Enter your keyword

post

Geometri Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü

Geometri Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü

Geometri Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü

YKS MATEMATİK GEOMETRİ SINAVLARI İÇİN GÜCÜNÜ FARK ET, HAREKETE GEÇ

TAKTİKSEL HAZIRLIK

Geometri Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü Hocası diyor ki: YKS Geometri Matematik sınavlarına hazırlanırken “ASLA OLDUM” DEME. TYT Geometri sınavında başarının yolu, kendinizi sürekli yenilemekten geçiyor. AYT Geometri sınav stratejileri ile tüyolarını soru çözüm antrenmanlarla birleştirdiğinizde sonuç, hayallerinize ulaşmak olacaktır. Evet,  bu bir anda gerçekleşmeyecek. Ama gereken sabrı gösterirseniz, olmaması için hiçbir sebep yok. Sabrın ne kadar önemli olduğuna inanmalısınız. Her türlü olumsuzluğa rağmen hiç yılmadan çalışan öğrenciler hayallerine yavaş yavaş ulaşacaktır.

Geometri Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü

Geometri Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü

Geometri Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü Hocasına göre, Matematik Geometri derslerini, Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası ile öğrenmek bisiklete binmek gibidir. Pedalı çevirmeyi devam etmeyi sürdürdüğün sürece başarılı olursun. Pedalı çevirmeyi bıraktığın anda yere düşersiniz. Ayağa kalkığınızda bisiklete binmeyi sürdürebilirsiniz fakat destek olmadan Matematik & Geometri öğrenmeye devam edemeyebilirsiniz…

Geometri Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü hocası der ki, Matematik & Geometri derslerini çalıştığınız halde anlamadığınız zaman kendinizi tartınız ama tartaklamayınız. YKS Matematik & Geometri problemlerini çözemediğinizden dolayı, yumruk yeme kontenjanınızı doldurdunuz. Beylikdüzü Matematik Özel Ders Öğretmen antrenör eşliğinde artık YKS Matematik & Geometri sorularına yumruk atma sırası sizde… Matematik & Geometri konularını Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeninizle çok iyi anladığınızda, kendinize iyi davranarak motivasyonunuzu artıralabilirsiniz. Bundan sonraki adım matematik & Geometri sorularınızı çözdüğünüz için gülen yüzünüzü göstermek olacaktır. Eğer üzülür ve ağlarsanız çalışma isteğiniz ve gücünüz düşer. Matematik Geometri derslerini anlamadığınızda üzülmeyin çünkü elektriğiniz kesilecek, bunun sonucunda keyifsiz bir halde olacağımızdan çalışma isteğinizin lambası sönecektir. “ Bilmiyorum ama elimde şeklinde değil, istiyorum ve inanıyorum öyleyse yaparım…” şeklinde düşünmelisiniz.

Öğrencilik yıllarında, Matematik Geometri Özel Ders Beylidüzü ile Matematik & Geometri öğrenmek için hayat size her yönü ile seslenir. Bilgisayarınızdaki olumsuzlukları silip, bilgisayarınıza Matematik Geometri için ana duvar yaptığınızda işte o zaman başarıyı yakalamışınızdır. Ben gerçekten kolay mıydı da ben yapamıyorum diye düşünmeyin. Matematik & Geometri dersleri için inanç devrelerinizi kontrol edip değiştiriniz. İçinizdeki sınır tanımayan gücü çıkarmalısınız.

Geometri Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü hocasına göre, Matematik & Geometri dersleri ciddiye alınması gereken, ciddiye alındıkça size gülümseyen dersler olduğunu biliyor muydunuz? Eğer bilmiyorsan, size nasıl çalışman gerektiği konusunda bilmen gerekenleri maddeler halinde anlatacağım. Beni can kulağı dinlemelisin ve dikkate almalısın Çünkü beni bir yol arkadaşı olarak görmelisin ve ben bu yollardan defalarca geçtiğimi bilmeni isterim. İstersen bu paragrafı okumadan atlayabilirsin. Tabii ki burada Matematik Geometri için yazan altın değerindeki bilgileri öğrenmek istemiyorsan.

Matematik Geometri derslerinde başarılı olmak ve etkin çalışmak için nasıl çalışman gerektiğini biliyor musun? Ama bunun cevabını vermeden önce Matematik Geometri nasıl bir ders sorusunu cevabını araştırmalıyız. Yeni aldığımız bir elektronik cihazını bütün özellikleri ile kullanmak için önce kullanma kılavuzuna bakarız değil mi? O aleti daha iyi tanımaya ve bütün tuşlarının görevlerini öğrenmeye çalışırız. Böylece ondan en iyi bir biçimde faydalanma yoluna gideriz.

Yukarıdaki paragraftan da açıkça anlaşılacağı gibi, siz de öncelikle nasıl bir ders olduğunu bilmelisiniz. Matematik Geometri dersleri üçgen, çokgen, çember daire, sayı, rakam ve büyük küçük gibi şekil ve kavramlardan oluşmuş ve bunlar arasından ilişki kurmayı, düşünmeyi sağlayan dersler olarak düşünmeliyiz. Matematik Geometri derslerinde düşünmek, olaylar arasında bağlantı kurabilmek ve ayrıntılara dikkat etmek çok önemlidir. Matematik Geometri dersleri düşünmeyi gerektiren, doğru çözüm yolları bulmayı sağlayan bir derstir. Ancak burada çok önemli bir noktayı söylemek isterim. Eğer, alt sınıflardan gelen bir takım eksiklikleriniz varsa bunları tamamlamanız için Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeninden destek almanız gerekebilir.

Matematik & Geometri derslerinde başarılı olmak için, sınavlarda sorulan tüm soruları çözebilmek için, Matematik öğretmeninizin gözüne girmek için bazı altın kuralları bilmeli ve uygulamalısın.

Geometri Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü hocasına göre, Önce Matematik &  Geometri Düzeyini Belirlemelisin:

İşe ilk önce, şu anda hangi düzeyde Matematik & Geometri bilgisine, Geometri & Matematik problemlerini okuduğunda matematiksel modellemeye ve işleme dökebilme kabiliyetine bakman gerekir. Bundan kurduğun Matematik modelini çözme tecrübene bakman gerekir. Ne derecede işlem kabiliyetine sahip olduğuna bilmen ve varsa eksikliğin bunları giderme yoluna gitmelisin. Geometri & Matematik sınavlarında zirveye çıkmanın olmazsa olmazlarındadır. Hiç kendi kendine sordun mu? Benim Geometri & Matematik konularındaki bilgi düzeyim hangi seviyededir? Daha açık bir ifade ile gerekli bilgi ve kavramlarda eksiklerim var mı? Diye. İşlem kabiliyetim çok iyi ancak, bazı konularda bilgi ve kavram eksikliklerim var diyorsan öncelikle bunları tamamlarsan iyi edersin.

Geometri Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü  hocasına göre, “TAM ÖĞRENME” yapmadan diğer konuya geçersen bu konuyu öğrenmen güçleşecektir. Çünkü Matematik konuları bir zincirin halkaları gibidir ve birbirleri ile doğrudan bağlantılıdır.

Geometri & Matematik konularını çok iyi biliyorum ama işlemeleri yapmaya gelince yapamıyorum diyorsan, konu eksikliğin yok ancak pratik eksikliğin var demektir. Pratik eksikliğini ancak antrenman yaparak yani çok soru çözerek hedefine ulaşabilirsin. Bunun tek çaresi çok çeşit etkin soru çözmenden geçer.  Ancak burada çok çeşit soru çözmekten kasıt doğru soru çözmen anlamında kullanılmıştır.

Matematik & Geometri konularındaki gerekli kavramaları çok iyi biliyorum, buna ilaveten işlem kabiliyetim de iyi ama her çözdüğüm sorunun cevabı yanlış çıkıyor diyorsan, bunun tek nedeni vardır ki bu da “dikkat sorunu” ile ilgili olacağını düşünüyorum. Bunun anlamı ufak hatalar ile sonuca ulaşamamandandır. Bu sorunu gidermenin en iyi Osmanlı İmparatorluğundaki mehter gibi, üç adım ileri bir adım geri yaparak attığın her işlem adımını kontrol etmendir. Bu da sorununu gidermezse, kesin çözüm bir soruyu en az beş defa çözmen diye düşünüyorum. Bu durum da beyin her adımını hafızaya atacak zaman geçtikçe bu sorunun kesinlikle düzelecektir. İnan bana…

Geometri & Matematik benim için çerez diyorsan ama Geometri sorularını çözemiyorum diyorsan, Geometri sorularını çözmen için gerekli bilgi ve kavramlarında eksikliğin var demektir ya da “Geometrik şekilleri görebilme yeteneğinde “ bir eksiklik var demektir. Bu eksikliği giderebilmen için geometrik şekilleri bir kâğıda büyük çizip bildiğin bağıntıları ve formülleri soruya uygulamalısın. Bu da sadece etkin soru çözmenle olacağını bilmen gerekir.

Geometri & Matematik derslerim çok iyi, problem çözerken de sorun yaşamıyorum ama kendimi geliştirmek istiyorum diyorsun, bir Matematik & Geometri aşığısın demektir. Geometri & Matematik alanında kendini geliştirmek istiyorsan aynı şekilde devam etmen ve çalışma sistemini bozmadan daha zor soruları çözmen gerekecektir. Öğrendiğin bilgileri devamlı kullanarak kendini geliştirebilirsin. Bundan sonra seni kimse durduramaz aynen devem etmeni temenni ediyorum.

Geometri Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü hocası: “Matematik Geometri için gerçeği aramak onu elde etmekten daha değerlidir.” der.  Doğanın muazzam kitabının dili olan Matematik Geometri çalışmanız dileğiyle…

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

26.05.2020

 

31.05.2015

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.