Enter your keyword

post

Matematik Ders Verenler Beylikdüzü

Matematik Ders Verenler Beylikdüzü

Matematik Ders Verenler Beylikdüzü

YKS Matematik Sınavları İçin Öğrenerek, Keşfederek Ve Dolu Dolu Bir Öğrencilik Yılları İçin

Matematik Ders Verenler Beylikdüzü

Matematik Ders Verenler Beylikdüzü

Matematik Ders Verenler Beylikdüzü Hocası diyor ki: Gerçek başarı, başarısız olma korkusunu yenmektir. Yarının bugünden iyi olmasını istiyorsan şimdiden değişik bir şeyler yani, Matematik Geometri çalışmalısın. Öğrencilik hayatınızda hiçbir hedefiniz olmadan yaşamak, sahada dönüp dolaşarak hiçbir gol atmamaya benzer. Tüm öğrenciler günlerini YKS Matematik & Geometri konuları ile değil, çözdüğü TYT ve AYT Matematik & Geometri testlerindeki netlerle değerlendirmelidirler. YKS Matematikte bilginin efendisi olmak için çalışmanın kölesi olmak gerekir.  Üniversiteye adım atmak için Matematik dersinden başarılı olan öğrenciler hiç kimseyi suçlayamazlar. Sadece zamanında ve yerinde YKS Matematik çalışmayan öğrenciler hataları için hep başkalarını suçlamaya kalkarlar. Bu bakımdan hatalarınızı başkalarına yıkmamak için düzenli ve verimli YKS Matematik çalışarak başarılı olabilirsiniz. Matematik dersine azimle çalışmalısınız. Aynı zamanda başaracağınıza inanmalısınız.

Matematik Ders Verenler Beylikdüzü Hocası size sesleniyor. Sakın ola ki, YKS Matematik sınav soruları ile inatlaşmayın. Azim güçlü bir irade demek, inatçılık ise güçsüz bir iradesizlikten kaynaklanmasıdır. Daima YKS Matematik çalışma yolunda devam edin, muhtemelen bir yerde tökezleyeceksiniz. Ben oturduğu yerde tökezleyen hiçbir öğrenci görmedim. Unutmayınız ki, yaşam bir kanala benzer, ne elde edeceğiniz içine ne attığınıza bağlıdır. YKS Matematik & Geometri testlerindeki netlerin artınca mutlu olacak ve sevineceksiniz. Çünkü biliyoruz ki, her şey sevmekle başlar. Matematik öğrenmeyi kalıcı ve zevki hale getirmelisiniz. Buna ilaveten, yaparak ve yaşayarak öğrenme de çok önemlidir. Başarıyı destekleyen YKS Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni, öğrencinin öğrenim süresi boyunca öğrenciye kesintisiz destek imkânı verir.

Matematik Ders Verenler Beylikdüzü hocasına göre, Son YKS Matematik Sınav Düzlüğüne Girerken…

  • Matematik Geometri Çalışma sürenizi gözden geçirin.

Sınava kadar kalan zamanı maksimum değerlendirebilmek için öncelikle zaman planlanması yapılmalıdır. Yapılacak planlamada puan getirisi en çok dersler, az bir tekrarla tekrar hatırlanabilecek konular ve tekrar edilecek konulara ne kadar zaman ayrılacağı önceden belirlenirse sizin için avantaj olur. LYS matematik sınavına az bir süre kaldığından dolayı, bundan sonraki çalışmalar daha anlam kazanacaktır. LYS matematik sınavında başarılı olmak için tekrarın ve çok sayıda denemeye girmenin, ne kadar önemli olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız.

  • YKS Matematik sınavlarında netlerinizi artırmak için, bolca tekrar edilmesi olmazsa olmazlardandır.

Öncelikle Haziran ayının ortalarına kadar YKS matematik konularını bitirecek ve çok sayıda tekrar etmemize zaman kalmasına dikkat etmemiz gerekir. Sınava kadar kalan sürede pekiştirmeye yönelik bol bol soru çözmede ve tekrar yapmada fayda vardır. Öğrenciler kendilerini yetersiz gördüğü konuları tespit ederek bilerek çalışmalıdırlar. Hiç bilmediğiniz konuları, eğer yüksekleri hedeflediyseniz kesinlikle öğrenmelisiniz.

  • Geçmiş yıllara ait sorulmuş YKS Matematik & Geometri soruları çözülmelidir.

Daha önceki senelerde sorulmuş YKS Matematik & Geometri soruları bu yıl ki sınav sorularının habercisi olarak düşünmelisiniz. Konu eksiği olmayan planlı çalışmış öğrenciler için geçmiş yıllara ait YKS ve ÖYS sorularını süreli çözmelidirler. Bu durum aynı zamanda konu eksikliği işlevini gösterir. Dada önceki senelerde çıkmış soruları çözmekle, sınavda hangi konulardan kaç soru geldiği, soruların mantığı, soruların soruş biçimi, soruların soruş tarzı, soruların konu analizleri, hangi konulardan ne biçimde soru sorulduğu, soruların zorluk ve kolaylık derecelerini kesinlikle öğrenme imkânı bulacaksınız.

  • YKS Matematik deneme sınavları süreli yapmayı unutmamalısınız.

Yapacağınız deneme sınavları hem taktik, hem de teknik ve hem de psikolojik anlamda geçek bir arenada yapılan çok iyi bir provadır. Her deneme ciddiyetle incelenmelidir. Eksiklikleriniz neyse giderilmelidir. Günde en az üç veya dört deneme yapmalısınız. Geçekten sınavdaymış gibi davranmalısınız. Haziran ayındaki gerçek sınavda testleri hangi sırada çözmek istiyorsanız, denemelerde de aynı hareket davranışını sergilemelisiniz. Bunun için de en iyi olunan testle sınava başlanmalıdır. En zorladığınız testler sona bırakılmalıdır. Aklınızdan çıkarmayınız ki, çıkmış sorular sınavın aynasıdır.

  • Denemeleri çok iyi yorumlamayı gözden çıkarmamalısınız.

Yapacağınız her Matematik & Geometri deneme sınavının sonunda çok iyi durum değerlendirmesi yapmanız sizin için iyi olur. Bunun sonucunda konu eksiklikleri belirlenme imkânını bulmuş olursunuz. Mümkünse deneme sınavları genel olarak değil konu konu analiz edilmeye çalışılmalıdır. Her denemeden sonra bütün testlerdeki yaptığınız yanlış, doğru ve boş soruları görebileceğiniz bir tabloda değerlendirmelisiniz.

  • Kendinizi gerekirse Matematik dersini çalışma kampına alabilirsiniz.

Kalan zaman diliminde öncelikle kendinizi çalışma kampına alarak kalan süreyi daha verimli hale getirebilirsiniz. Matematik çalışma süresinde televizyon izlemekten, telefonla meşgul olmaktan ve zaman düşmanı internetten uzak durmayı başarabilirsiniz. Yapılan önlemler ve fedakârlıklar size başarı olarak mutlaka size geri dönecektir.

  • Sınava çok az kala bazı durum değişikliklerinin gözlenmesi normaldir.

YKS Matematik & Geometri Sınavlarına çok az kala öğrencilerde şiddetli huzursuzluk, ders çalışırken dikkat toplayamama. Zamanın hızla geçtiği inancı ve zamanın yetmeyeceği ve panikleme, yakın çevre arkadaşlarının sınava daha iyi hazırlandığı gibi…

Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası sizlere, hiçbir başarının tesadüf olmadığına inan biri olarak tüm öğrencilere başarılar diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

12.04.2020

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.