Enter your keyword

post

Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü

Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü

Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü

NEREDE HATA YAPTIK? MATEMATİK ÖZEL DERS İLE DÜŞLER GERÇEKLEŞMEK İSTER!

Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü Hocası diyor ki: YKS Matematik & Geometri sınavlarına hazırlanmak için cesaretiniz varsa, bütün hayalleriniz gerçekleşir. YKS Matematik sınavlarını kazanmak zordur. Kolaya kaçarsan sonuç basitleşir. Unutma, yokuş aşağı inmek kolaydır ama manzara tepeden seyredilir. Tepelere tırmanırken molalar verebilirsin. Yeter ki:

Üşenme,

Erteleme

 Vazgeçme

YKS Matematik Geometri sınavlarına hazırlanmak için hayal gücü her şeydir. Sizi bekleyen güzelliklerin ön izlenmesi gibidir. Matematik & Geometri derslerini çalışmak uçup giden bir alışkanlıktır; bırakması çok kolay, yeniden başlaması çok zor bir alışkanlıktır. Biliyorum, hepiniz YKS Matematik & Geometri Sınavlarından başarılı olmayı istiyorsunuz. Çalışmanın yanında başarıya inanmak ve onu düşlemenin de çok önemli olduğuna asla unutmayınız!

Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü hocasına göre, çocuğuna değer veren anne- babalar, çocuk eğitiminde Matematik & Geometri dersleri için, bilerek ya da bilmeyerek hatalar yapabilmektedirler. Matematik& Geometri gibi önemli derslerdeki hatalar çocuğun geleceğini ipotek altına almadan hemen fark edilir. Bazen de çok geç fark edilerek çocuğun geleceğini karartabilir. Burada çok önemli olan hatanın farkına varabilmek ve telafi etmeye çalışılmalıdır. Hatanın görülmesi, zaten çözüm için alınacak ilk adımdır. Bu durum da çok önemlidir.

Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü hocasına göre, hata her anne- baba için kaçınılmaz bir durumdur. Fakat aynı hatayı ikinci kez tekrarlamak aptallık olacağını düşünüyorum. Çocuk eğitiminde yapılan çok daha fazla tedirginlik yaratabilir. Çünkü çocuğun eğitiminde yapılan hata geleceğini karartabilir. Çocuk ve ergenler, zaman içinde sorunlarla karşılaşabilir. Böyle durumlarda onların en önemli rehberi ebeveynleridir. Ancak, sorun ebeveynlerse, bu durumda Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeninden destek isteyebilirler. Alanında önemli bir tecrübesi olan Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmeni, siz değerli anne ve babaların sorunları nasıl çözebileceğine dair, ipuçları verecektir. Yeter ki doğru zamanda ve doğru yerde doğru Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü öğretmenini bulmak olacaktır.

Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü için, bu yazıyı okuduğun gün belki de hayatının en önemli dönüm noktalarından birisi olacağını düşünüyorum. Gel bugün geçmişteki tek düzenekten kurtulmanın gerektiğine inanıyorum. Günlük yaşamın basitliğinden, yüzeysel insan ilişkilerinden, duygusuzluktan, anlık yaşamaktan sıyrılmanız gerekir. Gelin bugün istediğimizi kararlılığımızla birleştirerek yepyeni ufuklara rüzgârdan etkilenmeyen kontrolü bizde olan yelken açalım. Güzel işleri ve mucizeleri çalışan öğrenciler gerçekleştirir. Bu durumu unutmadan hayatımızın kalanının bu ilk gününde bir cesaret ve azimle içimizdeki düşleri uyandırmanın zamanının geldiğine kendimizi inandıralım. Çünkü öğrencilik senelerdeki Matematik & Geometri için kurduğumuz düşler gerçekleşmek ister!

Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü hocasına göre, çok büyük hayalleri olan ve Matematik & Geometri derslerini çok seven bir çocuk vardır. Astronot olmayı hayal edip ilk uzay mekiğini mahallesindeki küçük bakkaldan aldığı karton kutulardan hazırladığı planı da hazırdır. Sadece uzaya çıkış için uygun zamanını beklemek gerektiğini düşünür. Ancak uygun zaman bir türlü gelmez. Zamanla çocuk büyür ve saklı hazinelere ulaşmaya çalışan İndiana Jones’tan etkilenir. Keşiflerde bulunmanın hayallerini kurduğunda “çok geçtir” derler onun için, “ gençler daha mantıklı olmalı”dır onlar için. Gencin hayalleri törpülenir, düşler budanır gittikçe. O genç büyüdüğünde ve bir yetişkin olduğunda başka bir düş kurar ve bu düşünü gerçekleştirmek için planlar yapar.

Ama birileri çıkıp da ona “gerçekler”den bahsettiğinde dediklerine kulak verir. Düşe ihanet eder. Sahteleri ile değiştirir düşün yerini. Eğer bilmiş olsaydı, birilerinin de zamanında onlarla bu gerçeklerden bahsettiğini ve onlara karşı çıkıp diyebilseydi, gerçeklerin bizler tarafından yaratılmış olduğunu. Sonra bir gün, “düş” lerini gerçekleştirmiş birisinin haberini okur bir gazete köşesinde. Okuduğu yazı kendi düşünün haberidir. Yutuverir, içini bir buruk acı kaplar. Haberde o kişinin kendi düşüne sahip çıktığı, kararlılıkla düşünün peşinden gittiği ve onu gerçekleştirdiği yazmaktadır. Gözlerini boşluğa çevirir adam ve aklından şunları geçirir, “Şimdi onun yerinde ben olabilirdim.”

Fakat  zamanında bunu kendisi de düşlemiştir. Ancak ona bağlı kalmamış, yaşamın gerçeklerine yenik düşmüştür. Çevresine şöyle bir bakar ve kendisine bazı sorumlulukları olduğunu hatırlatır. Kendi kendine konuşur, “Haberdeki adam şanslı birisi idi belki, ya da adamın eline büyük bir fırsat geçmiş ve bunu değerlendirmişti, kim bilir?” der ve gazeteyi buruşturur ve üstüne bir yudum su içer, eski sıradan yaşamına tekrar geri döner.

Matematik & Geometri derslerinde başarı düşlemek sorumluluk ister. Düşlerin peşinden gitme sorumluluğu vardır. Yoksa Beylikdüzü Matematik Geometri Özel Ders alsan da sonuç hüsran olabilir. “Boş hayaller” der bazıları, evet boş hayallerdir, ta ki biz içini dolduruncaya kadar. Matematik Geometri için düş öğrencilik hayatımızın amacıdır. Bu amaca ulaşmak için öğrencinin çabalaması ve ona sadakatle bağlılık göstermesi gerekir. Matematik & Geometri için düşleyen düşlerinin peşinden gitmesi gerekir. Eğer ona bağlı kalmaz ve unutursak o da elimizden kayıp gider. Öğrenci düşünü öğrencilik hayatının merkezine almalıdır ve önceliği ona vermelidir.

Matematik &Geometri derslerine için düş kuran, düşene çelikten halatlarla bağlanmalıdır. Bu durumu kaçınılmaz bir olay olarak görmelidir. Kurduğu düşe ulaşmanın tek yolu onu yaşamak ve onunla yaşamasını bilmektir. Çünkü Matematik &  Geometri derslerini çalışmak sadakat ister. 

Öğrencilik hayatı öznel bir gerçeklikten ibarettir. İşte bu yüzden bana “Hayat nedir?”  Diye sorsalar hiç düşünmeden “Hayat düşleyebildiklerimdir.” Diye cevap verirdim.  Çünkü düşünceler eylemleri, eylemler de sonuçları doğurur. Davranış önce düşüncede hayallerle başlar sonra eyleme dönüşür. Bu yüzden güzel şeyler düşünen öğrencinin Matematik Geometri derslerinden başarılı olma olasılığı daima daha yüksektir. Bu sonucu mantıksal sonucu olarak: “Düşleyebildiğin kadar başarılı olursun.”

Matematik Dersi Verenler Beylikdüzü hocasına göre, öğrencilerin Matematik & Geometri derslerinde başarı kalitesi, karşılarına çıkan problemlerle değil, problemlere verdikleri tepkilerle ölçülür. Mantıklı düşünen bir öğrenci bunu çok iyi bilir. Başına ne gelirse gelsin, bunları bir amaç için kullanır. Örneğin, katıldığı YKS Matematik & Geometri sınavında hedeflediği başarıya ulaşamayan bir öğrenci, “Hep böyle oluyor, ben kazanamayacağım.” Biçiminde olumsuz bir yorum yaparak kendisini ümitsizliğin kör kuyusuna atar. Oysa aynı öğrenci, “Önümde yeni bir süreç var, eksiklerimin farkındayım, elimden gelenin çok  iyisini yapabilirim.” Derse öğrencilik yaşantısının en güzel renkleri ile capcanlı bir şekilde oluşturmanın kendi elinde olduğunun farkında olduğunun farkına varır.

Çok güzel söylemiş ünlü bir düşünür: “Hiç kimse Matematik & Geometri için geriye gidip yeni bir başlangıç yapamaz; ama bugün bir son yapıp yeni bir başlangıç yapabilir.”

Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü  hocasını; sevgi, saygı çerçevesinde yaşadığımız her zaman karşımızda sürekli mutlu yüzler görmek çok sevindirir. Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocası sizlere, her zaman olduğu gibi sevgi, saygı, başarı, sağlık ve mutluluk temenni eder.

Karakayalı, Cevat

math Cevat Tutor

17.04.2020

 

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.