Enter your keyword

post

En İyi Matematik Yüz Yüze Ders Verenler Beylikdüzü

En İyi Matematik Yüz Yüze Ders Verenler Beylikdüzü

En İyi Matematik Yüz Yüze Ders Verenler Beylikdüzü

TYT//AYT MATEMATİK SINAVLARINDA PUAN ARTIRMANIN EN İYİ YOLLARI

En İyi Matematik Yüz Yüze Ders Verenler Beylikdüzü Hocası şöyle der: YKS Matematik sınavlarına hazırlanmak yeni bir yaşam programı uygulamayı gerektirir. Başarılı olmayı gerçekten isteyen öğrencilerin önceliklerini hedeflerine göre belirleyerek, sınava kadar sürede yapmaları gereken çalışmayı günlük ve aylık olarak programlamaları bir zorunluluktur. Öğrencilere program yapmak kolay, uygulamak kolay gelir. Öğrenciler bir heves yaptıkları programı üç beş gün, bir hafta uygulamaya özen gösterirler. Ancak her gün programlarının aksamasına neden olacak bir bahane çıkar ve program giderek uygulanamaz duruma gelir.

En İyi Matematik Yüz Yüze Ders Verenler Beylikdüzü Hocasına göre, acı, öğretilmesi gerekenleri çok iyi şekilde öğretip, giden çok set öğretmen olduğunu biliyor musunuz? İkna edilmişlerle yola asla çıkılmaz. Yola inanmışlarla çıkılır. Çok küçük adımlarla başlarsan, büyük bitirirsin. Matematik Geometri Özel Ders Beylikdüzü hocasından alarak Matematik// Geometri öğrenmek için bindiğiniz tren yanlış yöne gidiyorsa, onun içinde ters yürüyerek Matematik/Geometri derslerinden başarılı olamazsınız. İyi bir Matematik eğitimi herhangi birini değiştirebilir fakat Beylikdüzü Özel Matematik Ders öğretmeni her şeyi değiştirebilir. Matematik// Geometri öğretmek bir beceri işidir. Öğrencileri öğrenme konusunda heyecanlandırmak gerçek bir başarıdır.  YKS= TYT / AYT Matematik / Geometri sınavlarında çok yüksek net elde etmenin bir yolu da çok sayıda deneme yapmaktan geçer.

En İyi Matematik Yüz Yüze Ders Verenler Beylikdüzü Hocası ile TYT/AYT    sınavlarında  netleri artırmanın en iyi yolları

En İyi Matematik Yüz Yüze Ders Verenler Beylikdüzü Hocası ile AYT/TYT Matematik// Geometri sınavları için puan artırıcı ipuçları

  1. TYT Matematik Sınavına başlamadan önce çok iyi bir şekilde ön hazırlık gerekeceğini unutmayınız

TYT //Matematik/Geometri sınavına başlamadan önce birkaç saniyenizi o bölümün yer aldığı sayfaları hızla gözden geçirmekte fayda vardır. Böyle yapmanın faydası, hem testin yapısı ve sorulardaki nitel ve nicel değişiklikleri kavramayı karşı hazır olmanızı sağlayacak hem de sınava psikolojik olarak hazır olmanızı sağlayacaktır. Hız ve tam isabet arasındaki denge kurulmalıdır.

  1. TYT Geometri Sınavında hız ve zaman arasında denge en iyi bir biçimde kurulmalıdır

Matematik Ders Özel Beylikdüzü hocasına göre, zaman kazanma düşüncesi ile çok hızlı cevaplama hata yapma olasılığını çok artırır. Yapılacak yanlış cevaplardan dolayı puan alınmaz, tam tersine puan kaybedilir. Bunu aklınızdan çıkarmayınız.

  1. TYT Matematik Soruları ile asla inatlaşmak pek doğru değildir

En İyi Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmenine göre, Matematik//Geometri sınav sorularının bölümlere göre getirileri aynı olmasına rağmen, zorluk düzeyleri aynı değildir. Çoğu öğrencinin yapabileceği kolay nitelikte sorular olabileceği gibi, seçici sorular da olacaktır. Karşılaşılan soru üzerinde belirli bir süre geçtiği halde hala çöze ulaşılamıyorsa fazla zaman harcamadan etmeden diğer sorulara geçilmelidir. Unutmayınız ki aynı testteki zor ve kolay soruların puan değerleri aynıdır. Önemli olan zor soruları çözmek değil, çok soru çözmektir

  1. TYT //Matematik//Geometri sınavı için, her bölüme ayrılacak en iyi zaman belli olmalıdır

Tüm öğrenciler girdikleri alanlara yönelik ayıracakları zaman da farklılık arz edecektir. Puan getirilerine uygun olarak uygulanacak zaman belirleme stratejileri öğrencilere avantaj sağlayacaktır. En yeni uygulamada öğrenciler yanlarında sat bulunduramayacak, sadece ÖSYM tarafından sınıf ve salona asılı saatler kullanılacaktır. Gerçek saate kadar biyolojik saatin işlevsel hale getirilmesi gerekir.

  1. TYT //AYT matematik sınavı için en iyi Kodlama stratejisi geliştirilmelidir

Bütün öğrencinin puan artırıcı hareketler ancak soruları çok dikkatli okumak, doğru çözmek uygun biçimde cevap anahtarına kodlamakla mümkün olacağı bilmelisiniz. Her soru Matematik //Geometri soru için kitapçığından cevap kâğıdına, cevap kâğıdından soru kitapçığına gidip gelmek hem ciddi bir zaman kaybına hem de dikkat yoğunlaşmasını engelleyen bir durumdur.

  1. Matematik // Geometri için Turlama Tekniği uygulamak önemlidir

TYTY Matematik/Geometri sınavında zamanı iyi kullanabilmek ve yüksek puan elde edebilmek için “Turlama Tekniği” ni kullanmak akıllıca bir olacağını düşünüyorum. Turlama tekniği ise, sınavda cevaplanacak tüm testlerde, birinci turda cevaba kolayca ulaşılabilecek soruların öncelikle çözmelisiniz. Zaman alacak ve zor soruların ikinci tura bırakılmalısınız.

Haziran ayını sonlarına doğru gireceğiniz sınavda tüm öğrencilere Beylikdüzü Özel   Matematik Ders öğretmeni başarılar diler. Bundan da en önemlisi yazıyı okuyup önemli noktaları göz önüne almanızı umut ediyor.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

12.03.2021

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.