Enter your keyword

post

AYT Matematik Özel Ders Beylikdüzü

AYT Matematik Özel Ders Beylikdüzü

 AYT Matematik Özel Ders Beylikdüzü

AYT Matematik Özel Ders Beylikdüzü

AYT Matematik Özel Ders Beylikdüzü

AYT Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni der ki: Hiçbir öğrenci, hiçbir beyin diğerine benzemez. AYT Matematik öğrenme, parmak izi gibi kişiye özgüdür. AYT Matematik öğrenmek ve anlamak bisiklete binmeye benzer. Pedalı çevirmeye devam edersen düşmezsiniz. Ne kadar çok soru çözmeye devam edersen çözme hızın da o kadar artar.  Çalıştığın konu ile ilgili benzer problemler yerine o konu ile ilgili sorulmuş çok farklı problemler çözmen her türlü soruya hazırlıklı olmanı sağlar. Değişik kitaplardan konuları çalışabilirsen ufkun ve görüşün artar. Çok değişik kitaplardan değişik noktaları yakalayabilirsin. Gördüğün konu ile ilgili hazırlandığın sınavlarda sorulmuş olan soruları çözersen iyi bir sonuç alabileceğinden emin olabileceğine inanmalısın.

AYT Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeninden Matematik konuları içinde bağıntıları ve teoremleri “TAM ÖĞRENME” kuralı biçiminde öğrendikten sonra, Matematik problemlerini çözmek için umut, hiç bitmeyen bahar mevsimidir. İçinde kar da yağar, fırtına da kopar. Fakat çiçekler açmaya hep devam eder.

Matematik Özel Ders Bahçeşehir öğretmeni, Matematik öğretmeyi değil öğrenmeyi öğrenmeye, ezberciliği değil anlamaya, analiz ve sentez yapabilmeye, başarısızlığı değil başarıyı ölçmeye, programları değil öğrenciyi merkez yapmaya, tek kaynağa değil, zorlamaya değil, istekli olmaya, istek yaratmaya, korku ve otoriteye değil sevgiye ve demokratik olmaya önem verir. Matematk Özel Ders Bakırköy sırasında öğretmenini dikkatli dinleyip notlar almayı ihmal etmemelisin. Matematik Geometri derslerinde başarılı olan öğrenciler öğretmeninin derste anlattığı konuların %65’ünü not alırken, başarısız olan öğrenciler en fazla %5’ünü not almaktadır. Okuldaki TYT Matematik derslerini asla asmamalısın. Her derse girmeye çalışmalısın. Yapılan araştırmalara göre, çalışkan öğrencilerin tembel öğrencilere göre daha fazla derse devam ettiklerini göstermektedir.

Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeninden sonra her şey bitmez. Şimdi de dersten sonra bazı davranışlarda bulunmalısın. Her gün ödevlerin dışında yaklaşık iki saat ilaveten TYT Matematik çalışmalısın. TYT Matematik dersine dinlendiğini ve zihninin açık öğrenmeye hazır olduğunu düşündüğün zamanlarda çalışmalısın. Çalışma sürelerin 40 dakikalık dönemler halinde olmalıdır. Her 40 dakika çalışmadan sonra 10 dakika dinlemelisin. Ders sırasında aldığın notları, öğretmeninin sınıfta çözdüğü can alıcı öğretici soruları tekrar etmelisin. Tekrar öğrenmenin en ekili yoludur. Yapılan araştırmalar öğrenilen bilgilerin 15-45 dakika arasında unutulduğunu göstermektedir. Hemen dersten sonra ve aynı günde yapılan tekrarlar, bilgilerin daha çok uzun süreli hafızada kalmasını sağlar.

AYT Matematik Özel Ders Beylikdüzü öğretmeni sizlere sahip olduğun her şeyi takdir etmene yetecek denli netler diler.

Karakayalı, Cevat

Math Cevat Tutor

18.04.2015

 

 

 

 

 

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.