Enter your keyword

post

Bakırköy Özel Matematik Ders

Bakırköy Özel Matematik Ders

BAKIRKÖY ÖZEL MATEMATİK DERS ÖĞRETMENİ İLE

YKS = TYT +AYT

SINAVINDA PUAN ARTIRMANIN YOLLARI

Bakırköy Özel Matematik Ders

Bakırköy Özel Matematik Ders öğretmenine göre, TYT Matematik sınavında başarı, öğrencinin başlangıç noktası ile ulaştığı yer arasındaki farktır. TYT Matematik dersini gayret ile çalışmak, öğrenciyi öğrenci eder, fakat işin zor yanı çalışmaya alışmaktır. Hiç kimse senden daha iyi değildir; ama sen ortaya bir çaba koymazsan, sen de hiç kimseden iyi değilsin. Fakat tavuk bu olayın dışındadır. Yatarak başarıya ulaşabilen tek canlı tavuktur. En İyi matematik öğrenmek için: %20 Dinleyerek, %40 Okuyarak, %60 anlatarak, %90 Tekrar Ederek ve %100 Başkasına Anlatarak.

Bakırköy Özel Matematik Ders Bakırköy Öğretmeni ile için puan artırıcı ipuçları

Bakırköy Özel Matematik Ders öğretmeni der ki; Sınava başlamadan önce ön hazırlık gerekeceğini unutmayınız. Sınava başlamadan önce birkaç saniyenizi o bölümün yer aldığı sayfaları hızla gözden geçirmekte fayda vardır. Böyle yapmanın faydası, hem testin yapısı ve sorulardaki nitel ve nicel değişiklikleri kavramayı karşı hazır olmanızı sağlayacak hem de sınava psikolojik olarak hazır olmanızı sağlayacaktır. Hız ve tam isabet arasındaki denge kurulmalıdır.

Bakırköy Özel Matematik Ders öğretmenine göre: Sınavda hız ve zaman arasında denge iyi kurulmalıdır.

Zaman kazanma düşüncesi ile çok hızlı cevaplama hata yapma olasılığını artırır. Yapılacak yanlış cevaplardan dolayı puan alınmaz, tam tersine puan kaybedilir.

Bakırköy Özel Matematik Ders Atakent öğretmeni göre: Sorularla inatlaşmamak gerekir

Sınav sorularının bölümlere göre getirileri aynı olmasına rağmen, zorluk düzeyleri aynı değildir. Herkesin yapabileceği kolay nitelikte sorular olabileceği gibi, seçici sorular da olacaktır. Karşılaşılan soru üzerinde belirli bir süre geçtiği halde hala çöze ulaşılamıyorsa fazla zaman kayıp etmeden diğer sorulara geçilmelidir. Unutmamak gerekir ki aynı testteki zor ve kolay soruların puan değerleri aynıdır. Önemli olan zor olan soruları çözmek değil, çok soru çözmektir.

Bakırköy Özel Matematik Ders Halkalı öğretmenine göre: Kodlama stratejisi geliştirilmelidir

Puan getirici hareketler ancak soruları çok dikkatli okumak, doğru çözmek uygun biçimde cevap anahtarına kodlamakla mümkün olacağı bilmelisiniz. Her soru TYT Matematik Geometri soru için kitapçığından cevap kâğıdına, cevap kâğıdından soru kitapçığına gidip gelmek hem ciddi bir zaman kaybına hem de dikkat yoğunlaşmasını engelleyen bir durumdur. En uygun kodlama stratejisi ise kodlamanın grup halinde yapılmasıdır. Sizin için en uygun kodlama tekniği ise kodlamanın grup halinde yapılmasıdır.

Bakırköy Özel Matematik Ders öğretmenine göre: Sınavlar zekâ testti değil, sıralama işlevi vardır

YKS Matematik Geometri kitapçığındaki bütün soruları doğru cevaplama beklentisi içinde olmak, kaygının oluşmasında en önemli faktördür. Gerek Matematik Geometri, gerekse Matematik Geometri sınavları öğrencilerin zeka düzeyini ölçmeyi değil, onların arasında az zamanda ne kadar net yapacaklarını tespit etmek ve sıralama yapmayı amaçlamaktır. Bu nedenle giriş sınavlarındaki bütün soruları cevaplamayı beklentisinde olmamak gerekir.

23 Haziran 2018 tarihinde gireceğiniz birinci basamak sınavında tüm öğrencilere başarılar dilerken, bu yazıyı okuyup önemli noktaları göz önüne almanızı umuyorum.

Cevat Karakayalı

M15022018

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.