Enter your keyword

post

Bahçeşehir Özel Matematik Geometri Ders

Bahçeşehir Özel Matematik Geometri Ders

BAHÇEŞEHİR ÖZEL MATEMATİK GEOMETRİ DERS İLE YKS MATEMATİK ÇALIŞMANIN PAZEHİRİ 4-H

Bahçeşehir Özel Matematik Geometri Ders öğretmeni der ki: YKS Matematik Geometri öğrenmek istediği halde öğrenemeyen, ataletin paslı dünyasında bir öğrencinin öğrencilik hayatında eksik olan dört şey vardır:

Bahçeşehir Özel Matematik Geometri Ders

Bahçeşehir Özel Matematik Geometri Ders

 

  • Hareket
  • Heyecan
  • Hız
  • Hırs

Bahçeşehir Özel Matematik Geometri Ders öğretmenine göre, YKS Matematik Geometri öğrenirken ataleti yenmenin birinci panzehri harekettir. Hareket etmek ataleti dağıtır. Atalet beynin buzlanması, bedenin paslanması halidir. TYT Matematik Geometri çalışmaya başlamadan birazcık hareket bu donukluğu dağıtmaya yeter. Dikkat dağınıklığını önler ve dikkat konsantrasyonunu süresini artırır. Nasıl harekete geçirebileceğinizi, ataletten nasıl kurtulacağınızı düşünürken oturduğunuz yerde düşünmeyin, kalkın ve yürüyerek düşünün.

Bahçeşehir Özel Matematik Geometri Ders öğretmeni için, hareketli yaşamak sadece ataleti engellemez, öğrencinin talihini de açar. Hepimiz biliriz bir atasözümüz vardır: “Nerede hareket, orada bereket” der. Atatürk de, “Tarih her zaman hareket edenden yanadır,” diyerek hareketin ne kadar önemli olduğunu belirtmiştir.

YKS Özel Matematik Geometri Atakent dersinden sonra, TYT Matematik dersini çalışırken, ataletten kurtulmanın ikinci yolu heyecandır. Emerson’a göre: “Heyecan duyulmadan Matematik problemleri çözülemez.”  Heyecan bedenimizin pozitif enerji ile dolu olmasıdır. Bu pozitif canlılık hali atalete düşmeyi engelleyen, öğrenciyi TYT Matematik Geometri öğrenmesi için diri tutan “pozitif” bir atmosferdir.

Bahçeşehir Özel Matematik Geometri Ders öğretmenine göre, YKS Matematik çalışma isteğinizi engelleyen ataletin üçüncü panzehri, hızdır. O kadar hızlı yaşayın ki, hantal bir yaratık olan atalet, sizi hiçbir zaman yakalayamasın! Hep ileriye doğru akın. Akış hızınız YKS Matematik problemlerini çözme ortalama hızınızın ötesine geçtikçe, atalet hep arkanızda kalacaktır.

Ataleti yenmenin dördüncü panzehri hırstır. Matematik çalışma ve öğrenme hırsının ateşi yeterince güçlü ise ataletin buzlanmalarını hızla eritir. Hırslı, hareketli ve heyecanlı bir öğrencilik yaşantısını yaşama hırsının olduğu yerde ataletle mücadele kolaylaşır.

Voltaire hırsın kendisinin değil, dozunun önemli olduğunu rüzgâr benzetmesi ile anlatır:

TYT Matematik Geometri çalışma hırsı, bir geminin yelkenini şişiren rüzgâra benzer, fazlası gemiyi batırır, azı da olduğu yerde bırakır.” Bu dört iksirin kullanımındaki kritik nokta nedir? Önce ataletimi yeneyim, sonra hızlı, heyecanlı, hareketli ve hırslı bir öğrencilik hayatım olacak diye düşünmeyin.

Bakırköy Matematik Özel Ders öğretmeniniz YKS Matematik Geometri öğrenmeniz için, sizin ataleti yenmeye ve harekete geçmeye hazırladı, ama harekete geçecek olan sizsiniz.

Tek dileğim, Matematik öğrenmek isteyip de öğrenemeyen öğrencilere, Bahçeşehir Özel Matematik Geometri Ders öğretmeni, onların dünyasını aydınlatan bir ışık olmasıdır.

Cevat Karakayalı

02.01.2018

 

 

 

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.