Enter your keyword

post

En İyi Matematik Ders Bahçeşehir

En İyi Matematik Ders Bahçeşehir

EN İYİ MATEMATİK DERS BAHÇEŞEHİR

 MATEMATİK SINAVINDA

PUAN ARTIRMANIN YOLLARI

En İyi Matematik Ders Bahçeşehir

En İyi Matematik Ders Bahçeşehir

En İyi Matematik Ders Bahçeşehir öğretmeni şöyle der: İyi bir eğitim herhangi birini değiştirebilir ama En İyi Matematik Ders Bahçeşehir öğretmeni her şeyi değiştirebilir. Öğrencilere Matematik Geometri öğretmek bir beceri işidir. Öğrencileri Matematik öğrenme konusunda heyecanlandırmak gerçek bir başarıdır.  YKS = TYT + AYT Matematik Geometri sınavlarında yüksek net elde etmenin bir yolu da çok sayıda deneme yapmaktır!

EN İYİ MATEMATİK DERS BAHÇEŞEHİR ÖĞRETMENİ İLE GEOMETRİ SINAVINDA NETLERİ ARTIRMANIN YOLLARI

En İyi Matematik Ders Bahçeşehir öğretmeni ile Geometri sınavı için puan artırıcı ipuçları

  • Sınava başlamadan önce ön hazırlık gerekeceğini unutmayınız.

Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmenine göre,Matematik sınavına başlamadan önce birkaç saniyenizi o bölümün yer aldığı sayfaları hızla gözden geçirmekte fayda vardır. Böyle yapmanın faydası, hem testin yapısı ve sorulardaki nitel ve nicel değişiklikleri kavramayı karşı hazır olmanızı sağlayacak hem de sınava psikolojik olarak hazır olmanızı sağlayacaktır. Hız ve tam isabet arasındaki denge kurulmalıdır.

  • Sınavda hız ve zaman arasında denge iyi kurulmalıdır.

En İyi Matematik Ders Bahçeşehir öğretmenine göre, zaman kazanma düşüncesi ile çok hızlı cevaplama hata yapma olasılığını artırır. Yapılacak yanlış cevaplardan dolayı puan alınmaz, tam tersine puan kaybedilir.

  • Sorularla inatlaşmak doğru değildir.

Matematik Sınav sorularının bölümlere göre getirileri aynı olmasına rağmen, zorluk düzeyleri aynı değildir. Herkesin yapabileceği kolay nitelikte sorular olabileceği gibi, seçici sorular da olacaktır. Karşılaşılan soru üzerinde belirli bir süre geçtiği halde hala çöze ulaşılamıyorsa fazla zaman kayıp etmeden diğer sorulara geçilmelidir. Unutmamak gerekir ki aynı testteki zor ve kolay soruların puan değerleri aynıdır. Önemli olan zor olan soruları çözmek değil, çok soru çözmektir.

  • Her bölüme ayrılacak zaman belli olmalıdır.

Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmenine göre, Bütün öğrenciler girdikleri alanlara yönelik ayıracakları zaman da farklılık arz edecektir. Puan getirilerine uygun olarak uygulanacak zaman belirleme stratejileri öğrencilere avantaj sağlayacaktır. Yeni uygulamada öğrenciler yanlarında sat bulunduramayacak, sadece ÖSYM tarafından sınıf ve salona asılı saatler kullanılacaktır. Gerçek saate kadar biyolojik saatin işlevsel hale getirilmesi gerekir.

  • Kodlama stratejisi geliştirilmelidir.

Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmeni için, her öğrencinin puan artırıcı hareketler ancak soruları çok dikkatli okumak, doğru çözmek uygun biçimde cevap anahtarına kodlamakla mümkün olacağı bilmelisiniz. Her soru MatematikGeometri soru için kitapçığından cevap kâğıdına, cevap kâğıdından soru kitapçığına gidip gelmek hem ciddi bir zaman kaybına hem de dikkat yoğunlaşmasını engelleyen bir durumdur.

Haziran 2019 tarihinde gireceğiniz sınavda tüm öğrencilere En İyi Matematik Ders Bahçeşehir öğretmeni başarılar diler. Bu yazıyı okuyup önemli noktaları göz önüne almanızı umuyorum.

Cevat Karakayalı

14.07.2018