Enter your keyword

post

En İyi Matematik Özel Ders Atakent

En İyi Matematik Özel Ders Atakent

EN İYİ MATEMATİK ÖZEL DERS ATAKENT

En İyi Matematik problemleri geriye bakarak anlaşılır, ileriye bakılarak çözülür. Matematik dersinde çok soru soran aptal gelebilir, aslında gerçek aptal hiç soru sormayandır. Matematik dersinde başarının gizi ısrarla istemektir.

En İyi Matematik dersinde başarı, öğrencinin başlangıç noktası ile ulaştığı yer arasındaki farktır. Matematik dersini gayret ile çalışmak, öğrenciyi öğrenci eder, fakat işin zor yanı çalışmaya alışmaktır. Hiç kimse senden daha iyi değildir; ama sen ortaya bir çaba koymazsan, sen de hiç kimseden iyi değilsin. Ancak tavuk bu olayın dışındadır. Yatarak başarıya ulaşabilen tek canlı tavuktur.

En İyi Matematik

En iyi Matematik Özel Ders Atakent

En İyi matematik öğrenmek için,

%20 Dinleyerek

%40 Okuyarak

%60 anlatar

 %90 Tekrar Ederek

%100 Başkasına Anlatarak.

En İyi Matematik Özel Ders Atakent Öğretmeninden Dokuz düşünce

  •  Matematik bilen öğrencilerin dokuz düşüncesi vardır.
  • Baktıklarında, berrak görmeyi düşünürler.
  • Dinlediklerinde, iyi duymayı düşünürler.
  • Görünüşleri bakımından, sıcak olmayı düşünürler.
  • Davranışlarında, saygılı olmayı düşünürler.
  • Konuşmalarında, doğru olmayı düşünürler.
  • Matematik problemlerini çözerken ciddi olmayı düşünürler.
  • Matematik dersinde kuşkuya düştüklerinde,  Matematik Özel Ders Atakent öğretmenine Matematik sorularını nasıl soracaklarını düşünürler. Öfkelendiklerinde, sorunları düşünürler.
  • YKS Matematik deneme sınavlarında netlerini nasıl artıracaklarını düşünürler. BİR GERÇEK DOSTLUK SINAVI…

En İyi Matematik Atakent Öğretmeni ile Matematik dersini seven öğrencisi dostluğun ve arkadaşlığın konu edildiği bir söyleşiden çıkmışlar yolda birlikte yürüyorlardı.

Biraz ileride yolun kenarında, iki köpeğin koyun koyuna sokulmuş, birlikte uyumakta olduklarını gördüler. Öğrencisi biraz söyleşinin etkisi altında kalarak, bu görüntü karşısında çok duygulandı ve bu duygusunu En İyi matematik Özel Ders Atakent Öğretmeni ile paylaşmak istedi.

“Efendim, şu manzaraya bakın” dedi. “ne denli ve bir ders alınacak dostluk örneği, değil mi?” En iyi Matematik Özel Ders Atakent Öğretmeni, öğrencisinin bu heyecanı karşısında hafifçe gülümsedi gülümsemedi ve kişisel çıkarların nice dostlukları yakıp kul ettiğini anımsattıktan sonra, ona unutamayacağı bir ders verdi:

“Evlat, sen onların arasına bir kemik atıver de, bak o zaman gör dostluklarını,” dedi.

Bir dostluk, kişisel çıkra karşısında unutulmayacak denli sağlamsa, ancak bu durum karşısında bir değer ifade eder ve ancak o zaman onun adına “gerçek dostluk denilir.

Tek dileğim, Matematik öğrenmek isteyip de öğrenemeyen öğrencilere, Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmeni, onların dünyasını aydınlatan bir ışık olmasıdır.

Cevat Karakayalı

26.05.2017

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.