Enter your keyword

post

Halkalı Özel Matematik Ders

Halkalı Özel Matematik Ders

HALKALI ÖZEL MATEMATİK DERS ÖĞRETMENİ İLE

YKS = TYT + AYT İÇİN

MATEMATİK ÇALIŞMANIN PAZEHİRİ 4-H!

Halkalı Özel Matematik Ders

Halkalı Özel Matematik Ders

Halkalı Özel Matematik Ders öğretmeni der ki: YKS = TYT + AYT Matematik sınavına hazırlanmak istediği halde Matematik öğrenemeyen, ataletin paslı dünyasında bir öğrencinin öğrencilik hayatında eksik olan dört şey vardır:

  • Hareket

  • Heyecan

  • Hız

  • Hırs

Halkalı Özel Matematik Ders Atakent öğretmenine göre,  YKS Matematik öğrenirken ataleti yenmenin birinci panzehri harekettir. Hareket etmek ataleti dağıtır. Atalet beynin buzlanması, bedenin paslanması halidir. YKS Matematik çalışmaya başlamadan birazcık hareket bu donukluğu dağıtmaya yeter. Dikkat dağınıklığını önler ve dikkat konsantrasyonunu süresini artırır. Nasıl harekete geçirebileceğinizi, ataletten nasıl kurtulacağınızı düşünürken oturduğunuz yerde düşünmeyin, kalkın ve yürüyerek düşünün. Öğrendiğiniz Matematik teoremleriniz üzerine parkta koşarken düşünün. Hareketli yaşamak sadece ataleti engellemez, öğrencinin talihini de açar. Hepimiz biliriz bir atasözümüz vardır: “Nerede hareket, orada bereket” der. Atatürk de, “Tarih her zaman hareket edenden yanadır,” diyerek hareketin ne kadar önemli olduğunu belirtmiştir.

Halkalı Özel Matematik Ders Bakırköy öğretmenine göre, TYT Matematik sınavına çalışırken, ataletten kurtulmanın ikinci yolu heyecandır. Emerson’a göre: “Heyecan duyulmadan YKS Matematik problemleri çözülemez.”  Heyecan bedenimizin pozitif enerji ile dolu olmasıdır. Bu pozitif canlılık hali atalete düşmeyi engelleyen, öğrenciyi Matematik öğrenmesi için diri tutan “pozitif” bir atmosferdir. Atalet savaşçıları, üzerine gelen azgın nehir sularından elektrik üreten hidroelektrik santralleri gibi, kendisini durdurmak ve yıpratmak için önüne konan engellerle mücadelesinden enerji üretmelidir.

Halkalı Özel Matematik Ders öğretmeni için, AYT Matematik sınavına çalışma isteğinizi engelleyen ataletin üçüncü panzehri, hızdır. O kadar hızlı yaşayın ki, hantal bir yaratık olan atalet, sizi hiçbir zaman yakalayamasın! Hep ileriye doğru akın. Akış hızınız Matematik problemlerini çözme ortalama hızınızın ötesine geçtikçe, atalet hep arkanızda kalacaktır.

Hızlı yaşarken bir noktaya dikkat edin, aklınız fazla geride kalmasın. Bazı öğrenciler zamanını enerjini ve kaynaklarını gereksiz amaçlara harcamaktan dolayı asıl amacını gerçekleştirmeye zaman, enerji ve kaynak bulamaz.

Halkalı Özel Matematik Ders öğretmenine göre, Ataleti yenmenin dördüncü panzehri hırstır. TYT Matematik çalışma ve öğrenme hırsının ateşi yeterince güçlü ise ataletin buzlanmalarını hızla eritir. Hırslı, hareketli ve heyecanlı bir öğrencilik yaşantısını yaşama hırsının olduğu yerde ataletle mücadele kolaylaşır. Voltaire hırsın kendisinin değil, dozunun önemli olduğunu rüzgâr benzetmesi ile anlatır:

AYT Matematik Çalışma hırsı, bir geminin yelkenini şişiren rüzgâra benzer, fazlası gemiyi batırır, azı da olduğu yerde bırakır.”

Bu dört iksirin kullanımındaki kritik nokta nedir? Önce ataletimi yeneyim, sonra hızlı, heyecanlı, hareketli ve hırslı bir öğrencilik hayatım olacak diye düşünmeyin. Hızlı, hareketli, heyecanlı ve hırslı bir hayat yaşadığınızda ataletinizi yenebileceksiniz. Elinizde bulunan kum saatinizi ters çevirin.

Kısacası: Kalk ve yap!

Ataletli olduğunuz için harekete geçmediğinizi düşünmek yerine, harekete geçmediğimiz için ataletli olduğumuzu düşünmeliyiz.

Halkalı Özel Matematik Ders öğretmeni sizlere sahip olduğun her şeyi takdir etmenize yetecek denli kazanç diler.

Cevat Karakayalı

24.04.2018

 

 

 

 

 

 

 

 

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.