Enter your keyword

post

Boğaziçiliden Matematik Özel Ders Bahçeşehir

Boğaziçiliden Matematik Özel Ders Bahçeşehir

BOĞAZİÇİLİDEN MATEMATİK ÖZEL DERS BAHÇEŞEHİR

MATEMATİK SINAV KAYGISI YENMEK

Boğaziçiliden Matematik Özel Ders Bahçeşehir

Boğaziçiliden Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmeni diyor ki: YKS = TYT + AYT Matematik için sınav kaygısı, bir rüzgâra benzer. Karamsar öğrenci rüzgârdan şikâyet eder. İyimser öğrenci geçmesini bekler. Akıllı ve yetenekli öğrenci ise yelken açar. YKS Matematik Geometri çalışan bir öğrencinin performansı bir kesir biçiminde ifade edilecek olursa; payı gerçek çalışma zamanını, paydası ise eğlenme zamanını gösterir. Unutmayınız ki, payda büyüdükçe kesrin değeri küçülür.

Boğaziçiliden Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmeni sınav kaygısını şöyle ifade ediyor: Sınav başarısı için ipuçlarını iyi öğrenmelisin. Unutmayınız ki, başarıda büyük pay sizindir. Matematik hafızanı güçlendirme için “ hafızanın altı sadık bekçisi” olan kuralı öğrenmen size büyük fayda sağlayacaktır. Bu kurala göre, bir YKS Matematik bilgisini beynine kayıt ederken 5N1K sorularındır. Bunlar Kim, Ne, Nerede, Ne Zaman, Nasıl, Niçin sorularını sorarak kayıt edersen beynindeki o dosyayla ilgili bir bağlantı ağı oluşur. O bilgiyi hatırlamaya çalışırken bir bağlantıdan cevap alamadığında diğer bağlantıya başvurursun. İstediğin bilgiyi rahatlıkla hatırlayabilirsin. Dikkatin hangi konuda yoğunlaşmışsa beynin o konunun yer aldığı dosyaya “çok önemli” etiketini yapıştırır.

Boğaziçiliden Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmenine göre, YKS = TYT + AYT Matematik sınavları gibi uzun süreli sınavların hazırlık döneminde her öğrenci bütün sorumluklarının üzerine yığıldığını hisseder. Sınavlar yaklaştıkça hemen hemen zihnini kurcalayan, uykularını kaçıran, moralini bozan, çalışmalarını aksatan, kâbuslara neden olan bir kaygı ortaya çıkarır: “Ya kazanamazsam?” düşüncesi otaya çıkar. Bunun anlamı şudur: “Eğer fırtına çıkınca yolcular gemiyi terk etmiş olsalardı, kimse okyanusu geçemez.” Demek ki başarıya ulaşmak için başarısızlık korkusunun, yani YKS Matematik sınav kaygısının yenilmesi gerekmektedir. Eğer sınavlara hazırlanan öğrenci, sınavlar yaklaştıkça bu heyecanı artıyorsa, kendisini kötü hissediyorsa, tedirgin ve güvensiz oluyorsa “sınav kaygısı” var demektir.

Boğaziçiliden Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmenine göre, sınava girmeden önceki günlerde, YKS Matematik sınavını başarıp başaramayacağınız endişesi beyninizi çok meşgul ediyor mu?  Sınava dair korkular gündelik hayatı engelliyor mu? Uyku ve yemek düzenini bozuyor mu? Sınavdan başka bir şey düşünemez bir hale geliniyorsa sınav kaygısı yaşanıyor demektir. Sınav gününde endişe halinde bedensel bazı tepkiler ( örneğin: ellerin ve ayakların titremesi, soğuk soğuk terleme, mide bulantısı, sık sık tuvalete gitmek gibi…) de eklendi ise sınav kaygısı oldukça yoğun demektir.

-Acaba sınavı kazanabilecek miyim?

-Arkadaşları kazanır da ben kazanamazsam, onların arasında nasıl dolaşırım?

-Annem babam yemedi yedirdi, giymedi giydirdi, benim için her şeyi yaptılar ama ben kazanamazsam onlar çok üzülürler.

-Kafamı toparlayamıyorum; okuduklarımı anlayamıyorum, ben her halde kazanmayacağım?

-Daha hazır değilim, zaman da çok kısaldı, sınavı düşündükçe moralim bozuluyor?

Boğaziçiliden Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmeni size, ruhunu canlı tutmaya yetecek kadar mutluluk diler. The Best Math Tutor

Math Cevat Tutor

02.10.2018

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.