Enter your keyword

post

Beylikdüzü Matematik Birebir Geometri Özel Ders

Beylikdüzü Matematik Birebir Geometri Özel Ders

Beylikdüzü Matematik Birebir Geometri Özel Ders

Beylikdüzü Matematik Birebir Geometri Özel Ders hocası ile TYT ve AYT Matematik Geometri konularını öğrenirken, çabalamayı bırakmaktan başka bir yanlış ve içten gelenin dışında bir yenilgi yoktur. Hedefe zayıfça sarılmak gerçekten aşılmaz bir engel olarak görülür. Beylikdüzü Matematik Birebir Geometri Özel Ders hocanızın , AYT Matematik & Geometri bilgi ve teoremlerine vurgu yaparak, çok iyi tekrar ederek, önemli diyerek anlattığı Matematik & Geometri  bilgilerinin altını çizerek diğer notlarınızdan ayırmaya çalışın. Not tutmanız dinlediğiniz bilgilerin aklınızda kalmasını sağlar. Matematik dersinde dikkatinizin dağılmasını önler. Beylikdüzü Matematik Özel Ders Öğretmeninize dersle ilgili olduğunuz mesajını verir.

Beylikdüzü Matematik Birebir Geometri Özel Ders Beylikdüzü Hocasına göre, Matematik & Geometri konularını çalışmak için birçok öğrenci zamanın kendisine yetmediğinden şikâyet eder. Bu durumun bir sorun değil de, hedeflerin belirsiz olduğu, önceliklerinin iyi sıralanmadığını ve zamanını nasıl kullanacağının bir kanıtıdır. Zaman belirli bir döngü içinde amansızca su gibi akıp gider. Matematik çalışmak için kendini planlayan bir öğrenci hedeflerine daha çabuk ulaşır. Burada konu TYT AYT Matematik & Geometri konularını çalışmak isteyen bir öğrencinin öğrencilik hayatını nasıl yaşayacağıdır.  

Beylikdüzü Matematik Birebir Geometri Özel Ders hocası diyor ki, Peter Marshall:  “Geometri & Matematik için yapılmış küçük işler, planlanmış büyük işlerden daima daha iyidir.” Derken planın uygulanabilir olmasına dikkat çekmektedir. Planlamanın amacı, verimli ve etkin çalışmaktır. Fakat TYT- AYT Matematik konularını çalışmak için hazırlanan plan gerçekleştirilemiyorsa orada bir planlama sorunu var demektir. Etkin plan yapan öğrencilerin en çok düştüğü hatalardan biri, planın sınırlarının çok katı yapmalarıdır. Etkin yapılan planlarda sınırlar esnek olmayınca uygulamada da güçlükler çıkmaktadır. Hazırladığı planı gerçekleştiremeyen öğrenci, bu sebepten dolayı ümitsizliğe kapılır ve bunun sonucunda da özgüvenini kaybetmektedir.

Öğrencilik hayatınızda kontrolünüzün dışında o kadar çok faktör var ki, çizdiğiniz çerçeve içinde kalacağını beklemek yanlış olur. Bu bakımdan beklenmedik olaylar ve etkenler dikkate alınarak plana yerleştirilecek etkinliklerin süreleri esnek olmalıdır. Yapılması planlanan iki farklı aktivite arasına belli bir süre pay bırakılmalıdır. Zamanla ilgili bir çizelge yaparak size ne kadar çalışma zamanı kalıyor. Detayları yakından inceleyelim:

  • Bir hafta 168 saattir.
  • Uyku 56 saat, günde 8 saat,
  • Okul 30 saat, günde 6 saat,
  • Yemek 14 saat, günde 2 saat,
  • Televizyon 10 saat, günde 1,5 saat,
  • Konuşma 10 saat, günde 1,5 saat,
  • Gereksiz konuşma günde 2 saat,
  • Ne yapacağını düşünme 10 saat, günde 1,5 saat

Bütün bunları yapsanız bile verimli ve etkin çalışmak için geriye 22 saat AYT –TYT Matematik & Geometri konularını çalışmak için vaktiniz kalmaktadır. Bu süre başarılı olmanız için herkese yeter de artan bir süredir.

Beylikdüzü Matematik Birebir Geometri Özel Ders sizlere, isteklerini tatmin etmeye yetecek denli AYT Matematik sınavında netler yapmanızı diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

11.08. 2020

 

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.