Enter your keyword

post

LYS1 Matematik Özel Ders

LYS1 Matematik Özel Ders

LYS1 MATEMATİK İÇİN KADERİNİZE MAHKUM DEĞİLSİNİZ?

TEST: LYS1 MATEMATİK PROBLEMLERİNİ ÇÖZME GÜCÜNÜZÜN KAYNAĞI NEDİR?        

LYS1 Matematik

LYS1 Matematik Özel Ders                             

LYS1 Matematik Çalışma hırsı, bir geminin yelkenini şişiren rüzgâra benzer, fazlası gemiyi batırır, azı da olduğu yerde bırakır.

Öğrencinin YKS Matematik Özel Ders öğretmenine göre,  Geometri için akıllıca hareket etmesi için üç yol vardır:

Birincisi yapacağı problem üzerinde düşünmektir ki bu en asil yoldur.

İkincisi önceden yapılmış iyi bir şeyi taklit etmekle olur. Bu en kolay yoldur.

Üçüncüsüne gelince bu en acı yoldur, deneyerek, uğraşarak bulunan yol.

LYSI Matematik için sınav kaygısı, aslında öğrenciye rahatsızlık veren olayın kendisinden değil, o olayın öğrenci için taşıdığı anlamdan kaynaklanmaktadır. Olaya karşı temel inançları değiştirmek asıl amaçtır. LYS1 Matematik sınavının kendi başına kaygılandırma gücü olsaydı tüm öğrenciler aynı kaygıyı duyardı. Bu konuda yapılacak şey olmazdı… Değil mi? Bazen gerçekler o kadar nettir, o kadar gözümüze girer ki, ancak biz daha ön yargımızı aşamamışızdır. Ve fırsat kaçmıştır… Ön yargıları parçalamak, atomu parçalamaktan daha zordur.

Elbette ki hepiniz başarmak ve hayallerinize ulaşmak istiyorsunuz. Ama maalesef öğrencilerin birçoğu sadece başarıyı istemekle yetiniyor. Çok istemenin devamı olan ikinci adım düzenli ve istikrarlı LYS1 Matematik Geometri sınavına çalışma işini ya gerçekleştiremiyor ya da istediği düzeyde çalışmıyor.

Unutmamanız gereken tek şey “Hiçbir başarı tesadüf değildir.” Evrende geliştireceğimizden emin olduğumuz tek varlık vardır o da kendiniz. Sizi LYS1 Matematik hedeflerinizin zirvesine taşıyacak güç yüreğinizin derinliklerinde zaten var olan bir güçtür. Sadece ona dokunmanız ve başaracağınıza inanmanızı bekliyor.

Motivasyon(güdüleme) çalışacak konuya ve yapılacak etkinliğe ilişkin ilgi, istek duymak ve çaba harcamaya hazır olmak demektir. LYS1 Matematik motivasyon sorununun sebeplerinden bir kaçı şunlardır:

  • LYS1 Matematik çalışmayı sevmemek,
  • Dersi veya konuyu sevmemek, ilgisiz kalmak,
  • Yapılması gereken LYS1 Matematik sınav sorularını çözmek yerine başka bir iş yapmak,
  • Başarısız olmaktan korkmak,
  • Amacı tam olarak belirlememiş olmak.

Çalışma eylemi birçokları için zor ve örseleyici bir süreçtir. Kişi çoğu zaman derse oturmak, çalışmayı sürdürmek ve gerekli olan yerde bitirmek konusunda kendisi ile sürekli mücadele halindedir. Bular arasında en zor olanı YKS Matematik çalışmak için masaya oturmaktır. “Başlamak bitirmenin yarısıdır.” Sözünün ne kadar doğru olduğu burada belli oluyor. Bu durum bazıları için ne kadar kolay olurken birçoğumuz için zor olmaktadır. Bu çoğunlukla çalışma alışkanlığının kazanılmış olması ile ilgilidir. Çalışma becerisi her ne kadar küçük yaşta kazanılsa da hiçbir zaman geç kalmış sayılmazsınız. Bu tamamı ile sizin istek ve iradenize bağlıdır. Kendinizi bu konuda disipline etmeyi başardığınızda bu durum giderek alışkanlık halini alacak ve daha az zorlanacaksınız.

Asla unutmamak gerekir ki, “İyi çalışmaların çoğu sadece biraz daha fazla çalışamamak yüzünden kaybolur gider.”

Hepinize 2018 YKS  Geometri  sınavında başarılar diliyorum.

Cevat Karakayalı

15.04. 2017

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.