Enter your keyword

post

Beylikdüzü Matematik Eisenhower Matris

Beylikdüzü Matematik Eisenhower Matris

Beylikdüzü Matematik Eisenhower Matris

YKS MATEMATİK “ ÖNEMLİ OLAN NADİREN ACİLDİR, ACİL OLANSA NADİREN ÖNEMLİ”

Beylikdüzü Matematik Eisenhower Matris

Beylikdüzü Matematik Eisenhower Matris

Beylikdüzü Matematik Eisenhower Matris: YKS Matematik sınavlarına hazırlanan öğrenci için “zaman” çok önemlidir. Ellerinizden kum taneleri gibi akıp giden zaman asla geri gelmez.  Zamanı öğrencilik yıllarında akıllıca kullananlar; zengin, üretken ve doyuma ulaştıkları bir yaşamla ödüllendirilirler. Öğrencinin amacı öğrenmektir. Öğrenmenin zevkini yakaladığınızda sınırsız bir enerji hissedeceksiniz. Tüm düşünceleriniz belirli amaca odaklanacak, boş vakit harcamayacaksınız. Böylece değerli zihinsel gücünüz, değersiz düşüncelerle harcanmayacaktır. Kaygı duygularınız silinir. Çok daha verimli ve üretken olursunuz. AYT Matematik Sınava hazırlanmak yeni bir yaşam programı uygulamayı gerektirir. TYT Matematik sınavında başarılı olmayı gerçekten isteyen öğrencilerin önceliklerini hedeflerine göre belirleyerek, sınava kadar sürede yapmaları gereken çalışmayı günlük ve aylık olarak programlamaları bir zorunluluktur.

Beylikdüzü Matematik Eisenhower Matris: Zaman Yönetimi –Einsenhower Matisinin çok basit bir mantığı var. Bir koordinat sistemini dört çeyreğe bölerek, yapılması gereken işleri acil-acil değil ve önemli-önemli değil şeklinde kategorize ederek, bir öncelik sırası belirlemenize yardımcı oluyor. Zaman Yönetimi konusunda yapılacaklar ödevler sırası en önemli konulardan birisidir.

Beylikdüzü Matematik Eisenhower Matris: Eisenhower MatrisTekniği ile yapmayı düşündüğümüz YKS Matematik-Geometri ödev çalışmalarını 4 kategoriye ayırıyoruz: “Önemli olan nadiren acildir. Acil olan ise nadiren önemlidir. Einsenhower matrisi, YKS matematik sınavlarına hazırlanırken, en sade zaman yönetimi yöntemlerinden biridir. TYT Matematik sınav koşturmacası içinde yapmanız gereken ödevleri bitiremezseniz, ödevleri aciliyet durumuna göre önceliklendirmelisiniz. Fakat birçok ödevler acil çözmek önemli olmayabilir. İşte tam bu kritik noktada Einsenhower Matrisi devreye girer. Beylikdüzü Matematik Özel Ders hocası size, Matematik-Geometri Ödevlerini önem ve aciliyet derecesine göre gruplandırmanızı öğütlüyor.

Beylikdüzü Matematik Eisenhower Matris: Grup 1: ACİL VE ÖNEMLİ (Alarm Durumu). Elinizde o an ne iş varsa bırakıp hemen tamamlamanız gereken gruptaki Matematik Geometri ödevleridir. Grup 2: ACİL-ÖNMELİDEĞİL. Matematik Geometri Ödevlerini delege edebileceğiniz gruptaki ödevlerdir. Grup 3: ÖNEMLİ –ACİL DEĞİL. Hemen yapmanız gereken ama ne zaman yapacağını hemen planlamanız gereken gruptaki işlerdir. Şayet iyi planlama yapılmazsa uyulmaz ise 1.gruptaki örnek işe dönüşür. Bu grupta önemli olan sağlıklı planlama yapıp bu planlamaya uymaktır. Grup 4: ÖNEMLİ DEĞİL-ACİL DEĞİL Yapılmasa da olur grubundaki işlerdir. Genellikle günlük programınızı sabote edebilecek ve zaman kaybına neden olan işlerdir. En doğrusu o gün yapılacak AYT Matematik-Geometri ödev konularının listesini çıkarmaktır.

Beylikdüzü Matematik Özel Ders öğretmeni: “İlkokuldan Üniversitenin” kapısına giden bu zorlu yolda sizlere başarılar dilerken “ Matematik Geometri Çözen kaleminiz güçlü ve zihninizin açık olmasını diler. Asla unutmayınız ki “Matematik Geometri dersinde her başarı ter kokar. Hiçbir YKS Matematik sınav başarısı tesadüf değildir.”

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

11.03.2020

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.