Enter your keyword

post

En İyi 10 Matematik Özel Ders Bakırköy

En İyi 10 Matematik Özel Ders Bakırköy

EN İYİ 10 MATEMATİK ÖZEL DERS BAKIRKÖY

ZEKİ ÖĞRENCİLER NEDEN DERS ÇALIŞMAZLAR?

En İyi 10 Matematik Özel Ders Bakırköy

En İyi 10 Matematik Özel Ders Bakırköy

En İyi 10 Matematik Özel Ders Bakırköy Öğretmeni der ki: İyi bir eğitim herhangi birini değiştirebilir ama En İyi 10 Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmeni her şeyi. Öğrencilere Matematik Geometri öğretmek bir beceridir. Onları öğrenme konusunda heyecanlandırmak gerçek bir başarıdır.  

En İyi 10 Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmeni der ki: HANDİKAP ( ENGEL PRENSİBİ) Ceylan otlanırken, çok yakının da bir çıta görüyor. Çıta, ceylanın en azılıl düşmanlarından bir tanesidir. Hızı saatte 113 km’ye ulaşabiliyor. Bu durumda ne beklersiniz? Ceylanın son sürat kaçmasını, ancak ceylan kaçmıyor. Onun yerine üç-dört defa zıplıyor. Bizim tarafımızdan bakıldığında abu hareket tarzı mantıksız bir hareket. Çünkü ceylan zıplayarak kaçmak gerekli olan kritik zamanı kaybediyor ve yakalanma ihtimali, artıyor. Öyleyse, ceylan bunu neden yapıyor? Neden kendini riske atıyor?

En İyi 10 Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmeni soruyor, UYARI MI? Ceylanın zıplaması eskiden diğer ceylanlara uyarı olarak yorumlanıyordu. Ama sonraki araştırmalar gösterdi ki, tüm ceylanlar çıtayı görmüş olsa bile ceylan yine de bunu yapıyor. Aynı şekilde kuşlar da avcıyı görse bile ötemeye devam ediyor. O zaman ceylan bu zıplamayı uyarı olarak değil de başka bir niyetle yapıyor. O niyet ne peki? 1975 yılında bir biyolog bir canlıyı inceliyor. Ve butür hareketlerinin şifresini çözüyor. Buna Handikap (engel ) prensibi diyor. Ceylan zıplayarak çitaya bir mesaj veriyor. Ceylan zıplayarak çıtaya bir mesaj veriyor. Yani, Ceylan diyor ki, Ben o kadar hızlı koşabilirim ki, sen beni yakalayamazsın. İspat mı istiyorsun? Zıplamayla zaman kaybederek (handikap) sana avans veriyorum.

Çita da Ceylanın bu hareketini hemen yorumluyor:

“Bu ceylan gereksiz zaman kaybettiğine göre çok hızlıdır. Öyleyse ben onu yakalamak için enerjimi harcamamalıyım.”

Böylece hem ceylan hem de çita gereksiz yere enerji harcamıyor. Çita koşarsa ve yakalayamazsa tekrar uzun süre beklemesi gerekir.

En İyi 10 Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmenine göre, zeki öğrenciler genellikle çalışmamakla övünürler ve sadece dersi dinleyerek öğrendiklerinden övünürler. Bu öğrenciler ne mesajı veriyorlar: Ben o kadar zekiyim ki çalışmasam da başarabilirim. Handikap Prensibini kullanarak zekâlarını ispatlıyorlar. Peki o zaman zeki öğrencilerin kendilerine handikap yaramasının nasıl önüne geçeriz. Hayvanlar kendilerini tehlikelere karşı korumak için handikap geliştiriyor. Ceylan çitanın kendisini kovalamasını engelleyerek, hem hayatta kalıyor, hem de enerjisini koruyor.

 YKS = TYT + AYT Matematik sınavı için, En İyi 10 Matematik Özel Ders Atakent öğretmeni, isteklerini tatmin etmeye yetecek denli netler elde etmenizi diler.

Cevat Karakayalı

04.07.2018

 

 

 

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.