Enter your keyword

post

Geometri Birebir Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Geometri Birebir Matematik Özel Ders Beylikdüzü

Geometri Birebir Matematik Özel Ders Beylikdüzü

MATEMATİK ÇALIŞMAK İÇİN TEK ZAMAN VAR O DA ŞİMDİ!

VAZGEÇMEYE HAKKINIZ YOK, GELECEĞİNİZ İÇİN ÇALIŞMAK ZORUNDASINIZ!

Geometri Birebir Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası diyor ki: YKS Matematik sınavlarına hazırlanırken, Geometri & Matematik soru sayını hedef koymak, neyi ne zaman, kaç soru çözebileceğinizi belirleyen en büyük güçtür. Hedef size, en sevdiğiniz televizyon dizisi veya film olduğu saatte Matematik & Geometri derslerini  çalıştıran çok önemli bir güçtür. İyi bir hedef belirlemek başarı yolunda atılacak ilk adımdır. Bunun önemini Platon, “Her şeyin en önemli noktası başlangıçtır.” cümlesi anlatmaktadır. Haydi, siz de ilk adımı atın, okulda Geometri Matematik konularında başarılı olmayı hedefleyiniz. Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmenin başarı tüyosunu unutmayın: “İyi bir başlangıç, yarı yarıya başarı demektir.”

Geometri Birebir Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası için, anlamamak YKS Matematik Geometri sınavlarında başarısızlığının ve korkusunun en önemli nedenlerindendir. Matematik & Geometri konularını öğrenmek için içte başaramazsanız dışta zor başarırsınız. Matematik & Geometri dersi anlayamayan öğrenci önce dersten kopar. Daha sonra dersten soğuyarak dersi bırakır. Daha da ötesi, kapasitesinden ve zekâsından şüphelenmeye başlar. Bunun sonucunda dersi başaramayacağına inanır ve umudunu kaybeder. Ezberlersen bir gün anlarsan her gün çözersin.

Ezber kısa süreli başarılar getirirken anlama daha uzun süreli başarılar elde etmeni sağlar. Sözün özü, ezberde bir sınavda geçer not aldığın zaman sınav sonrası her şey çoktan unutulur. Anladığında ise, kısa bir tekrarla her zaman sınava hazır olursun. Size tavsiyem, Matematik & Geometri derslerinden zevk almak istiyorsanız onu anlamaya çalışın. Anladıkça TYT/ AYT Matematik deneme sınavlarında başarın artacaktır. Ezberleme öğrenmenin en zor yöntemidir. Daha fazla beyin gücü, zaman kaybıdır ve sıkıcı bir yöntemdir. TYT- AYT Matematik Geometri sınavlarında başarıyı yakalamak istiyorsan ezberi bırakıp, anlamaya bakmalısın.

Geometri Birebir Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocasına göre, AYT Matematik & Geometri sınavlarında başarısız öğrencilerin büyük çoğunluğu üzerinde bir anket yapılsa çoğunun vereceği cevap “Matematik” dersine kafam basmıyor olacaktır. Bu cümle ile öğrencilerin asıl anlatmak istediği “benim potansiyelim bu kadar, ne yaparsam yapayım daha iyi olmuyor ”dur. Ancak, aynı öğrenci üç top bilardoda üç topa birden vurabilmek için kağıt kalem kullanmadan yaptığı açı hesapları, oluşturduğu Geometrik hesapların ne kadar karışık olduğunu bilmiyordur. Bilseydi, Matematik için potansiyelini zorlamadığını fark edecekti.

Derste zorlamadığı potansiyelini bilardo masasında sonuna kadar zorladığı için o toplara vurabildiğini bilecekti. Soruyorum, kafası basmayan öğrenci babasının verdiği harçlıklarla ile okul hayatında geçinebilir miydi? Burada asıl sorun kafanın Matematik dersine basmaması değil, öğrencinin gereğini yani limitlerini zorlamamasıdır.

Geometri Birebir Matematik Özel Ders Beylikdüzü hocasına göre, bir öğrenci nasıl olur da bu kadar çabuk pes edebilir. Bu olsa olsa onun zihninde oluşturduğu bir seraptır. Çölde susuz kalan bir insan o sıcağın altında hayali dereleri, muslukları görmeye başlar. Gördüğü o gölün üstüne zıplayıp atladığında ise onun aslında bir kum birikintisi olduğunu acı da olsa öğrenir. Matematik dersine kafam basmıyor diyen öğrenci, sürekli bilgisayar oyunu oynamak ister. Beyni de ona serap gördürür. “Boş ver Matematik & Geometri dersine kafan zaten basmıyor, hem öyle bir şey de yok ki zaten.” Seraptan uyanabilsen Matematik & Geometri derslerini öğrenebildiğini zannettiğin kadar zor bir olmadığı göreceksin.

Geometri Birebir Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası sizlere, isteklerini tatmin etmeye yetecek denli TYT& AYT Matematik & Geometri deneme sınavlarında doğru netler diler.

Karakayalı, Cevat

Maths Cevat Tutor

26.07.2020

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.