaj bankasının gücü: “öğrenci ne yerse odur.

YKS Matematik için geçmişini değiştiremezsin, gelecek ise şu an avucun içindedir. Cevat Karakayalı

Başarılar dilerim…

09.11.2017

M09112017D

Cevat Karakayalı

 

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.