Enter your keyword

post

Matematik Özel Ders Hocası

Matematik Özel Ders Hocası

Matematik Özel Ders Hocası İstanbul

YGS LYS MATEMATİK GEOMETRİ SINAVI

İÇİN HEDEF BELİRLEMEK ÖNEMLİDİR!

Matematik Özel Ders Hocası der ki: Geçmişteki Matematik Geometri bilgilerinizi öğrenmek istiyorsanız, bugünkü şartlarınıza bakın. Eğer geleceğinizi görmek istiyorsanız, bugünkü yaptıklarınız bakın.    Matematik bilgilerini kullanarak, haritada nerede olduğunu bilen her öğrenci, gideceği yere çabuk ulaşır. Matematik problemini çözmek için; düşünmek, planlamak, denemek, yapmak, tekrar yapmak- yenisini yapmak ve yapamaya devam etmek başarı getirir.

Atakent Matematik Özel Ders Hocası

Matematik Özel Ders Hocası

Matematik Özel Ders Hocası ile Matematik Geometri YGS ve LYS sınavlarından başarılı üniversiteli olabilmenin en önemli özelliği verimli ve etkin çalışmaktır. Sözün özü bedel ödemektir. Bazı öğrenciler “önce bir sınava girelim; puanlar belli olsun; alacağım puana göre tercihlerimi yaparken hedef de kendiliğinden ortaya çıkacaktır.” Diye düşünebilirler. Unutmamalıdır ki; “Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgâr yardım etmez.”  Matematik derslerinde başarının ön koşulu kendinize hedef belirlemektir.

Matematik Özel Ders Hocası için, hedef, belirli bir zaman diliminde ulaşılması gereken yüksekliktir. Bu hedefe ulaşma gerekçesi ise amaçtır. “Niçin Matematik Geometri çalışmalıyım?” sorusuna verilen cevap ya da cevaplar amaç; çalışmanızın sonunda ulaşmak istediğiniz yükseklik ise hedeftir. 

Matematik Geometri Özel Ders Hocası Bakırköy der ki, öğrencilere özel bir hedefleri ve hedeflerine nasıl ulaşacağına planları olup olmadıkları soruldu. Öğrencilerin yalnızca %5 ‘ü yazılı hedef belirti. Araştırmacılar 21 yıl sonra hayatta kalanlarla tekrar görüştüler. Varılan sonuç ise, “Hedefleri olduğunu ve bunları nasıl elde edebileceğini yazılı olarak ifade edenler diğerlerine göre işlerinde daha başarılı oldukları ve hedeflerine ulaştıklarını tespit etmişlerdir.

Bir öğrenci Matematik Geometri dersine geç kalmıştı. İlk ders Matematik dersi idi. Matematik Özel Ders Öğretmenini ve arkadaşlarını rahatsız etmemek için bahçede dolaşmış ve Matematik dersinin bitmesini beklemişti. İkinci ders için sınıfa girdiğinde sınıf tahtasında sonunda soru işareti olan iki soru gördü. Matematik defterini ve kalemini çantasından çıkartıp hemen iki Matematik sorusunu defterine yazdı.

Ertesi gün uzun uğraşılardan sonra çözdüğü soruları öğretmeninin masasının üzerine koydu. Matematik Özel Ders Hocası işlemi kontrol ederken çok değişmişti. “Nasıl çözdün bu iki soruyu?” dedi Matematik öğretmeni heyecanla. “Bu soru 151 yıldır çözülemiyordu. Ben dün tahtaya Matematik Geometri problemlerini anlatırken bu soruları yazmıştım. Kendim çözmeyi denedim çözemedim. Diğer Matematik arkadaşlarımın da deneyemeyeceğimi düşünüyordum. Çok enteresan dedi.”

Öğrenci verdi Matematik öğretmenine:

“Dün Matematik dersine geç kalmıştım. Tahtada Matematik sorusunu görünce diğer ödevler gibi zannettim. Çok zorlandım ama çözdüm.”

Matematik Hocası sınıfa döndü:

“İşte arkadaşlar 151 yıllık soru dediğimiz, gerçekte 151 yıllık önyargı imiş.” Bizler gerçekten ön yargılarımızdan kurtulabilirsek, daha önceki yıllara ait tüm soruları da çözebiliriz.”

Tüm Matematik derslerinden başarınız ve mutlu olmanız, bizim mutluluk kaynağımızdır. Halkalı Matematik Özel Ders Hocası

Cevat Karakayalı

23.09.2017

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.