Enter your keyword

post

Özel Matematik Ders Atakent

Özel Matematik Ders Atakent

 Özel Matematik Ders Atakent

Özel Matematik Ders Atakent

Özel Matematik Ders Atakent

Özel Matematik Ders Atakent öğretmeni der ki: Matematik öğrenmek için iyi bir bellek güçlü gerekçelerle, belirli bir hedefe yönelerek, öğrenilen konulara ilgi duyarak ve yetecek kadar tekrar yaparak elde edilir. Sözün özü: Mermeri delen suyun gücü değil, sürekliliğidir. Matematik dersinde öğrenilen %100 bir aksiyomun;

  • 20 dakika içinde %50 sini

  • 60 dakika içinde %70 ini,

  • 24 saat içinde %80 ini unutuyoruz.

Özel Matematik Ders Atakent öğretmenine göre, düzenli tekrar edilen AYT Matematik bilgilerinin 9 hafta sonra %75 lik kısmı hatırlanırken tekrar yapılmaması durumunda bu matematik bilgisinin 9 hafta sonra %20’si hatırlanabilmektedir.

Özel Matematik Ders Atakent öğretmenine göre, nasıl tekrar edebilirsiniz?

  1. 30-40 dakikalık bir öğrenme seansı içinde yapılmalı ve yaklaşık 10 dakika sürmelidir.
  2. İlk tekrarın yapıldığı günün akşamı uyumadan önce ve kahvaltı yapmadan önce yapılmalı.
  3. Özel Matematik Ders Atakent öğretmeden sonraki birinci haftanın sonunda yapılır. Bu tekrar bilgilerin bir ay süre ile hafızada kalmasını sağlar.
  4. Öğrenmeden yaklaşık bir 30 gün sonra yapılır. Bu tekrar yaklaşık bir ay sonra yapılır. Bu tekrar bilginin çok daha uzun süre sağlıklı olarak hatırlanmasını sağlar.

Özel Matematik Ders Atakent öğretmeninin görüşüne göre, disiplinli ve etkin çalışmanın elinden hiç bir şey kurtulamayacağını aklından hiç çıkarmamalısın. Özgüvenle oluşan motivasyon, başarının % 98’unu oluşturur. Bunu etkileyen şey iç disiplini yaşam biçimidir. Disiplin her öğrencinin hayatında önemli bir yere sahiptir.

TİMUR VE KARINCA

“Hükümdar Timur bir gün hapse düşer. Bir gün umudunu ve kendine güvenini yitirir. Kara kara düşünürken karınca ile karşılaşır. Karıncanın azmine hayran kalır. Bu bir karıncanın buğday hikayesidir. Kendisinden kat kat büyük buğday tanesini yuvasına ulaştırmak için her gün çabalar durur, defalarca dener. Yorulunca biraz dinlenir. Sabah kalkınca Timur, karınca yine buğdayın peşindedir. Matematik ve Geometri bilgisini kullanarak, karıncanın kaç kez düşüp kaç kez tekrar kaldırmaya çalıştığını saymaya karar verir… Bini geçer, yorulur saymaktan azmini ve umudunu. Karınca hiç yorulmaz yıkılıp doğrulmaktan. Bir sabah ne görsün, şaşar kalır hükümdar; karıncanın sırtında bir buğday tanesi var.  Timur, karınca gibi olmaya karar verir. Daha sonrası cihan imparatoru gibi, siz de YKS sınavlarında Matematik öğrenmek için karınca gibi azim yapabilirsin!”

Özel Matematik Ders Atakent öğretmenine göre, AYT Geometri çember sorusunu çözmekte ısrar ettiğimiz için giderek çok kolaylaşır. İşin doğası değiştiği için değil, bizim çözme yeteneğiniz geliştiğinden dolayı kolaylaşır.

Başarılar dilerim.

Karakayalı, Cevat

21.04.2019

Math Cevat Tutor

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.