Enter your keyword

post

Özel Matematik Ders Verenler Beylikdüzü

Özel Matematik Ders Verenler Beylikdüzü

Özel Matematik Ders Verenler Beylikdüzü

Özel Matematik Ders Verenler Beylikdüzü hocası diyor ki: YKS = TYT + AYT Matematik sınavlarına hazırlanırken “ARA VEREREK ÖĞRENİN!”. AYT Matematik & Geometri dersini hiç ara vermeden çalışmaya kalkarsanız  “ algılama gücü” bir süre sonra düşmeye başlar. Çok ara vererek çalışmayı devam ettirmeye kalkarsanız, bu kez de “hatırlama eğrisi” hızla düşmeye başlar. Halbuki çalışmayı kısa süreli dinlenmelerle sürdürmek hem öğrenilenlerin sindirilmesi hem de belleğin kendini toparlaması açısından yararlı olacaktır. Daha yüksek bir verim için ulaşmak istediğiniz hedefin çekim gücünü kullanın. İyi bir öğrenme, ancak mutlak amacın belirlenmesiyle mümkündür. Bu amaç sizin itici gücünüz olacaktır. Amacınıza yaklaştıkça çalışma isteğiniz daha da artacaktır. Onun için ana ve ara amaçlar belirleyin ve bunlara ulaşmak için çaba gösterin. Hatırlama gücü ödüllendirme ile artar! Her başarı zaten bir ödül olmakla beraber, başarınızı artırmak için, kendi ödül sisteminizi geliştirin.

Özel Matematik Ders Verenler Beylikdüzü Hocası:   *****EĞER BUGÜN HİÇBİRŞEY YAPMADIM DEMEK İSTEMİYORSAN, YARIN İÇİN BİR PLAN YAP VE BELLEĞİ ÖĞRENMEYE YOĞUNLAŞTIRMAK İÇİN NE YAPMALISINIZUYGULA! Özel Matematik Ders Verenler Beylikdüzü hocası için, dinlerken not tutmak çok önemlidir. Anlatılanların arkasındaki anlamları kavramaya çalışarak ön tahminlerde bulunmalısınız. İlgi duyulan şeyler daha çok hatırlanır. Birbirine bağlı çağrışım yaptıran şeyleri daha iyi hatırlarız. O halde bir şeyi yeniden hatırlamak istiyorsanız her şeyden önce onu doğru biçimde yerine yerleştirmeyi öğrenmelisiniz. Öğrenme sürecinin başında ve sonunda daha çok şey hatırlarız fakat öğrenme sürecinin ortasında hatırlama konusunda bir düşme her zaman söz konusudur. Dinlenme arası verilmediğinde bu düşüş daha fazla olmaktadır. Bir bilginin bellekte kalması anlamlı olması ile doğru orantılıdır. Anlamlı bilgiler daha kolay kavranır.

Özel Matematik Ders Verenler Beylikdüzü hocasına göre, bir öğrencinin zekası bilgisine göre değil bilgi edinme yeteneğine göre ölçülür. Öğrenmek ve kavramak isteyen bir tutum içinde olmalısınız. Ders ayrımı yapmamalısınız. Matematik dersini çalışmalarınızı ve öğrendiklerinizi sindirmek için aralıklı çalışmalısınız. Düşüncenizi sadece çalıştığınız Geometri dersine ve konusu üzerinde yoğunlaştırmaya gayret etmelisiniz. Konuyu daha iyi kavramak amacıyla yardımcı unsurlardan (Çizimler, Geometrik şekiller) yararlanmalısınız. Konuyu bir bütünlük içinde kavramaya çalışmalısınız. Zaman zaman çalışılmış konulara geri dönerek pekiştirme yapmalısınız.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası aman dikkat diyor.

  • YKS MATEMATİK GEOMETRİ İÇİN VERİMLİ DERS ÇALIŞMAYI ENGELLEYEN TUZAKLAR

Müzik eşliğinde çalışmak, zorlanılan dersleri dışlamak ve aşırı kaygı duymak sizin için iyi değildir. Yatarak ya da uzanarak çalışmayın. Çalışma anında hayallere dalmayın. Motivasyon eksikliği ve günlük ayrıntılara boğulmamaya dikkat edin. Çalışmayı tamamlamadan bırakmayın. Amaç ve öncelikleri belirleyin. Arkadaşlara “Hayır” demeyi öğrenin. Televizyona takılıp kalmayın.  Konular hakkında yeterli bilgiye sahip olmamak için öğrenmelisin. Düzenli tekrarlar yapmamak ve programsız plansız çalışmak.

Zamanı denetleyememek, kendinizi başkalarıyla kıyaslamak ve YKS Matematik Geometri Sınav tekniklerini yeterince bilmemek. Çalışırken uygun dinlenme aralıkları vermemek, yanlışlardan ders almamak, eksiklikleri gidermemek ve çözümlenemeyen ailevi ya da bireysel sorunlar içinde boğulmak.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası : “Anaokulundan, İlkokuldan, orta öğretimden ve üniversiteye” giden çok zorlu bu yolda sizlere başarılar dilerken “ Matematik & Geometri çözen kaleminiz güçlü ve zihninizin açık olmasını” diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

13.05.2020

 

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.