Enter your keyword

post

Halkalı Atakent Matematik Özel Ders

Halkalı Atakent Matematik Özel Ders

HALKALI ATAKENT MATEMATİK ÖZEL DERS ÖĞRETMENİ İLE MATEMATİK ÖĞRENMEK

Halkalı Atakent Matematik Özel Ders öğretmeni ile Matematik öğrenmek için yola çıkarsanız YKS = TYT + AYT ile ilgili tüm engelleri aşarsınız.

Halkalı Atakent Matematik Özel Ders

Halkalı Atakent Matematik Özel Ders

Halkalı Atakent Matematik Özel Ders öğretmeni size Matematik Geometri için “Öğrenmeyi Öğrenme” istemenizi ister. Yaşamak için öğrenmeyi aşıp, Matematik öğrenmek için yaşayan biri olmanızı ister. Öğrenmeyle nefrete değil, sevgi ve meraka dayalı bir ilişkiniz olmanızı sağlar. Okul süresince değil, yaşadıkça öğrenmenizi talep eder

Halkalı Atakent Matematik Özel Ders öğretmeni der ki, Matematik Geometri derslerindeki konuları TAM ÖĞRENME olanağını sağlamak için etkin bir dinleyici olmalısınız. Bunun için en iyi yöntem “İFİKAN” adlı bir yöntemi kullanabilirsiniz.

İ- İleriye Bak

Halkalı Atakent Matematik Geometri Özel Ders öğretmeninizi dinlerken, öğretmeninizin anlattıklarından yola çıkarak daha neler söyleyebileceğini tahmin etmeye çalışın. Bunu yaptığınızda dikkat dağınıklığı yaşamazsınız ve bunun sonucunda devamlı TYT Matematik Geometri dersinde uyanık kalırsınız.

F-Fikirler

 Halkalı Atakent Matematik Geometri Özel Ders Bahçeşehir öğretmeninizin bir ders boyunca anlattıklarının ana fikirlerini bulmaya çalışın, ders boyunca kendi kendinize bu konudaki önemli noktaları bulmaya çalışın. Burada anlatılmak istenen nedir gibi kendinize sorular sorarak ana fikri bulmaya çalışın.

İ-İşaretler

Halkalı Atakent Matematik Özel Ders öğretmeninin beden diline dikkat etmelisiniz ve uyanık olmalısınız. Öğretmenler ses tonlarını yükselterek ya da “burası çok önemli, dikkat ederseniz, şunu unutmayınız ki” gibi sözel vurgularla önemli noktaları işaret edeler.

K-Katıl

Geometri Matematik dersinde devamlı aktif olmalısınız. Matematik öğretmeni soru soru sorduğunda tahtaya kalkıp çözmelisiniz. Aktif öğrenci daima bir adım öndedir. Pasif öğrenci hiçbir zaman başaramaz.

A- Araştır

Geometri Matematik dersi anlatılırken anlaşılamayan bir yer varsa ya da merak edilen bir ayrıntı varsa bunlarla ilgili soruları sormaktan çekinmeyiniz.

N- Not Tutma

Halkalı Atakent Matematik Geometri Özel Ders Bakırköy öğretmeninin ifade ettiği gibi, sınıfta dinleme yolu ile öğrenilen Matematik Geometri bilgileri çok uzun süre hafızada tutulamaz. Öğrenilenlerin zaman zaman tekrar edilmesi gerekir. Bu nedenle çözülen Matematik Geometri problemlerinin mutlaka not etmeniz gerekir.

Halkalı Atakent Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü öğretmeninin Önemli gördüğü bölümleri vurgularken çok sıkça kullandıkları ipuçları vardır.

 • Ses tonunu değiştirerek veya ses tonunu yükselterek veya alçaltarak, sertleşmek veya yumuşatmak önemli noktaların vurgularlar.
 • Halkalı Atakent Matematik Özel Ders öğretmenleri önemli kavram, aksiyomları ve teoremleri belirtirken yavaşlatabilirler.
 • Anahtar sözcük ve cümle kullanımları değişik biçimde kullanabilirler. Örneğin, Beş Temel neden diyerek nedenleri sıralayabilir. Önemli dediği, düşünceleri sıralar.
 • Tahtaya yazarak temel ve önemli bilgileri ana hatları ile belirtir.
 • Beş duyu organlarından göz ve kulağa hitap edecek araç ve gereçleri kullanırlar. Filmler, fotoğraflar, slaytlar kullanarak önemli kavramlar ve düşünceleri betimlerler.
 • Doğrudan bildirme yöntemi ile önemli düşünceleri ve kavramları öğrenciye bildirir.
 • Sözel olmayan ipuçları ile önemli duygu ve düşünceleri vurgular.

Başarılar dilerim.

Cevat Karakayalı

22.01.2018

One Comment

 1. added on 23 Oca, 2018
  Cevapla

  HALKALI ATAKENT MATEMATİK ÖZEL DERS ÖĞRETMENİMİN VERDİĞİ ÖDEVLERİ TAM VE EKSİKSİS OLARAK YAPTIĞIMDA NETLERİM AŞİKAR BİR ŞEKİLDE ARTTI. ATAKENT MATEMATİK ÖZEL DERS ÖĞRETMENİME GÖRE,ALAN YETERLİLİK TESTİ(AYT) VE MATEMATİK SINAVI İÇİN BAŞARININ TEMEL KOŞULLARINDAN BİRİSİDE ISRARCI OLMAKTIR!

  ATAKENT Matematik özel ders öğretmenim YKS Matematik işe ilgili sorunlarım ve gösterdiği çözüm yollarını uyguladığımda TYT Matematik sınavından netlerim arttı.Okuldan eve gelince Matematik dersini çok çalışacağım diyorum,evde matematik defterini ve kitabını açıyorum ve ne yapacağımı bilemiyordum.Beylikdüzü Matematik özel ders öğretmenimin gösterdiği ders çalışma yöntemleri uyguladığımda Matematik çalışma isteğim arttı.Ders çalışmanın bir alışkanlık olduğunu anladım.Artık matematik dersi konusunda aldığım kararları evde uygulamaya başladım.Ders çalışma isteği olan arkadaşlar edindim.

  HALKALI-ATAKENT Matematik özel ders öğretmenime bana bu alışkanlıkları kazandırdığı için çok teşekkür ediyorum.

Add your review

Your email address will not be published.