Enter your keyword

post

Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü

Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü

Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü

YKS MATEMATİK GEOMETRİ MATEMATİK SINAVLARI İÇİN AMAÇLADIĞINDAN DAHA YÜKSEĞE VARAMAZSIN!

Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü Hocası diyor ki: YKS Geometri Matematik sınavlarına hazırlanırken, hiçbir koşul altında cesaretinizi kaybetmeye imkân vermeyiniz. TYT ve AYT Matematik sınavlarını başarmaya değer olmanın üç şartı: Önce çalışmak ve sağlam çalışmak, ikincisi ona bütün varlığı ile sarılmak, üçüncüsü de sağduyu sahibi olmaktır. Hayat Matematik & Geometri ile oyun gibidir, kartlarda yazılı Geometri & Matematik problemlerini çözemeyebilirsin, ancak elinde yazılanları kullanma ve düşünme sana bağlıdır. İstediğin oyunu kurabilmen için Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü Öğretmeninle beraber hareket edersen istediğin sonucu alabilirsin. Kendi geleceğin ile ilgili planın olmazsa, başkalarının planına dâhil olursun. Bu durumda senin geleceğini başkalarının eline teslim etmiş olursun.

Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü

Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü

Eğer ayaklarının üstünde yaşamak istiyorsan, yol yakınken Geometri & Matematik derslerine vakit ayırıp öğrenmelisin, yoksa dizlerinin üzerinde yaşarsın, bu da seni gelecek yaşamında mutsuzluluğa götürür. Bu düşünce senin kararındır, başkalarının değil. Yol yakınken sen, tecrübeli yol arkadaşının sesine kulak vermelisin. Benden sana tavsiyem, Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeninle anlamadığın Geometri & Matematik konularını birer birer tespit et. Bu işi yarına bırakma. Zaman akıp gidiyor, yoksa istesen de yapamazsın.

Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü Hocasına göre, Geometri & Matematik için, hedeflediğin netlere ulaşabilirsin,  ancak düzenli ve verimli bir çalışma planı ile ulaşabilirsiniz. Yani oyunu kuralına göre oynarsanız önünüzde hiçbir engel duramaz. Okul arkadaşlarınla geçen güzel zamanlar, iyi hatıralar, bolca gülmelerin yanı sıra başka unsurları da içinde barındırır. YKS Geometri & Matematik sınavları ardından bir dönem gelir yaz tatilini iple çekeriz. “Ah şu sınavlar denen karın ağrısı neler getirmedi başına neler…” Sınav dönemi yaşlaştığında karın ağrıları ile birlikte kronik baş ağrıları da kendini göstermeye başlar.

Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü hocası soruyor? İnsan kendisini kötü hissedesi geliyor değil mi? “En azından sınav dönemi bitene kadar hastamı olsam acaba? “diyebilirsin… Ama kontağı kapattığın yerden tekrar devam edeceğin için, bu düşüncenin sana faydası olmayacağını bilmeni isterim. Yine de bunu aklından geçirme! Çünkü sınav sonuçları ve tercihler gelip kapına dayandığında, çok üzülürsün. Bir taraftan annen, diğer taraftan baban söylenip duracak. Beylikdüzü Matematik Geometri Özel Ders hocasına gelince o zaten bir sürü testlerle boğuşmanı zaten sağlamıştır.

Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü Hocası için, disiplinli ve etkin çalışmanın elinden hiç bir şey kurtulamayacağını aklından hiç çıkarmamalısın. Özgüvenle oluşan motivasyon, başarının % 99’unu oluşturur. Bunu etkileyen şey, iç disiplini yaşam biçimidir. Disiplin her öğrencinin hayatında önemli bir yere sahiptir. Düşünsenize, bebekler ilk doğduklarında anneleri onları bir disiplin içerisinde besler ve eğitimini verir. Çocuklar kendi sınırlarını yavaş yavaş bir şekilde öğrenmeye başlar ve ona göre davranamaya çalışır. Gerçekte disiplin, bir anlayış olarak üretir. Pratik zekâyı denetleyecek mekanizmalar oluşturur.

Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü hocası için, Geometri & Matematik derslerini çalışma, disiplin kuralları dâhilinde davranış eğitimi ya da doğru davranış ve hareketi geliştirmek için tasarlanmış bir yaşam biçimidir. Öğrenciye sorumlu davranmayı öğretir. Öğrencinin sınavlarda başarı kazanmasını geliştirecek bir donanım kazandırır. Ancak düzenli yaşam ile disiplin birlikte öğrenciyi başarıya götüreceği gerçeği de unutulmamalıdır.

Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü Hocasına göre, disiplinsiz bir öğrencilik hayatı amaç olamaz, çünkü yaşam o zaman hedefsiz ve silik ve sönük kalır. Geleceğe, ideallere hizmet etmez. Yarın yaparım diye bir şey düşünülemez. Yarınlar artık bugün olarak düşünülmesi gerekmektedir. İç disiplin öğrencileri birbirinden ayıran en önemli bir özelliktir. Bazı öğrenciler sıradanlık batağına saplanırken, diğerlerinin koyduğu her hedefe ulaşmasın sağlayan anahtar sadece aldığı eğitim ya da zekâsı değil, iç disiplinidir. İç disiplinle her engeli kolaylıkla aşabilirsiniz. Eğer disiplin yoksa en basit hedef bile bir hayal gibi görülebilir… Bu yüzden öncelikle özgüvenine sahip olmalısın, yani, kendine olan güvenin tam olmalıdır.  TYT Geometri & Matematik sınavlarında başarılı olacağını önce kendin inanmalısın. Unutmaman gereken en önemli düşüncen, özgüvenin başarının %98 olduğunu bilmendir.

Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü Hocası sizin günlük yaşantında bir takım radikal karar almanda fayda olabileceğine inanmanızı istiryor:

-Her sabah düzenli olmak şartı ile iyi bir kahvaltı yapmanız,

-Okuldan geldikten sonra biraz dinlenip o gün gördüğün Matematik Geometri konularını tekrar etmeniz,

-‘Bir saat kitap okuma’  hedefi koymanız. Bu şekilde bir programlama sana kısa zamanda okuma alışkanlığı kazandıracaktır. Üstelik bu okuma alışkanlığı her konuda hızlı düşünme ve doğru karar vermeni sağlar. Okudukça kelime hazinen gelişir. Bu durum da sana yeni yetenekler kazandırır. Hayatında farkındalık yaratmanı sağlar, sosyal ve kültürel zekan gelişir etkili konuşma imkanı karsındakini ikna etme kabiliyetini geliştirir.

-Günlük programına arkadaşlarınla etkinlik yapmayı ilave edebilirsin. Bu durum seni sosyal etkinliklerden koparmamış olur. 

-Biraz televizyon izleme, biraz da dinleme molaları vermen isabetli bir davranış olur. Uygu şartlarda ayda birkaç defa, en azından sinemaya, tiyatroya ya da konsere giderek yaşama sevincini artırabilirsin. Bu durum da seni kültürel ve sanatsal yararlarının yanı sıra toplu yaşama mekânları ortak kullanma alışkanlığı ve kültürü kazandırır.

-Akşam yemeğini ailenle birlikte düşünürsen en güzel davranışı yapmış olursun. Unutma, en güzel sohbetler ve hikâyeler, öğretici ve tecrübeleri aktarma yeri akşam yemeğinde olur.

-Her saat on birde yatmalısın. Çünkü bazı hormonlar on bir ile gece bir saatleri arasında salgılanmaktadır. Ayrıca gün içerisinde yorulan beyninin dinlenmeye ihtiyacı vardır. Düzenli uyku sağlıklı beslenme kadar çok önemlidir. Uykunu yeterince alırsan, yarına dinlenmiş olursun.

-Spor sağlık için çok önemlidir. Düzenli olarak spor yaparsan vücudun dinç ve sağlıklı olursun, dolayısıyla beynin de iyi çalışır.

– Geometri & Matematik derslerinin konularını iyi çalıştıktan sonra, pekiştirmek için soru çözümü şarttır. Testleri çözdükten sonra mutlaka cevaplarını kontrol etmelisin. Hatalı olanları mutlaka Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmenine sormalısın.

Buna ilave olarak, seni hayata motive edecek şey öncelikli stratejik hedeflerin olmalıdır. Gelecek planlarını da önceliklerine göre çıkarmalısın. Asla hedeflerine yaklaşırken sonuç odaklı davranmamalısın, o hedefin sana sağlayacağı katkılarını da dikkate almalısın. Hedefe adım adım yaklaşırken birtakım olumsuz şartlar ve engellerle karşılaşırken, asla hedeften şaşmamalısın. Olaylara negatif bakış açısından bakmamalısın. Hedeflerini net olarak belirleyerek düzenli ve disiplinli bir şekilde ulaşmaya gayret etmelisin ve hayatının lideri olmalısın. Geleceğe doğru sakin ama güvenli adımlarla ilerlemelisin. Eğer koşarak hedefi yakalamaya çalışırsan, yorulacaksın ve olumsuzluklarla karşılaşırsın.

Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü Hocasına göre, kendini iyi analiz ederek, doğru cümlelerle kendini ifade etmelisin. Bazen doğru cümleyi kurmak, doğru hedefi seçmekle aynı anlama gelir. Hedeflerini çok iyi belirlersin ifadelerini doğru seçtin demektir. Doğru cümleyi kurmak ve söz söylemek bir sanattır. O ruhu yaratmak öğrencinin kendi elindedir. O ruhu yaratmak öğrencinin Geometri & Matematik derslerini çok iyi çalışması ve konuları iyi anlamsı ile mümkün olabilir. Doğru ve etkili cümleyi kurmazsan kimse seni anlayamaz, ya da gerçekten anlaşılmasın, iletmek istediğin mesaj yerine ulaşmaz.

Geometri Matematik Birebir Ders Beylikdüzü Hocasına göre, iyi ve etkileyici konuşabilmek için sözcük hazinenin gelişmiş olması ile yakından ilintilidir. Kendini iyi ifade edebilmek için günlük kelime sayın yaklaşık olarak 401-501 civarındadır. Yapılan araştırmalara göre bunu altında isen dil zekân gelişmeyecek gerileyecektir. Bu durumu geliştirmek için düzenli kitap okumak gerekmektedir. Kitap okumayı bir alışkanlık haline getirdiğinde, diğerlerinden farklı olduğun anlaşılacaktır. Dünyan zenginleşecek, yepyeni ufuklar keşfedeceksin, bu da senin yaşamdan daha fazla keyif almanı sağlayacaktır.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası size, yarının bugünden iyi olmasını istiyorsan şimdiden değişik bir şeyler yani, Matematik & Geometri sınavlarına çalışmalısın diyor.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası, sizin içinizdeki Matematik & Geometri çalışma aşkını yaşam boyu sürmesi dileğiyle…

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

17.04.2020

 

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.