Enter your keyword

post

Beylikdüzü YKS Matematik Yüz Yüze Ders

Beylikdüzü YKS Matematik Yüz Yüze Ders

Beylikdüzü YKS Matematik Yüz Yüze Ders

Etkili YKS Matematik sınavlarına Hazırlanma Yöntemleri

İSOAT 

Beylikdüzü YKS Matematik Yüz Yüze Ders Hocası diyor ki: YKS Matematik Sınavları için konu özeti hazırlanırken, Matematik Hocasından dinlerken ya da Geometri / Matematik kitabından okuduktan sonra,

Beylikdüzü YKS Matematik Yüz Yüze Ders

Beylikdüzü YKS Matematik Yüz Yüze Ders

  • Konunun ana hatlarına,

  • Anahtar kelimelere

  • Tanım ve örnek problemlere dikkat ederek ‘KENDİ KELİMELERİNLE’ bir özet çıkarmalısın.

  • Çıkardığın özetle ikinci bir kaynaktan çalışarak eklemeler yapmalısın.

  • Genişleyen konu özetini ‘SADELEŞTİREREK’ özetini çıkar.

  • İçeriğin son halini renkli kalemlerle ve basit bir görsellerle; tekrar ekinliklerinde kullanmak üzere temize çekmelisin.

Beylikdüzü YKS Matematik Yüz Yüze Ders Hocasına göre, Matematik dersini çalışmak için motive olmak için, hedefler belirlemelisin. Başaracağınıza inanmalısın. Seni kötü etkileyen arkadaş grubundan uzaklaşmalısın. Çalışma ortamlarınızı çok iyi düzenlemelisin. Yapmanız gereken işleri asla ertelememelisin. Sistemli çalışmalısın. Matematik Özel Ders Beylikdüzü Hocası ile diyalog kurmalısın. Kendinize kesinlikle zaman ayırmalısın.

Beylikdüzü YKS Matematik Yüz Yüze Ders Hocasına göre, YKS matematik sınavlarında başarının en kolay ve en kısa yolu ÇALIŞMAKTIR. Esen rüzgârlara kendini bırakarak, istediği limana ulaşmak isteyenleri bekleyen son, tam bir hayal kırıklığıdır. Meşgul olmak kolay, verimli olmak zordur. Hayatınızla ilgili kararları rastlantılara bırakırsanız, çalışmalarınızı ve başarınızı engelleyecek pek çok sebeple karşılaşırsınız. YKS Matematik sınavlarında şans faktörünün oranı % 0 ‘ a yakındır. Başarılı olmalısınız çünkü rakipleriniz işlerini şansa bırakmıyor. Planlı ve programlı çalışıyor. Planlı çalışan arkadaşlarınız varken, sizin işi şansa bırakmanız, erkenden havlu atmak olacaktır. Planlı ve etkin ders çalışmak, nereye ve nasıl gideceğinizi mantıklı bir biçimde, önceden kararlaştırmaktır. Geçerli ve verimli bir program hazırlayabilmeniz için öncelikle, günlük yaşantınızda yer alan olayları ve zaman kaybına yol açan nedenleri belirlemesiniz.

Beylikdüzü YKS Matematik Yüz Yüze Ders Hocasına göre, Matematik Geometri formüllerini hafızaya atmanın üç önemli özelliği vardır: Kaydetmek, saklamak ve gerektiğinde kaydedilen bilgini geri çağırmak. Eğer başlangıçta Matematik bilgilerini yeterli ölçüde kaydetmiyorsanız, o Matematik & Geometri bilgilerini saklamanız ve daha sonra hatırlamanız beklenemez. Matematik kitabını alıp büyük bir dikkatle okumak bile dersin öğrenilmesine yeterli olmadığı halde; birçok öğrenci yatarak, televizyona bakarak, odadaki konuşmalara kulak kabartarak çalışır. Beylikdüzü Matematik Özel Ders Hocası size tavsiyesi,  ders çalışma tekniği olan (İSOAT) tekniğin iğidir.

-İZLE (Önce çalışacağınız konuyu inceleyin

AYT Matematik için bu aşma konu içinde ne anlatmak istediğini anlamak için 3-4 dakikalık hızlı bir göz atma işlemidir. Bunun için hızlı okuma tekniğini kullanabilirsiniz. Bu hızlı göz gezdirme sırasında bütün yazıyı değil, konu başlıklarını, koyu yazılan yeleri, formüllere bakmanız gerekmektedir. Ayrıca benzerlik ve farklarla ilgili sorular çıkartabilirsiniz.

-SOR (Kendinize önce konu ile ilgili soru sor)

Matematik / Geometri konusunu anlayabilmeniz için, kafanızda sorular olması gerekir. Kafanızda soru olmadan konuyu anlamanız zordur. Bu Nedenle konuya çok hızlı biçimde taramanız gerekir. Konuda geçen teoremler ve aksiyomlar gibi!

-OKU (Kendinize önce konu ile ilgili soru sor)

Bu şamada matematik kitabındaki gerekli gördüğünüz formülleri ve anahtar kelimeleri bir küçük kartona kaydedin. Matematik kitabına bakarken gerekli gördüğünüz yerlerde işaretlemeler yapın. Aksiyom ve temel kavramlara karşı duyarlı olun. “Oku” aşamasının, konu uzunluğuna göre15-20 dakikada tamamlanması gerekir.

-ANLAT (Konu anladıktan sonra kendine anlat)

Bu aşmada kitabınızı kapatın ve aldığınız notlara bakarak konuyu yüksek sele anlatın. Bu anlatım sırasında önemli formüllerin, temel kavramların ve anahtar formüllerin üzerinden geçilmesi gerekmektedir. Bu durumun üstesinden gelinmesi için çok tekrar edilmesi gerekmektedir.

-TEKRARLA (Konuyu tekrar et)

Bu aşamada not ve kartonlara yazdığınız matematik formüllerini anlatmaya çalışın. Bu anlatım sırasında ana formüller, aksiyomlar ve anahtar kelimelerin üzerinden geçilmesi gerekmektedir. Nasıl olsa öğrendim diye düşünerek bu şamayı zaman kaybı olarak görmeyin. İnsan hafızasından kaynaklanan nedenlerden dolayı yeni öğrendiklerinin yarıdan fazlasını ilk 25 dakika içinde unutur. Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmenine tekrar edilmesi şarttır. Bu aşamada tekrarlar hafızadaki yeni bilgilerin kalıcı hale gelmesine yardımcı olur.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders hocası sizi ayakta tutmaya yetecek denli güzelliklerle dolu bir yaşam ve netler diler.

Cevat Karakayalı

Math Cevat Tutor

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.