Enter your keyword

post

LYS1 Matematik Netlerinizi Artırmak İstiyor Musunuz?

LYS1 Matematik Netlerinizi Artırmak İstiyor Musunuz?

LYS1 MATEMATİK

NETLERİNİZİ ARTIRMAK İSTİYOR MUSUNUZ?

LYS1 Matematik soruları çözerek tırmanmayı göze alan, zirvenin hazını yaşar.

LYS1 Matematik öğrenmek için haydi çalışmaya diye bir ses yükseliyorsa, işte o zaman geleceğiniz tamamdır.

LYS1 Matematik sınavı için dün tecrübedir öğren, yarın tahmindir planla ve bugün fırsat olacağını bilirsen yazın mutlu olursun.

LYS1 Matematik

LYS1 Matematik Özel Ders

 

LYS1 Matematik sınavı öğrencilik yaşantınızın önemli dönüm noktalarından birisidir. Nerede, ne zaman ve hangi şartlar altında nasıl bir eğitim alacağınıza bu sınavdaki alacağınız sonuçlar etki eder. Belki hangi meslek belki hangi üniversite sorusunun cevabı bu sınavlarla belirlenecektir. Bu yüzden sınavlara hazırlanan öğrenciler bu sınavları ciddiye almalı ve etrafındaki bireyler de bu yöndeki telkinleri daha fazla önemsenmelidirler.

YKS Matematik Sorusu çözerken Dikkat dilmesi Gereken Noktalar

  1. Geçmiş yıllarda çıkmış olan Matematik soruları mutlaka gözden geçirilmeli soru tipleri kavranmalıdır. Böylece sorulara bakış açınız değişir ve eksik noktaları yakalayabilirsiniz.
  2. Bol Matematik soruları çözerek soru çözme tarzınızı oluşturmuş olmalısınız. Soru çözerken kullandığınız kısa yollar veya formüller artık tam anlamı ile kavranmış olmalıdır.
  3. Bazen doğru cevabı bulurken bazen de yanlış şıkları eleyerek doğruya ulaşma tekniğini tam olarak öğrenmiş olmalısınız.
  4. Konulara göre soru dağılımları hakkında tam anlamı ile hafızanıza yerleşmiş olmalıdır. Fazla soru çıkacağı bilinen konulara daha fazla ağırlık verilmelidir. Bunun yanı sırada az soru çıkmış buna çalışmayayım mantığının çokta sağlıklı olmadığı bilinmelidir.
  5. Matematik test çözme hızınızı en iyi kontrol edeceğiniz yer denemelerdir. Eğer denemelerde soruları yetiştiremiyorsanız yavaşsınız demektir. Bu hızlandırmanın çok fazla yolu yok, siz de bilirsiniz ki bunu artırmanın tek yolu konu eksiklerinizi bilerek çokça soru çözmektir.
  6. Eksik olduğunuz konu ile ilgili olarak konuları tespit etmek ve onların üzerine odaklanmak sınavlara hazırlanan öğrenciler için en önemli net artırma tekniğidir.
  7. Nerelerde yanlış yapıldığının ve bu yanlışın neden yapıldığının çok hızlı bir biçimde kavranması gerekmektedir.

Bu durumu daha fazla açacak olursak:

-LYS1 matematik konu eksikliği,

-Dört işlem hatası ve dikkatsizlik,

-Konu ile ilgili bilgi eksikliği,

-Konuları birbirine karıştırmaktır.

Yukarıdaki söylenen bu maddeler dikkatle incelendiğinde ve göz önünde bulundurulduğunda tespit net olarak yapılmış; teşhis aşaması sonuçlanmış ve tedaviye geçilmiş olacaktır.

YKS Matematik Geometri sınavlarında istediğiniz sonuca ulaşacağınıza inancımla size başarılar diliyor, sevgilerimi sunuyorum.

Cevat Karakayali

20.03.2017

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.