Enter your keyword

post

Beylikdüzü Matematik Birebir Eğitim Koçu

Beylikdüzü Matematik Birebir Eğitim Koçu

Beylikdüzü Matematik Birebir Eğitim Koçu

AYT MATEMATİK SINAVI İÇİN “21 GÜN KANUNU”

Beylikdüzü Matematik Birebir Eğitim Koçu

Beylikdüzü Matematik Birebir Eğitim Koçu

Beylikdüzü Matematik Birebir Eğitim Koçu diyor ki: YKS Matematik sınavları için “21 gün kanunu” çok önemlidir. YKS Matematik Geometri Sınavlarına hazırlanmak yeni bir hayat programı uygulamayı gerektirir. AYT Matematik sınavında başarılı olmayı gerçekten isteyen öğrencilerin önceliklerini ve hedeflerini belirlemelidir. TYT Matematik sınava kadar sürede yapmaları gereken çalışmayı günlük ve aylık olarak programlamaları bir zorunluluk haline gelir. Öğrencilere program yapmak çok kolay, uygulamak kolay gelir. Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmenine göre, öğrenciler bir heves yaptıkları programı dört beş gün, bir hafta uygulamaya özen gösterirler. Fakat her gün programlarının aksamasına neden olacak bir bahane üretirler. Severek yaptıkları program giderek uygulanamaz duruma gelir. Öğrencilerin yeni bir günlük yaşam programı oluşturmalarının nedeni yeni Matematik çalışma alışkanlıkları edinmektir. Yeni alışkanlıklar edinmek için verdikleri karara uymalarının gerçek nedeni ise, eski alışkanlıklarına geri dönmelerinin çok kolay olmasıdır.

Beylikdüzü Matematik Birebir Eğitim Koçu öğretmenine göre, bir davranışın alışkanlığa dönüşebilmesi için, öğrencinin o davranışı birbirini izleyen 21 gün boyunca sürekli yapması gerekir. Alışkanlık edinme 21 günde gerçekleşir. Bu durum beyinde yeni bir nöron bağlantısının kurulması için gereken süredir. Yaşamımızdaki rutine her gün aynı saatte aynı şekilde yaptığınız herhangi bir etkinliği yerleştirdiğinizde, hızla bir alışkanlık haline gelir. Hiçbir şeyi yapmak zorunda olduğunuz için yapmayınız. Bir şeyi yapmanızın tek nedeni onu çok istemeniz ve sizin için doğru olanın o olduğunu bilmeniz olmalıdır. Şans hep vardır. Ama şans, hazırlık ve fırsatın birlikteliğinden başka bir şey değildir.

Beylikdüzü Matematik Birebir Eğitim Koçu hocasına göre, öğrencinin tek amacı Matematik Geometri öğrenmektir. Matematik öğrenmenin zevkini yakaladığınızda sınırsız bir enerji hissedeceksiniz. Bütün düşünceleriniz belirli amaca odaklanacak, hiçbir zaman boş vakit harcamayacaksınız. Böylece değerli zihinsel gücünüz, değersiz düşüncelerle harcanmayacaktır. Kaygı duygularınız hemen silinecek; çok daha verimli ve üretken olacaksınız.

                  “Ellerinizden kum taneleri gibi akıp giden zaman asla geri gelmez,

                    Zamanı öğrencilik yaşlardan itibaren akıllıca kullananlar; zengin,

                    Üretken ve doyuma ulaştıkları bir yaşamla ödüllendirilirler.”

Beylikdüzü Matematik Özel Ders birebir Hocası: “İlkokuldan Üniversitenin” kapısına giden bu çok zorlu yolda sizlere başarılar diler. Matematik-Geometri çözen kaleminiz güçlü ve zihninizin açık olmasını gerçekten ister.

Kesin unutmayınız ki “Matematik- Geometri dersini çalışmakta her başarı ter kokar. Hiçbir YKS Matematik- Geometri sınav başarısı tesadüf değildir.”

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

16.03.2020

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.