Enter your keyword

post

Bahçeşehir Özel Matematik Dersi

Bahçeşehir Özel Matematik Dersi

BAHÇEŞEHİR ÖZEL MATEMATİK DERSİ İLE

MATEMATİK SINAV KAYGISI YENMEK

Bahçeşehir Özel Matematik Dersi öğretmeni der ki: Matematik için sınav kaygısı, bir rüzgâra benzer; karamsar öğrenci rüzgârdan şikâyet eder, iyimser öğrenci geçmesini bekler, akıllı ve yetenekli öğrenci ise yelken açar.

Bahçeşehir Özel Matematik Dersi

Bahçeşehir Özel Matematik Dersi

Bahçeşehir Özel Matematik dersi öğretmenin öğrencisine sınav başarısı için ipuçlarını iyi öğren der. Unutma başarıda büyük pay senin. YKS Matematik hafızanı güçlendirmen için “ hafızanın altı sadık bekçisi” olan kuralı öğrenmen sana büyük fayda sağlayacaktır. Bu kurala göre, bir TYT Matematik bilgisini beynine kayıt ederken 5N1K soruların, yani kim, ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin sorularını sorarak kayıt edersen beynindeki o dosyayla ilgili bir bağlantı ağı oluşur; o bilgiyi hatırlamaya çalışırken bir bağlantıdan yanıt alamadığında diğer bağlantıya başvurursun ve istediği bilgiyi rahatlıkla hatırlayabilirsin. Dikkatin hangi konuda yoğunlaşmışsa beynin o konunun yer aldığı dosyaya “çok önemli” etiketini yapıştırır ve kolay hatırlayabilecek şekilde, ön planda tutar.

Bahçeşehir Özel Matematik Dersi Atakent öğretmeninin Sınav kaygısı ile başa çıkmak için ipuçları ve

YKS Matematik sınav kaygısı ile baş edilmesi ile ilgili önerileri:

  1. Zamanınızı planlayın,

Bahçeşehir Özel Matematik Dersi öğretmenin ifade ettiği gibi, kaygı zaman düzensizliklerine yol açar, bu da kaygıyı daha da artıran sonuçlara sebep olur. Bunu önlemenin yolu zamanı iyi kullanmaktan geçer. Sınav öncesi telaşla bir şeyler okuma veya başka bir aktivedeler yapma yerine, normal ritmin korunmasına gerek vardır. Sabah zamanında kalkmak, yapılacak işlerin listesini yapmak ve programlı olmak her zaman yarar getirir.

  1. Sizi rahatlatacak aktivitelerde bulunun,

Gerginlik aşırı hareketliliğe ya da donukluğa neden olabilir. Sınavı yaklaştığı günlerde beklenenin tersine daha çok ders çalışmak yerine, fiziki aktiviteleri artırmak, spor yapmak iyi bir düşünce tarzıdır.  Bunların içinde en iyisi yürüyüş yapmaktır. Her gün en az yarım saat yürüyüş yapmak çok faydalıdır.

  1. Zihinde sınava karşı olumlu düşünceler oluşturun,

Negatif duyguların yerine olumlu düşünmek çok iyi bir yöntemdir. Kendinize zaman ayırmalısınız. Sevdiğiniz hobilerini yapmak için fırsat kollamalısınız. 

4. Bedeninize dikkat edin,

Bahçeşehir Özel Matematik Dersi öğretmeninin söylediğine göre, beslenme düzeni önemlidir. Şekerle kaygı arasında olumsuz bir ilişki vardır. Bu yüzden şekerli gıdalardan uzak durmak gerekir. Aksine hızla yükselttiği enerji seviyesi, çok kısa süre sonra önceki halinin altına düşürür. Bu bakımdan dengeli beslenme en iyisidir. B vitamini yorgunluğu azaltması nedeni ile tavsiye edilebilir.

Tek dileğim, YKS Geometri Matematik öğrenmek isteyip de öğrenemeyen öğrencilere, En İyi Matematik Özel Ders Bakırköy öğretmeni, onların dünyasını aydınlatan bir ışık olmasıdır.

Cevat Karakayalı

22.12.2017

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.