Enter your keyword

post

Özel Matematik Dersi

Özel Matematik Dersi

ÖZEL MATEMATİK DERSİ İLE MATEMATİK SINAVINDA

PUAN ARTIRMANIN YOLLARI 

Özel Matematik Dersi dinledikten sonra sınavlar için bilinçli olduğunu fark etmelisin. En azından bu yazıyı okuyor olman bile yerinde bir bilince sahip olduğunu gösterir. Beyninde bulunan birkaç nöron iletişime geçerek senin bilincini oluşturur.

Özel Matematik Dersi

Özel Matematik Dersi

 

Özel Matematik Dersi ile Matematik Geometri sınavı için zamanını verimli biçimde değerlendirmek için ilk şart: Olumlu bir ruh sağlığına sahip olmandır. Matematik Geometri sorularını çalışıp çözmen için ruh sağlığın arasında yakın bir ilişki olduğunu sakın aklından çıkarmamalısın. Bu yüzden, özellikle okul yaşan tındaki boş zamanlarında bir takım uğraşların olursa ne ala! Aklına seni mutsuz edecek veya korkutacak bir şey mi geliyor?

 ÖZEL MATEMATİK DERSİ İLE GEOMETRİ SINAVINDA NETLERİ ARTIRMANIN YOLLARI

Özel Matematik Dersi ile Matematik öğrendikten sonra,  sınava başlamadan önce ön hazırlık gerekeceğini unutmayınız.

  1. Matematik sınavına başlamadan önce birkaç saniyenizi o bölümün yer aldığı sayfaları hızla gözden geçirmekte fayda vardır. Böyle yapmanın faydası, hem testin yapısı ve sorulardaki nitel ve nicel değişiklikleri kavramayı karşı hazır olmanızı sağlayacak hem de sınava psikolojik olarak hazır olmanızı sağlayacaktır. Matematik Özel Ders öğretmeninin tavsiyesine göre hız ve tam isabet arasındaki denge kurulmalıdır.
  2. Sınavda hız ve zaman arasında denge iyi kurulmalıdır

Özel Matematik ders öğretmenine göre, zaman kazanma düşüncesi ile çok hızlı cevaplama hata yapma olasılığını artırır. Yapılacak yanlış cevaplardan dolayı puan alınmaz, tam tersine puan kaybedilir.

  1. Sorularla inatlaşmamak gerekir.

Matematik Sınav sorularının bölümlere göre getirileri aynı olmasına rağmen, zorluk düzeyleri aynı değildir. Herkesin yapabileceği kolay nitelikte sorular olabileceği gibi, seçici sorular da olacaktır. Karşılaşılan soru üzerinde belirli bir süre geçtiği halde hala çöze ulaşılamıyorsa fazla zaman kayıp etmeden diğer sorulara geçilmelidir.

  1. Her bölüme ayrılacak zaman belli olmalıdır.

Özel matematik Dersi gördükten sonra, tüm Öğrenciler girdikleri alanlara yönelik ayıracakları zaman da farklılık arz edecektir. Puan getirilerine uygun olarak uygulanacak zaman belirleme stratejileri öğrencilere avantaj sağlayacaktır. Yeni uygulamada öğrenciler yanlarında sat bulunduramayacak, sadece ÖSYM tarafından sınıf ve salona asılı saatler kullanılacaktır. Gerçek saate kadar biyolojik saatin işlevsel hale getirilmesi gerekir.

  1. Kodlama stratejisi geliştirilmelidir.

Özel Matematik Dersi ile Matematik öğrendikten sonra, her öğrencinin puan artırıcı hareketler ancak soruları çok dikkatli okumak, doğru çözmek uygun biçimde cevap anahtarına kodlamayla mümkün olacağı bilmelisiniz. Her soru Matematik Geometri soru için kitapçığından cevap kağıdına, cevap kağıdından soru kitapçığına gidip gelmek hem ciddi bir zaman kaybına hem de dikkat yoğunlaşmasını engelleyen bir durumdur.

Haziran 2018 tarihinde gireceğiniz sınavda tüm öğrencilere başarılar dilerken, bu yazıyı okuyup önemli noktaları göz önüne almanızı umuyorum.

Cevat Karakayalı

02.10.2017

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.