Enter your keyword

post

Geometri Birebir Özel Ders Beylikdüzü

Geometri Birebir Özel Ders Beylikdüzü

Geometri Birebir Özel Ders Beylikdüzü

Geometri Birebir Özel Ders Beylikdüzü

Geometri Birebir Özel Ders Beylikdüzü

Geometri Birebir Özel Ders Beylikdüzü hocası diyor ki: YKS Matematik Geometri sınavlarına hazırlanırken zorluklar, zamanında yapmamız gerekip de yapmadığımız kolay Matematik konularının birikmesi ile oluşur. Öğrenciyi öğrenci eder gayret ile Matematik Geometri çalışmak, fakat işin zor yanı çalışmaya alışmaktır. Matematik Geometri için başarı, sevdiğiniz konuları ne kadar severek yaptığınıza değil, sevmediğiniz Geometri konuları nasıl bir bilinçle yaptığınıza bağlıdır. Matematik için tembellik vücudun aptallığı aptallık ise zihin tembelliğidir.

Geometri Birebir Özel Ders Beylikdüzü hocasına göre, hani öğrenci bazen ne ileri ne geri tek bir adım atamaz ya… Matematik & Geometri derslerine çalışmayı ve yanında tutmayı bilmez ama onun yokluğunu da istemez, ondan da çalışmaktan vazgeçemez. Matematik & Geometri derslerini çalışmayı göze alamaz ama kazanmak için mücadele etmez. Matematik & Geometri derslerini öğrenmek ve başarmak için mücadele etmek gerekir. Mücadele etmediğiniz zaman kaybetmeyi göze almış olursunuz. Mücadele ederken ısrarlı ve kararlı olmak bir başka ifade ile azimli olmak en büyük güçtür. Buna ilave olarak, yolunu aydınlatmada yardımcı olacak ve tecrübelerini size aktaracak Matematik Özel Ders Beylikdüzü Öğretmenine ihtiyaç duyabilirsiniz. Özel öğretmeninin anlatacaklarını nasihat olarak değil, senden kıdemli bir yol arkadaşın olarak görmeni talep ediyorum.

Geometri Birebir Özel Ders Beylikdüzü hocası için, saman alevini andıran istek ve arzular bir amaca giden yolda amaç sahibini yolda bırakabileceğinden azimli olmak başarıya ulaşmak için altın bir değer taşır. ABD Eski başkanı Calvin Coolidge: “Asla vazgeçmeyin. Dünyada hiçbir şey ısrar etmenin yerini alamaz. Yetenek alamaz, dünyada yetenekli ama başarısız insandan daha çok ne var? Tek başına eğitim alamaz, dünyada başıboş insanlarla doludur. Israrlı ve kararlı olmak tek başına bir güçtür” demiş.

Geometri Birebir Özel Ders Beylikdüzü hocasının bu konudaki uyarısı dikkate değer. “Unutma, zafer bir dakika daha dayanabilenindir. Hayat mucizelerle doludur. Bazen hiç kurtulamayacağımızı düşündüğümüz durumlardan, şartlar değişir., kurtuluruz. Umudumuzu kaybetmemeli ve çabalamaya devam etmeliyiz. Biz çabalamaya devam edersek, şartlar da bizim lehimize devam etmeye başlayacaktır.” Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü hocasına göre, zorlukları azimle yenmek kadar büyük düşünebilmek de önemlidir. Büyük hayalleri olanlar, hayallerine giden yolda yaşayacakları geçici ve küçük hayal kırıklıklarında cesaretlerini kaybetmemeleri gerekir. Korkuları var, korkularımızı aşabiliriz. Senin hayallerinin yüksekliği ne kadar? Çünkü sen yükseldikçe önündeki engeller küçülür.

Geometri Birebir Özel Ders Beylikdüzü hocasına göre, Matematik & Geometri derslerini çalıştığınız halde anlamadığınız zaman kendinizi tartınız ama tartaklamayınız. YKS Matematik  & Geometri problemlerini çözemediğinizden dolayı, yumruk yeme kontenjanınızı doldurdunuz. Matematik Geometri Özel Ders Öğretmen antrenör eşliğinde artık YKS Matematik Geometri sorularına yumruk atma sırası sizde…

Matematik & Geometri konularını Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmeninizle çok iyi anladığınızda, kendinize iyi davranarak motivasyonunuzu artırılabilirsiniz. Bundan sonraki adım matematik Geometri sorularınızı çözdüğünüz için gülen yüzünüzü göstermek olacaktır. Eğer üzülür ve ağlarsanız çalışma isteğiniz ve gücünüz düşer. Matematik & Geometri derslerini anlamadığınızda üzülmeyin çünkü elektriğiniz kesilecek, bunun sonucunda keyifsiz bir halde olacağımızdan çalışma isteğinizin lambası sönecektir. “ Bilmiyorum ama elimde şeklinde değil, istiyorum ve inanıyorum öyleyse yaparım…” şeklinde düşünmelisiniz.

Öğrencilik yıllarında, Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocası  ile Matematik & Geometri öğrenmek için hayat size her yönü ile seslenir. Bilgisayarınızdaki olumsuzlukları silip, bilgisayarınıza Matematik Geometri için ana duvar yaptığınızda işte o zaman başarıyı yakalamışınızdır. Ben gerçekten kolay mıydı da ben yapamıyorum diye düşünmeyin. Matematik Geometri dersleri için inanç devrelerinizi kontrol edip değiştiriniz. İçinizdeki sınır tanımayan gücü çıkarmalısınız.

Matematik & Geometri dersleri ciddiye alınması gereken, ciddiye alındıkça size gülümseyen dersler olduğunu biliyor muydunuz? Eğer bilmiyorsan, size nasıl çalışman gerektiği konusunda bilmen gerekenleri maddeler halinde anlatacağım. Beni can kulağı dinlemelisin ve dikkate almalısın Çünkü beni bir yol arkadaşı olarak görmelisin ve ben bu yollardan defalarca geçtiğimi bilmeni isterim. İstersen bu paragrafı okumadan atlayabilirsin. Tabii ki burada Matematik Geometri için yazan altın değerindeki bilgileri öğrenmek istemiyorsan.

Geometri Birebir Özel Ders Beylikdüzü hocasına göre, önce Matematik Geometri Düzeyini Belirlemelisin:

İşe ilk önce, şu anda hangi düzeyde Geometri bilgisine, matematik problemlerini okuduğunda matematiksel modellemeye ve işleme dökebilme kabiliyetine bakman gerekir. Bundan kurduğun Geometri modelini çözme tecrübene bakman gerekir. Ne derecede işlem kabiliyetine sahip olduğuna bilmen ve varsa eksikliğin bunları giderme yoluna gitmelisin. Matematik sınavlarında zirveye çıkmanın olmazsa olmazlarındadır. Hiç kendi kendine sordun mu? Benim Matematik konularındaki bilgi düzeyim hangi seviyededir? Daha açık bir ifade ile gerekli bilgi ve kavramlarda eksiklerim var mı? Diye. İşlem kabiliyetim çok iyi ancak, bazı konularda bilgi ve kavram eksikliklerim var diyorsan öncelikle bunları tamamlarsan iyi edersin.

Geometri Birebir Özel Ders Beylikdüzü hocasına göre, “TAM ÖĞRENME” yapmadan diğer konuya geçersen bu konuyu öğrenmen güçleşecektir. Çünkü Matematik konuları bir zincirin halkaları gibidir ve birbirleri ile doğrudan bağlantılıdır.

Matematik & Geometri konularını çok iyi biliyorum ama işlemeleri yapmaya gelince yapamıyorum diyorsan, konu eksikliğin yok ancak pratik eksikliğin var demektir. Pratik eksikliğini ancak antrenman yaparak yani çok soru çözerek hedefine ulaşabilirsin. Bunun tek çaresi çok çeşit etkin soru çözmenden geçer.  Ancak burada çok çeşit soru çözmekten kasıt doğru soru çözmen anlamında kullanılmıştır.

Matematik & Geometri konularındaki gerekli kavramaları çok iyi biliyorum, buna ilaveten işlem kabiliyetim de iyi ama her çözdüğüm sorunun cevabı yanlış çıkıyor diyorsan, bunun tek nedeni vardır ki bu da “dikkat sorunu” ile ilgili olacağını düşünüyorum. Bunun anlamı ufak hatalar ile sonuca ulaşamamandandır. Bu sorunu gidermenin en iyi Osmanlı İmparatorluğundaki mehter gibi, üç adım ileri bir adım geri yaparak attığın her işlem adımını kontrol etmendir. Bu da sorununu gidermezse, kesin çözüm bir soruyu en az beş defa çözmen diye düşünüyorum. Bu durum da beyin her adımını hafızaya atacak zaman geçtikçe bu sorunun kesinlikle düzelecektir.

Matematik & Geometri benim için çerez diyorsan ama Geometri sorularını çözemiyorum diyorsan, Geometri sorularını çözmen için gerekli bilgi ve kavramlarında eksikliğin var demektir ya da “Geometrik şekilleri görebilme yeteneğinde “ bir eksiklik var demektir. Bu eksikliği giderebilmen için geometrik şekilleri bir kâğıda büyük çizip bildiğin bağıntıları ve formülleri soruya uygulamalısın. Bu da sadece etkin soru çözmen ile olacağını bilmen gerekir.

Matematik & Geometri derslerim çok iyi, problem çözerken de sorun yaşamıyorum ama kendimi geliştirmek istiyorum diyorsun, bir Matematik & Geometri aşığısın demektir. Matematik alanında kendini geliştirmek istiyorsan aynı şekilde devam etmen ve çalışma sistemini bozmadan daha zor soruları çözmen gerekecektir. Öğrendiğin bilgileri devamlı kullanarak kendini geliştirebilirsin. Artık seni kimse durduramaz aynen devem etmeni temenni ediyorum.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası : “İlkokuldan Üniversiteye” giden bu zorlu merdiven basamaklarını çıkarken sizlere başarılar diler. Ayrıca  “ Matematik & Geometri çözen kaleminiz güçlü ve zihninizin çok sivri olmasını diler.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocası size, asla unutmayınız ki:  “Matematik & Geometri sınavlarında her net ter kokar ve hiçbir başarı tesadüf değildir.” Der.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

04.05.2020

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.