Enter your keyword

post

Çok İyi Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü

Çok İyi Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü

Çok İyi Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü

Çok İyi Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü Hocası diyor ki: Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası size, bilimsel, akılcı düşünce becerime sahip olmanızı, kendimizi iyi biçimde ifade edebilen, sorgulayıcı, Matematik// Geometri bilgilerini ezberleyen değil, bilgiye ulaşmamızı sağlar. Sizin geleceğinizi kurtarmanız için devamlı çalışmanız gerektirdiğine sizi inandırır. Yani yarınlarınız artık şu andan itibaren sizin elinizdedir. Asla gaflete düşmeyeceğinizi, hep çalışmanız gerektiğini beyninize inandırır. “Bir kere çalışmazsanız bir şey olmaz demeyin der!” Ya da “Sadece sizinle olacak iş değil “ sözlerinin arkasına sığınmanın doğru düşünce olmadığını söyler. Karınca misali ulaşamazsanız da gittiğin yolunda ölürüm düşüncesi ile hareket ettiğinizde başaramam imkânsız olduğuna inanırsınız.

Çok İyi Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü Hocasına, YKS Matematik//Geometri sınavlarına hazırlık için, bu gün uygulamaya geçirilen iyi bir plan, yarın uygulanacak mükemmel plandan çok daha iyidir. YKS Matematik//Geometri sınavlarına gayret ile çalışmak, öğrenciyi öğrenci eder. Fakat işin zor yanı çalışmaya alışmaktır. Hiç kimse senden daha iyi değildir. Fakat sen de ortaya bir çaba koymazsan, sen de hiç kimseden iyi olamazsın. Ancak tavuk bu olayın dışındadır. Yatarak başarıya ulaşabilen tek canlı tavuktur.

Çok İyi Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü Hocasına göre, YKS Matematik//Geometri sınavlarına çalışma alışkanlığı gelişmemiş bir öğrenci, “çalışmak öğrenciyi öğrenci eder.”  Cümlesinin anlamını bilemez. Napolyon ile ilgili çok etkilendiğim bir hikâyecik vardır. Napolyon’unun bir generali savaşı kaybeder. Napolyon onu yanına çağırır. “Savaşı neden kaybettin?” diye sorar. General uzun bir nedenler listesi hazırlamıştır. İlk cümlesi şu olur: “çünkü barutumuz bitmişti! İkinci olarak …” Napolyon hemen generalin sözünü keser. “Tamam, general” der.  Diğerlerini saymanıza gerek yok!” Savaşı kazanmak için barut ne kadar şart ise, YKS Matematik deneme sınavlarında netlerini artırmak için çalışmak şarttır.  Barut bittiğinde savaşı kazanma ihtimaliniz kalmamışsa, çalışmadan bu sınavı çalışma ihtimaliniz de o kadar kalmamıştır. Nasıl ki, bittiğini anlattıktan sonra, diğer nedenlerin hepsi “hikâye” haline geliyorsa siz de matematik dersini çalışmadıktan sonra, “sınavı kaybetmenize sebep olduğunu düşündüğünüz” tüm nedenler “hikâye” olur.

Çok İyi Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü hocasına göre, AYT/TYT Matematik sınavına çalışma becerisi veya “kendini çalıştırabilme yeteneği”  bir öğrencinin hayatta sahip olduğu en büyük avantajdır. Bu durum öğrencinin içinde ve kendi ellerinde olan birçok büyük güçtür. Bu durumu Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocası “Ne kadar TYT//AYT Matematik sınavına çalışırsanız, o kadar başarılı olursunuz.” Söylemiştir.

Çok İyi Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü hocasına göre, Matematik//Geometri çalışmak, sadece önündeki Matematik soruları ile ilgilenmek değil, işinin gereğini yerine getirmektir. Masada geçirdiğiniz sürede değil, yeni Matematik bilgilerini hafızanıza attığınızda çalışmış sayılırsınız. Çalışma performansınızı meşguliyetinizle değil, elde ettiğiniz sonuçlarla değerlendirmelisiniz. Sözün özü, etkin ve verimli çalışmaktır.

Matematik/ Geometri  Sınavlarında Birinciler Neden Hep Çalışmaktan Bahseder?

Her yıl birkaç kişi üniversite birincisi çıkar. Gazeteciler hemen onlara mikrofonu uzatır: “Nasıl kazandınız?”  Yıllardan beri birinciler değişir ama gerçek şu ki, soru ve yanıt değişmez. Birinciler her defasında “Çok aşıcı çalışmadım ama bilinçli, etkin ve planlı çalıştım.” Der. 

Bu cümledeki “çok çalışmadım” kısmının anlamı, iki biçimde değerlendirilebilir;

“İnek” biri değilim.

-Beynimde çalışmam gerektiğini düşündüğüm kadar çalışamadım. Daha yapmam gereken tekrar olan 13-14 tekrarı yapamadım.

Daha önemlisi “düzenli ve verimli çalışmaya” ne diyeceğiz? İşte bu durumu önemsemeliyiz.  YKS Matematik Geometri sınavlarına çok çalışmanız gerekiyor. Bu durum kötü haber ise, iyi durum şudur: Çalışmalarınızın ve alın terinizin karşılığını almak tamamen sizin kontrolünüzde olduğunu sakın aklınızdan çıkarmamalısınız. Üniversite sınavının en güzel yanı, istediğiniz sonucu almanın sizin ellerinizde olmasıdır. İsteseniz masa başında hayale dalıp gidebilirsiniz, isterseniz durmadan Matematik soruları çözüp hedeflediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz.

Çok İyi Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü Hocasına göre, Öğrencilik Hayatı Bitince Hayat Okulu Başlar

Çok İyi Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü Hocasına göre, hedeflediğiniz üniversiteyi bitirince üniversiteli olmanın amaç değil, araç olduğunu anlayacaksınız. Asıl önemli olanı, “okul hayatı” değil “hayat okulu” olduğunu anlayacaksınız. Hayat okulunda yine çalışmak zorunda kalacaksınız. O zaman nefret etiğiniz Matematik, Geometri, fizik ve kimya derslerini arayacaksınız. Size yardım edecek Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocanız da yanınızda olamayacaktır. Şu anda patronunuz bu dersler. Onlar ne istiyorlarsa öyle olmak zorundasınız. Sizi bu kadar zorlayacak güce sahip olmalarından dolayı, belki onlardan nefret ediyorsunuz!

Okul hayatı bitince artık Matematik//Geometri patronunuz olmayacaktır. Yeni patronunuz olacak emirleri ondan alacaksınız. Onların emrinde çalışmak fizik kimyanın emrinde çalışmaktan daha zor olduğunu göreceksiniz.  Ne zaman mı? Üniversite sınavını kaybettiğinizde! Mademki yaşadığımız süre içinde çalışacağız, o zaman bu “çalışma” denilen uğraş ile dost olmanın, onu sevmenin yollarını aramalıyız. Çünkü çalışmak istemden çalışmak, o işi olduğundan birkaç katı daha ağır bulmanızı, daha fazla yorulup acı çekmenizi sağlamaktan başka bir işe yaramamaktadır.

Çok İyi Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü Hocası için, okul hayatında üniversiteli olmak çok önemli ama hayat okulunda başarılı olmak için üniversiteyi bitirmiş olmak tak başına yeterli olmadığını göreceksiniz. Hayatta önemli olan “olmak” değil “yapmak” olduğunu fark etmelisiniz. İnsanlar diplomaları ile işe girseler de, kişilikleri ile yükselebiliyorlar. Diploma size yetki veriyor ama yeterlilik kazandırmıyor. Aldığınız mezuniyet belgesi sizi öğretmenlik yamaya yetkili kılar fakat bu yetkiyi aldıktan sonra kendinizi geliştirmeye ve olabileceğiniz en iyi öğretmen olmaya çalışırsanız yeterlilikleriniz de artacağı için başarılı olursunuz.

Çok İyi Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü Hocasına göre, üniversite sınavını kazanmak için, daha çok, fizik teri değil, zihin teri dökmeniz gerekecektir. Zihin teri öğrencinin beyninin içinde aktığı için dışarıdan görülmez. Genellikle içe dönük çalışmalarda zihin teri, dışa dönük çalışmalarda fizik teri dökeriz.

Çok İyi Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü Hocası, Matematik//Geometri çalışmayı ikiye ayırıyor: İçe dönük çalışma ve dışa dönük çalışma olmak üzere.  İçe dönük çalışma, öğrencinin kendi beyninde geliştirdiği işlemlerdir. Dışa dönük çalışma ise öğrencinin dış dünyada yaptıkları, gözle görülebilir faaliyetlerdir. Örneğin kitap okumak, düşünmek, ezberlemek içe dönük çalışmadır. Telefon etmek, fotokopi çekmek ve odun kırmak dışa dönük çalışma örnekleridir. Burada çok ilginç olan kural; insanın, aynı anda hem içe dönük hem de dışa dönük pek başarı ile yapmamasıdır. Üniversite adayıysanız, kesinlikle aşırı derecede yoğun faaliyet gerektiren sosyal aktivitelerden uzak durmalısınız. Çalışmanın en ilginç yanlarından biri de zamanla çok bağımlılık yapmasıdır. Çalışma bağımlığına sahip oldukça daha çok çalışırsınız Canınız Matematik dersini çalışmak istemiyorsa isteğinize aldırmayı masaya oturun. Çalışmanız gereken konu ile ilgili bir şeyler okuyun. Bazen böyle yapınca konuya ısındığınızı göreceksiniz. Bu ısınmayı sağlayan şey, konu ile ilgili bilgilerinizi harekete geçirmiş olmanızdır.

Çok İyi Matematik Özel Ders Verenler Beylikdüzü hocası sizlere başarılar diler.

Cevat Karakayalı

Math Cevat tutor

07.04.2021

 

 

 

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.