Enter your keyword

post

Beylikdüzü Matematik Özel Ders

Beylikdüzü Matematik Özel Ders

BEYLİKDÜZÜ MATEMATİK ÖZEL DERS İLE

YKS = TYT + AYT

 MATEMATİK ÇALIŞMAYA KENDİNİZİ NASIL HAZIRLAYABİLİRSİNİZ?

Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmeni ile YKS Matematik öğrenmek için sizi yarına hazırlayan, bugün yaptıklarınızdır. TYT Matematik çalışmak için, devamlılık yorgunluktan üstündür.

Beylikdüzü Matematik Geometri Özel Ders

Beylikdüzü Matematik Özel Ders

Öğrenci YKS Matematik çalışmayı ekmek için milyonlarca sebep bulabilir. Tempo: En önemli antrenman faktörüdür. Genellikle göz ardı edilen bu detayla çalışma potansiyelinizi açığa çıkararak hızlı şekilde YKS Matematik Geometri sorularını çözmelisiniz.

Beylikdüzü Matematik Geometri Özel Ders öğretmeni ile Matematik Geometri dersinde başarı, öğrencinin başlangıç noktası ile ulaştığı yer arasındaki farktır. Matematik dersini gayret ile çalışmak, öğrenciyi öğrenci eder, fakat işin zor yanı çalışmaya alışmaktır. Hiç kimse senden daha iyi değildir; ama sen ortaya bir çaba koymazsan, sen de hiç kimseden iyi değilsin. Ancak tavuk bu olayın dışındadır. Yatarak başarıya ulaşabilen tek canlı tavuktur. Matematik Geometri dersini çalışmaması ve öğren-memesiyle ile ilgili iki sorun olabilir:Negatif tutum, Teknik yetersizlik sorunu

Beylikdüzü Matematik Geometri Özel Ders Atakent öğretmenine göre,tavır sorunu, öğrencinin öğrenmenin önemine inanmaması öğrenmeye gerçek değerini vermemesidir. Sözün özü, öğrenmeye karşı negatif bir tutum olmasıdır. Teknik sorun ise, Matematik Geometri öğrenmeyi seven hızlı, kolay ve kalıcı öğrenmenin tekniklerini bilmemesidir. Tavır sorunu teknik sorununu, teknik sorunu da tavır sorununu geri beslemeli olarak kuvvetlendirir. Yani öğrenmeye karşı negatif tutum sahibi öğrenciler, hızlı, kolay ve kalıcı bir biçimde öğrenemezler. Benzer biçimde hızlı, kolay ve kalıcı öğrenemeyen, bu teknikleri bilmeyen kişiler de öğrenmeyi sevmeyecektir.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmeni ile Matematik Geometri öğrenmeyi öğrenmede önce tavır sorunu, sonra teknik sorunu çözülmelidir. Öğrenme yetersizliği yaşayan bir öğrenci, öncelikle Matematik Geometri öğrenmeye bakış açısını değiştirmesi gerekmektedir. Öğrenmeye karşı olumsuz bir tavır içerisinde olan bir öğrenciye, etkili öğrenme tekniklerini öğretmek, bir demiri sıcaklıkta eritmeden şekillendirmeye çalışmak gibidir. Matematik Geometri dersini başarılı öğrenmenin sırrı nedir? Başarılı öğrenme yüzde elli moral durumuna, yüzde elli teknik yeterliğe bağlıdır. Teknik, nasıl öğrenileceğini bilmek, öğrenmeyi öğrenmiş olmak demektir.

Beylikdüzü Matematik Geometri Özel Ders öğretmenine göre motivasyon ise Matematik Geometri konusunu öğrenme isteği duymak ve problem çözme anında içinde bulunan duygusal durumun öğrenmeye uygun olmasıdır. Sonuç olarak öğrenme başarımızın yarısı, kendinizi öğrenmeye müsait duygusal duruma getirebilmemize, diğer yarısı ise nasıl ders çalışmamız gerektiğini bilmemize bağlıdır. Başarılı öğrenmenin temeli, beyin ve bedenin öğrenmeye doğru bir şekilde ve ihmal edilmeden hazırlanmasıdır.

Her öğrenci de, ders Matematik çalışmaya başlamadan önce, beynini çalışmaya hazırlamalıdır. Öğrenirken eğlenmenizi sağlayacak bir şeyler yapabilirsiniz. Öğrenirken eğlenirseniz, daha çok öğrenmek için istek duyarsınız. Çünkü öğrenci haz aldığı şeyi tekrar tekrar yapar. Motivasyonu artırmak için neden çalıştığınızı bilirseniz çalışma isteğiniz artacaktır.

Cevat Karakayalı

M08022108

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.